Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Okuyor Kampanyası Başlatıldı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Okuyor Kampanyası Başlatıldı
  • 08-03-2017
  • 0 yorum
  • 5718 okunma
Kızılcahamam Okuyor kampanyası başladı.Mayıs ayına kadar devam edecek kitap okuma etkinliğe katılanlara hediye verilecek

Kızılcahamam Belediyesi, Kızılcahamam Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenleyeceği Kitap Okuma Kampanyası protokolü Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY ve Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ tarafından imzalandı. Öğrenci, veli ve halk kategorilerinde gerçekleşecek olan kitap okuma kampanyası mayıs ayının sonuna kadar sürecek olup kampanyaya katılan öğrenciler arasında yapılacak olan sınav sonunda dereceye girenlere hediyeler verilecek.
Kızılcahamam’ı ‘Okuyan Şehir’ haline getiren kurumlar, el birliği ile ilçedeki herkesi kitap okumaya teşvik ediyor. Geçtiğimiz senelerde düzenlenen ve geleneksel hale gelen kitap okuma yarışmaları bu sene tekrar yapılarak, kitap okumayı sevdirmek, Türkçenin doğru kullanımını sağlamak ve halkı kitap okumaya teşvik etmek amaçlanıyor. Yapılacak olan yarışma 3’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar olan ilk-orta ve lise de okuyan tüm öğrenciler, veliler ve halk kategorisinde gerçekleşecek. Yarışma şartlarını ve okunacak kitaplar yapılan protokol ile Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi. Yarışmanın sonunda birinci, ikinci ve üçüncü olanlara çeşitli hediyeler verilecek.
Belediye Başkanımız Muhittin GÜNEY, Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ, Şube Müdürü Gürkan HAZAR ve Belediye Mesclis Üyesi Songül ERGELEN ile birlikte bugün okullarda kitap dağıtımı yapıldı. Başkanımız ’'En güzel hediye kitaptır, bilgi çağında gençlerimiz ellerinde bilgisayar, cep telefonları tabletlerle teknolojinin artı ve eksileri ile mücadele ederken onları kitap okumaya teşvik etmek, sosyal hayatın içine katmak amacıyla kitap okuma kampanyası düzenlediklerini, eğitime yapılan her türlü katkıda şahsım ve belediyemiz olarak katkıda bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ, kitap okuma kültürünün öğrenci ve velilerimiz arasında yaygınlaştırılmasının önemine değinerek, beş bine yakın kitabı öğrencilere hediye eden, her zaman eğitime destek olan Belediye Başkanımız Muhittin GÜNEY’e çok teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın