Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam lisesi açıldı..Foto Galeri
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam lisesi açıldı..Foto Galeri
  • 19-02-2007
  • 1 yorum
  • 5646 okunma
Yapımına Kasım 2006 tarihinde başlayan ve 90 gün içinde tamamlanan Kızılcahamam’ın Jeolojik yapısı itibari ile Prefabrik olarak inşa edilen 8 derslikli Lise binası bugün yapılan törenle hizmete girdi.

Yapımına Kasım 2006 tarihinde başlayan ve 90 gün içinde tamamlanan Kızılcahamam’ın Jeolojik yapısı itibari ile Prefabrik olarak inşa edilen 8 derslikli Lise binası bugün yapılan törenle hizmete girdi.

Törene Ankara Milletvekili Nur Doğan Topaloğlu,Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu,İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Arslanoğlu,Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik,Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Murat Beybalta,Belediye Başkanı Adem Özbekler,Kızılcahamam Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Günüç ve davetliler katıldı.

 Çağatay İlköğretim okulu Halk Oyunları ekibi ve Ankara seğmenlerinin sunduğu görsel şölen açılışa katılanların büyük beğenisini kazandı.

Açılışta bir konuşma yapan Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik şunları söyledi “Kızılcahamam’a kaliteli  eğitim yuvaları kazandırmanın sevindirici olduğunu bu okulların kalitesinin artması ile eğitim kalitesinin de artacağını ifade ederek.Mart ayı içerisinde Kızılcahamamlı iş adamı Salih Bezci tarafından yapılacak  Turizm Meslek Lisesi okulunun temelinin atılacağı müjdesini  veren Çelik Kızılcahamam’lı iş adamlarına seslenerek ilçeye yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

 Daha sonra söz alan Ankara il Milli Eğitim Müdürü Murat Beybalta şunları söyledi “Avrupa standartlarındaki bir okulda sınıf mevcutlarının 30 kişi olduğunu ifade ederek bu rakamın Kızılcahamam’da bu açılan okul ve yapılacak okullarla birlikte 25 kişiye düşeceğini bu rakamında dünya standartları üzerinde olduğunu sözlerine ekledi. 

Kızılcahamam’ın Jeolojik özelliğine uygun  10 şiddetinde   depreme dayanıklı olarak 90 günde inşa edilen okul da 8 derslik laboratuvar,bilişim merkezi ve kantin bulunuyor. 

Kızılcahamam Lisesinin açılış kurdelesini Ankara Milletvekili Nur Doğan Topaloğlu ile  Vali yardımcısı Mehmet Kurdoğlu birlikte keserek okul da incelemelerde bulundular.

kizilcahamamhaber.com

YORUMLAR
  • altar deniz   20-02-2007 17:36

    bir kızılcahamam lisesi mezunu olarak açılışa katılmayı çok isterdim lakin gurbet buna engel oldu. haberin başlığını okuyunca ve birde yanında foto galeri linkini görünce bizlere emek harcayan değerli hocalarımın fotoğraflarını görmek ve bir nebze de olsa hasret gidermek adına linke tıkladım. hepsini göremesem de ellerinden hürmetle öpüyorum.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın