Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Sağlık Çalışanları Terörü Protesto Etti
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Sağlık Çalışanları Terörü Protesto Etti
  • 29-10-2015
  • 0 yorum
  • 5574 okunma
Kızılcahamam Sağlı Çalışanları son günlerde meydana gelen sağlık çalışanlarına karşı terör saldırılarını kınadı

Kızılcahamam’da sağlık çalışanlarından teröre tepki

Kızılcahamam Devlet Hastanesi çalışanları, son dönemlerde terör örgütlerinin sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları, yapılan basın bildirisiyle kınandı. Basın açıklaması yapıldığı sırada bazı doktorlar ise acil hastalara hizmet vermeye devam etti.

Hastane Başhekimi İsmail Doğan tarafından okunan basın açıklamasında, terör saldırıları sonucu şehit edilen Aile Hekimi Dr. Abdullah Biroğul, Sağlık Memuru Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şeyhmus Dursun'u rahmetle andıklarını, Hakkari Şemdinli'deki Devlet Hastanesi'ne bombalı saldırıyı da şiddetle kınandıklarını belirtti. Doğan açıklamasında şunları söyledi:

"Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Hiçbir dinde, hiç bir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş, bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız".dedi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın