Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Kızılcahamam Kur'anı Kerime doyacak
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Kur'anı Kerime doyacak
 • 04-07-2009
 • 4 yorum
 • 5548 okunma
Kızılcahamam’da ilk kez düzenlenen ve bundan sonra geleneksel olarak Temmuz ayının ilk haftası düzenlenecek olan Kur'an-ı Kerim tilavetine dünyaca ünlü hafızlar katılıyor.

Kızılcahamam’da ilk kez düzenlenen ve bundan sonra geleneksel olarak Temmuz ayının ilk haftası düzenlenecek olan  Kur'an-ı Kerim tilavetine dünyaca ünlü hafızlar katılıyor.

 

Soğuksu Milli Parkında düzenlenecek olan bu organizasyon için her şey tamam Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapılan son hazırlıklar ile güreş sahası içerisindeki tribünlerin üzeri tamamen kapatıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal yaptığı açıklamada bu yıl ilk kez yaptığımız Kur’anı kerim tilavetini bundan böyle her yıl Temmuzun ilk haftası geleneksel olarak yapmayı düşünüyoruz güreş sahasının üzerini kapadık gelen insanlarımızın burada bu manevi havadan en güzel bir şekilde istifade etmesini istiyoruz dedi.

 

Pazar günü saat:11.00 de başlayacak Kuran ziyafeti ve tasavvuf musikisi programına dünyaca ünlü hafızların yanı sıra Türkiye’nin güzel sesleri katılacak

 

Programda Kuranı Kerim Tilaveti, Tasavvuf musikisi, Sema Gösterisi, Kaside ve İlahiler ile 5 li sela ve 5 li Ezanı Muhammedi okunacak

 

Programa tüm Kızılcahamamlılar ve misafirler davetli

Etiketler : Kızılcahamam - Kur'anı - Kerime - doyacak -
YORUMLAR
 • Yunus Emre Gündoğdu   02-04-2010 02:07

  İbret olmaz bize her gün okuruz ezber de Yoksa hiç mana aranmaz mı bu ayetler de Lafzı muhkem yalnız anlaşılan Kur'an'ın Çünkü kaydında değil hiç birimiz mananın Ya açar nazmı celilin bakarız yaprağına Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına İnmemiştir hele Kuran şunu hakkıyla bilin Ne mezarlıkta okunmak ne fal bakmak için. (Mehmet Akif ERSOY)

 • HALİL MEMİŞ   20-03-2010 16:39

  Allah başta belediye başkanımıza ve bu organzasyonu duzenleyenlere ALLAH işlerini kolaylaştırsın ve hafız hocalarımızdanda ALLAH razı olsun.

 • Şerif SAKA   06-07-2009 00:30

  Kızılcahamam a yakışır..

 • Dr Değer ŞANLIER   05-07-2009 23:20

  Emegi geçen herkesten Allah razı olsun Bu organizasyonda Dikkatimi çeken bazı şeyler vardı bunları dile getirmeden geçmek olmaz Coşkun başkanın ve ekibinin hakkını vermek lazım. 1)Festival alanındaki türbünler halkımızın oturması için ahşap oturak kaplanmıştır. 2)Organizasyon öncesi hava durumu ögrenilerek türbünün üzeri kapatılmıştır 3) halkınmızın ihtiyaçlarını gidermesi için portatif tuvaletler kurulmuştur 4) halkımıza yeteri kadar su soda dagıtılarak ilçemizin reklamı yapılmış halkımızın ihtiyacı giderimiştir Bunlardan dolayı ve bu organizasyondan dolayı Teşekkürler coşkun başkan teşekkürler Kızılcahamam belediyesi çalışanları Allah yolunuzu açık etsin Saygılarımla

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın