Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'lılar milli parka yürüyüş yolu istiyor
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'lılar milli parka yürüyüş yolu istiyor
 • 01-01-1970
 • 13 yorum
 • 5843 okunma
Ankara'nın ak ciğeri konumunda bulunan Soğuksu milli parkı yılda 600-700 bin insanı ağırlıyor.Hafta sonlarının vazgeçilmez piknik alanı olan milli park sabahları ve akşamları ise Kızılcahamam'lıların vazgeçilmez yürüyüş parkuru olma özelliği taşıyor.

Ankara'nın akciğeri konumunda bulunan Soğuksu milli parkı yılda 600-700 bin insanı ağırlıyor.Hafta sonlarının vazgeçilmez piknik alanı olan milli park sabahları ve akşamları ise Kızılcahamam'lıların vazgeçilmez yürüyüş parkuru olma özelliği taşıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Soğuksu Milli Parkına Kızılcahamamlılar Melih Gökçek başkandan daha fazla hizmet bekliyor.Ramazan ayında başlayan bördür çalışmasında sona doğru gelinirken, parkın en büyük ihtiyaçlarından olan yürüyüş yolları yine yapılmadı. Milli Park tarafından projelendirilen ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan son çalışmalar milli parka hem estetik hemde güzellik kattı.

Milli parkın girişte bozulan imajına güzellik katan bu çalışmada unutulan bir hizmeti gündeme getirmek istiyoruz, günün her saati vatandaşların değişmez yürüyüş alanı olan milli parkta bir yürüyüş yolu malesef yok, Milli park girişinin sol tarafında bulunan çayın kenarı yürüyüş  yolu için bulunmaz bir yer, yeni yapılan projeye göre yeşil alan olarak ayrılmış olan ve güreş sahasına kadar olan 600-700 m alanın Ankara yenimahallede yapılan yürüyüş yolu gibi yol yapılması ve insanların bu alanlarda gönül rahatlığı ile yürüyebilmesi için vatandaşlar yetkilerden yardım bekliyor.

Mevcut yapılan bir metrelik kaldırımda yürümenin zorluğundan ve hemen yolun kenarı olması dolayısı ile serhoş ve kendini bilmez sürücülerin rahatsız etmsinden yakınan kızılcahamamlılar Melih Gökçek başkandan milli parka yürüyüş yolu yapmasını istiyor.

Yapılmakta olan bu alan, aşağıdaki gibi yürüyüş yolu yapılsa

İnsanlar böyle güzel alanlarda sporunu yapsa

YORUMLAR
 • Yolcu   04-09-2012 11:16

  Yürüyüş yolu şart . Egitim de sart

 • isimsiz   01-09-2012 08:38

  KIZILCAHAMAMLI arkadas siyasetcilerin ve devletin insanlarin ailelerin karnini doyurabilmesi icin gercekten is sahasi acmasi gerekir. Zanaat sahibi nesil yetistirebilmesi gerekir.. Milli Park denilen alanlar ozel oldugu icin koruma altina alinir ve hickimsenin rant kapisi haline getirilemez. Gelismis ulkelerde bu boyledir. Elin ecnebisi her bokuna sahip cikar, bocegine bile. Ancak senin gibi dar kafali cahiller yuzunden guzel yurdumuz copluge donuyor.. Once arastir oku Milli Park neymis diye, sonra burda ahkam kes..

 • ilginç kere ilginç   27-08-2012 19:02

  la aga yagmuru var camuru var dağcılık deyil yuruyüş ve spor yolu istiyok

 • Güvenlikci   26-08-2012 23:23

  Milli Parkın Büyük Şehir öncesi kaderime terk dilmişliğini çöplüğe dönüşmüşlüğünü, ve bugününü Allah için değerledireek yorum ypınız. Haaa daha iyisi olurmu ? olur. o da Kızılcahamam siyasetinin becerisine bakar.

 • Ömer   24-08-2012 13:03

  Yani milli parkta yürüyüş parkuruna neden ihtiyaç var anlamadım. Yani orası zaten doğal yürüyüş yeri. Gerçekten çok İlginç...

 • kerim bak   24-08-2012 11:28

  hakkatana gızılcamam çok gözel bi melmeket la. gızılcamamlılar seviyom la hepinizi. uzayan gol bizden ossun. yiğitlerim

 • banu   23-08-2012 22:21

  Sayın editör çok iyi bir konuya değinmişsiniz size teşekkür ederim. Türkiyenin en güzel milli parklarından biri olan soğuksu da yürüyüş yolu bulunmuyor ve halk hala sessiz.1 günde 50.000 kişinin ziyaret ettiğiyerde ne bir kaldırım,ne yürüyüş yolu nede bisiklet yolu var!!! 1. yollarda yürüyoruz can güvenliğimiz yok. 2. yollarda yürüyoruz rahatsız ediliyoruz. 3.yollarda yürüyoruz toz yutuyoruz. Yazık bu milli parka ! yazık bu kızılcahamam'a

 • ddasd   23-08-2012 20:35

  çok kötü oldu eskiden çok güzel di çewreyi az düzenleselerdi güzel olurdu bu hiç olmadı yolda darardı

 • KIZILCAHAMAMLI !   23-08-2012 19:34

  Bazı arkadaşlar asya patalya cam hoteli mntanatolia otellerinin doğayı katlettiğini söylüyor. Kardeşim siz cahil misiniz yoksa kendini bilmez misiniz ? Bu oteller kızılcahamamda olmasa şu an ilçenin durumu nasıl olur hiç düşündünüz mü acaba ? Bu otellerde kaç kişi çalışıyor ? kaç aile doyuyor ? Kızılcahamamın her yeri orman siz merak etmeyin. Bu otelleri yapandan yaptırandan ALLAH razı olsun

 • KızılcahamamLee   23-08-2012 13:17

  baştan 3.resimde görüldüğü gibi kızılcahamama böyle taşlar ve çok fazla kum atılsaydı.en az 20 30 sene giderdi.gittik kötü kam beton mu?her neyse onlardan taş aldık.yazık oldu.en fazla gideceği 5 10 sene :((((

 • sinan   23-08-2012 08:57

  Çam Otel gerçekten kimlerin acaba.?Milli parkta böyle bir şey nasıl olur anlamak mümkün değil.yakında imara açılırsa şaşırmayın.

 • doğayı katlettiler    23-08-2012 08:31

  asya patalya cam hotel mntanatolia doğayı katletti kimsenin ses, cıkmıyor siyasi ileri gelenlerin menfatti olmasın sesleri kesilmezdi.ama yürüyüş parkuru park bahçelerle festivallerle yöneticilik oluyor gidiyor sanılıyor halk ayakta uyutuluyor..halka uyuyor derin bir uykudan uyanınca ne yapacaklar.

 • ali   22-08-2012 23:32

  soğuksuyu belediye ve çam otel taş yığınına çevirdi kaldırım payı bile bırakmadılar ne diyelim ..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın