Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'lı Öğrenciler on sekiz yetime sahip çıktı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'lı Öğrenciler on sekiz yetime sahip çıktı
  • 16-03-2015
  • 0 yorum
  • 5940 okunma
Kızılcahamamlı öğrenciler yetimlere sahip çıktı

Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından ilçe genelindeki okullarda yapılan çalışma neticesinde on sekiz  yetime sahip çıkıldı.

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi”nde “iyilikte yarışan sınıflar” kapsamında Kızılcahamam’lı öğrenciler 18 yetim çocuğa destek veriyor. İnsani Yardım Vakfı, (İHH) ve Milli eğitim Bakanlığı,ile ortaklaşa başlatılan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi” ne Kızılcahamam’da 9 okuldan 18 sınıf katılıyor

Konu ile ilgili yetim kampanyası çalışmalarına katılan ve ilçe genelindeki okullarda organize eden  Ahmet Özdemir yaptığı açıklamada şunları söyledi. “ İHH şuanda dünya genelinde 59 bin yetime bakıyor. Dönemsel olarak ise yaklaşık 300 bin yetime yardımda bulunuyor. Bizde Kızılcahamam’da İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile birlikte bu kampanya ’ya destek olmak istedik İmam Hatip Lisesinde başlattığımız çalışmada her sınıfın bir yetim kardeşi var Projesi kapsamında İmam Hatip Lisesinde okuyan arkadaşlarımız yedi yetim ile kardeş olarak onlara aylık her bir yetim için 90 TL para göndermeye başladı. Daha sonra diğer okullarımızın da destek olması ile birlikte Kızılcahamam’dan yetim kampanyamıza 9 okuldan 18 sınıf destek olarak 18 yetime sahip çıktı. Aylık her sınıf kişi başına ortalam 3 TL lik katkı ile yapılan bu yardımların devam ettiğini dile getiren Ahmet Özdemir önümüzdeki yıl bu sayıyı daha yukarı çekmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yetim Kampanyasına Destek Olan Okullar Şöyle

İmam Hatip Lisesi: 4 Yetim,İmam Hatip Ortaokulu: 3 Yetim, Endüstri Meslek Lisesi 4 Yetim. Çağatay İlkokulu: 1 Yetim,Cumhuriyet İlkokulu 2 Yetim,Kızılcahamam Lisesi: 1 Yetim,Kazım Karabekir İlkokulu: 1 yetim, Sağlık Meslek Lisesi: 1 yetim ve Orhangazi Ortaokulu 1 yetim her ay destek veriyor.

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın