Ana Sayfa  /  Spor  /  Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu Kayıtları Başladı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu Kayıtları Başladı
  • 31-01-2014
  • 1 yorum
  • 5743 okunma
Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu ve 10K Koşusu” 09 Mart 2014 tarihinde saat 11:00'da Ankara Kızılcahamam'da düzenlenecektir. Yarışma Sarayköy'den başlayıp Perihan Erdoğan İlköğretim Okulu mevkiinde son bulacaktır.

KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ / TEDOK (TESİSLER DOĞA SPORLARI KULÜBÜ) KIZILCAHAMAM JEOPARKI

YARI MARATONU VE 10K KOŞUSU

STATÜSÜ

09 MART 2014 / ANKARA

Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu ve 10K Koşusu 09 Mart 2014 tarihinde saat 11:00'da Ankara Kızılcahamam'da düzenlenecektir. Yarışma Sarayköy'den başlayıp Perihan Erdoğan İlköğretim Okulu mevkiinde son bulacaktır.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan ve bu sene ilki düzenlenecek olan "Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu ve 10K Koşusu" 09 Mart 2014 tarihinde saat 11.00′da başlayacak.

Büyük Erkekler, Büyük Bayanlar ve Masterlar kategorisindeki sporcuların mücadele edebileceği 21.1 Km’lik "Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu"  ve "10K Koşusu", Türkiye Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacak. Halk Koşusu ise saat 10:30′da start alacak.

Yarışmaya kayıtlar www.merbetiming.com web sitemiz üzerinden yapılacaktır. Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen bilgilerinizi büyük harflerle ve eksiksiz olarak doldurmaya özen gösteriniz.

Tüm katılımcılara başarılar dileriz.

GENEL KONULAR :

1.     Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.

2.     Yarışma kulüplü, ferdi ve yabancı uyruklu sporculara açık olacaktır.

3.     Yabancı uyruklu sporcular pasaportlarını ibraz etmek koşuluyla yarışmalara kayıt yaptırabilirler ancak, genel klasmanda verilecek maddi ödüllerden faydalanamazlar, sadece yaş gruplarında verilecek maddi ödüllerden faydalanabilirler.

4.     Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.

5.     Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik ve ulaşım hizmetleri, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaraları yarışmayı düzenleyen Kızılcahamam Belediyesi tarafından sağlanacaktır.

6.     Ankara Atletizm İl Temsilciliği yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve diskete kayıtlı olarak hakem çizelgeleri ile birlikte Teknik Delegeye teslim edecektir.

7.     Halk Koşusu için mesafe 3km olup herkese açıktır. Halk Koşusu derecelendirmeye alınmayacaktır.

8.     Yarı maraton ve 10K koşusu saat 11:00'da, Halk Koşusu saat 10:30' da başlayacaktır.

9.     Katılım sayısına göre ulaşım ve soyunma için yeteri kadar araç temin edilip, Asya, Akasya ve Patalya Otelleri önünden yarış günü saat 09:00'da hareket edilecektir. Tüm organizasyon Kızılcahamam Belediyesi ve TEDOK'a ait olup, teknik konular Türkiye Atletizm Federasyonu ve Ankara Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.

10.   Müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcular ödül töreninde organizatörün verdiği günün anlam ve önemini belirten formayı giymek zorundadır. Bu formaları giymeyen sporcular ödül törenine alınmayacaktır. Göğüs numaraları ve çipler 08 Mart 2014 tarihinde saat 12:00' den itibaren Asya Otel Toplantı Salonunda dağıtılmaya başlanacaktır. Dağıtım esnasında kimlik ibrazı zorunludur, başkası adına çip ve göğüs numarası teslimi yapılmayacaktır.

11.   Yarışmaya Ankara'dan katılacak sporcuların çip ve göğüs numaraları 07 Mart 2014 tarihinde Saat:10:00'dan itibaren Rüzgarlı Caddesi No: 28/403 Ulus/ANKARA adresinden yapılacaktır. Bu tarihte çipini teslim almayanlar 08 Mart 2014 tarihinde saat 12:00' den itibaren Asya Otel Toplantı Salonunda alacaklardır.

12.   Çip eklenmiş olarak verilen göğüs numaraları değiştirilmeksizin ve iyi görülecek şekilde koşu formasının ön tarafında taşınmak zorundadır ve başka kişilere verilemez.

13.   Göğüs numaralarının değiştirilmesi, katlanması, görünmez veya tanınmaz hale getirilmesi diskalifiye nedenidir.

14.   Sonuçlar internet üzerinden yayınlanacaktır.

15.   Yarışmaya lisansı 2014 vizeli olanlar, eğer vizesi yoksa sağlık raporu olanlar, sağlık raporu da yoksa taahhütname imzalayan sporcular kayıt yaptırabilir.

16.   Yarışmaya Ankara dışından katılan ve kayıt yaptıran ilk 100 sporcunun konaklama ücreti organizasyon tarafından sağlanacaktır. Kayıt yaptıran ilk 100 sporcudan sonra kayıt yaptıran ve konaklama talebinde bulunan sporcular, 28 Şubat 2014 tarihine kadar k[email protected]e-posta adresine rezervasyon talebinde bulunmaları gerekmektedir.

17.   Yarışmaya şehir dışından veya Ankara'dan katılacak sporcular için göğüs numaralarını ve çiplerini teslim alacakları Asya Oteli’ne 08 Mart 2014 günü saat 10:30'da Ankara 19 Mayıs Stadyumu içerisinden (Eskrim Tesisleri önünden) servis kaldırılacaktır.

18.   Yarışmaya Ankara'dan katılacak sporcular için 09 Mart 2014 günü Saat 07:30'da Ankara 19 Mayıs Stadyumu içerisinden (Eskrim Tesisleri önünden) servis kaldırılacaktır.

19.   Yarı Maraton ve 10K koşuları tek tur olarak Sarayköy'den başlayıp Perihan Erdoğan İlköğretim Okulu mevkiinde son bulacaktır.

20.   Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

21.   Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına , 2014 yılı 09 Mart 2014 “Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu ve 10K Koşusu” öncesi ve sonrasında aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık ve hasar durumunlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu ve ayrıca şahsıma ait 2014 yılı 9 Mart “Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu ve 10K Koşusu” nda çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım taktirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.

22.   “Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu ve 10K Koşusu” esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvaffakatname dolduracaklardır.

DİSKALİFİYE :

Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergahından çıkılması, güzergahın değiştirilmesi ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına sebep olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir.

 

KİŞİSEL EŞYALAR :

Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar. 

ULAŞIM :

Sporcular, Asya, Akasya ve Patalya Otelleri önünden yarışma günü saat 09:00'da kalkacak otobüslerle çıkış noktasına ulaştırılacaklardır. Yarışmada görevli hakemler ise yine yarışma günü saat 08:45'te yine aynı oteller önünden alınarak görev yerlerine bırakılacaklardır. 

KAYITLAR :

1.     Yarışmaya katılacak tüm sporcular kayıtlarını 13 Ocak 2014 tarihinden başlayarak 07 Mart 2014 tarihinde saat 18:00'e kadar, 20 TL kayıt ücretini ödeme şartıyla www.merbetiming.com adresinden online olarak yapacaklardır. Belirtilen tarihler dışında ve yarışma günü kesinlikle kayıt yapılmayacaktır.

2.     Banka Hesap Numarası :

Hesap Sahibi : Kızılcahamam Belediyesi

Hesap No : TC Ziraat Bankası Kızılcahamam Şubesi - IBAN NO : TR03 0001 0000 1241 3926 0850 25

3.     Kayıt bedeli ödenmiş kayıtların iptal edilmesi halinde veya herhangi bir sebeple yarışmaya katılamama durumunda kayıt bedeli iade edilmeyecektir. Eksik ya da hatalı bilgi verenlerin tüm sorumluluğu kendilerine ait olacaktır.

4.     Göğüs numarası ve çip dağıtımı esnasında yarışmacılar kimlik fotokopilerini ve banka dekontlarını organizasyon komitesine vermek zorundadırlar.

5.     09 Mart 2014 Pazar günü kesinlikle göğüs numarası ve çip verilmeyecek, kayıt yapılmayacak ve göğüs numarası ve çip’i olmayan sporcular yarışmaya alınmayacaktır. 

İRTİBAT :

Yarışma ile ilgili organizasyon komitesi şu şekildedir.

Başkan : Coşkun ÜNAL – Kızılcahamam Belediye Başkanı

Koordinatörler : Ali İhsan KAYABAŞIOĞLU – Kızılcahamam Belediye Başkanlığı

0543 690 57 89

Salim ERDAL – TEDOK Yöneticisi -- 0532 352 29 24

Yusuf ÇETİNTAŞ – Kızılcahamam Belediye Başkanlığı

Yarış Sorumlusu : Çiğdem ÖZCAN – TEDOK – 0505 873 98 24

Organizasyon Sorumlusu : Kıvanç Galip ÖVER – TEDOK -0532 780 04 01

TEDOK Yardımcısı : Beysun ASLAN - TEDOK 

Yarışma Direktörü : Dr. Burhan BAŞOĞLU-Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

Teknik Delege : Ahmet ALTUN - Serap AKTAŞ – Ali TUNÇ

Teknik Direktör : Ali ÇELİK - Ankara Atletizm İl Temsilcisi 

TEKNİK KONULAR :

1.     Yarışma Yarı Maraton (21km 100m) ve 10K (10 Kilometre) olup, yarışmacılar kayıt yaptırdıkları mesafeyi koşacaktır. Yarışma esnasında değişiklik talebinde bulunamazlar ve kayıt oldukları mesafede koşmazlarsa diskalifiye edilirler.

2.     IAAF Kuralı 165.24(e) gereği, varış sıralaması brüt zamana göre yapılır. Net zaman sadece bilgi içindir ve resmi derece kabul edilmez.

3.     Tasnifler ferdi ve yaş gruplarına göre yapılacaktır. Halk Koşusu için tasnif yapılmayacaktır.

4.     Yarışma süresi 3 saat (180 dakika) olup; bu sürenin üzerine çıkan sporcuların görevli araçlarla parkuru terketmeleri (otobüse binmeleri) sağlanacaktır. Bu süreden (180 dakikadan) sonra yarışı bitiren, parkurda koşan sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular sıralamada yer alamayacaktır. Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayarak otobüse binmeyen sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan organizasyon komitesi sorumlu değildir.

5.     Ödül töreni saat 14:30'da varış yeri olan Perihan Erdoğan İlköğretim Okulu mevkiinde yapılacaktır. 

SU İSTASYONLARI :

1.     Su istasyonları : 3, 5, 10, 15, 20 km' lerde. 

YAŞ KATEGORİLERİ :

1.     Büyük Erkek (1994 doğumlu ve daha büyük yaştaki sporcular)

2.     Büyük Bayan (1994 doğumlu ve daha büyük yaştaki sporcular) 

YARI MARATON İÇİN MASTER SPORCULARIN YAŞ KATEGORİLERİ:

1.     Master Bayan 35-39 yaş Master Erkek 35-39 yaş

2.     Master Bayan 40-44 yaş Master Erkek 40-44 yaş

3.     Master Bayan 45-49 yaş Master Erkek 45-49 yaş

4.     Master Bayan 50-54 yaş Master Erkek 50-54 yaş

5.     Master Bayan 55-59 yaş Master Erkek 55-59 yaş

6.     Master Bayan 60 yaş ve üzeri Master Erkek 60-64 yaş

7.     - Master Erkek 65-69 yaş

8.     - Master Erkek 70-74 yaş-

9.     - Master Erkek 75 yaş ve üzeri

 

MALİ KONULAR:

1.     Dereceye giren sporcuların para ödülleri, ödül töreni esnasında takdim edilecektir.

2.     Yabancı uyruklu sporcular maddi ödüllerden faydalanamazlar.

3.     Yarışmaya katılan tüm sporculara anı madalyası ve çeşitli hediyelerin bulunduğu çanta ve kumanya verilecektir.

4.     Genel klasmanda ve yaş kategorilerinde ilk üçe giren bayan ve erkek sporculara kupa ve madalya verilecektir.

5.     Bir sporcu hem genel sıralamada hem de kendi yaş grubunda ödül almaya hak kazanmışsa, iki kategori arasından yüksek olan kategorinin ödülünü alır. 

MAKARNA PARTİSİ:

08 Mart 2014 günü saat 17:00'da katılımcı yarışmacıların katılımıyla Asya Otel Toplantı Salonu' nda makarna partisi düzenlenecektir. 

ÖDÜLLER :

Yarı Maraton Ödülleri

 

 

Büyük Bayanlar

 

Büyük Erkekler

Birinci

 

2.000 TL

 

2.000 TL

İkinci

 

1.500 TL

 

1.500 TL

Üçüncü

 

1.000 TL

 

1.000 TL

Dördüncü

 

750 TL

 

750 TL

Beşinci

 

500 TL

 

500 TL

Altıncı

 

300 TL

 

300 TL

Yedinci

 

300 TL

 

300 TL

Sekizinci

 

300 TL

 

300 TL

Dokuzuncu

 

300 TL

 

300 TL

Onuncu

 

300 TL

 

300 TL

 

 

10K Ödülleri

 

 

Büyük Bayanlar

 

Büyük Erkekler

Birinci

 

1.000 TL

 

1.000 TL

İkinci

 

750 TL

 

750 TL

Üçüncü

 

500 TL

 

500 TL

Dördüncü

 

300 TL

 

300 TL

Beşinci

 

100 TL

 

100 TL

 

 

 

 

 

 

Masterler; 10K yarışmasına katılacak master sporculara madalya ve çeşitli hediyeler verilecektir. 

Engelli Ödülleri

 

 

 

Birinci

 

400 TL

İkinci

 

350 TL

Üçüncü

 

150 TL

Dördüncü

 

100 TL

 

 

Masterlar (Yarı Maraton Ödülleri)

 

 

35-39 YAŞ BAYAN

 

35-39 YAŞ BAY

Birinci

 

300 TL

 

300 TL

İkinci

 

200 TL

 

200 TL

Üçüncü

 

100 TL

 

100 TL

 

 

 

 

 

 

 

40-44 YAŞ BAYAN

 

40-44 YAŞ BAY

Birinci

 

300 TL

 

300 TL

İkinci

 

200 TL

 

200 TL

Üçüncü

 

100 TL

 

100 TL

 

 

 

 

 

 

 

45-49 YAŞ BAYAN

 

45-49 YAŞ BAY

Birinci

 

300 TL

 

300 TL

İkinci

 

200 TL

 

200 TL

Üçüncü

 

100 TL

 

100 TL

 

 

 

 

 

 

 

50-54 YAŞ BAYAN

 

50-54 YAŞ BAY

Birinci

 

300 TL

 

300 TL

İkinci

 

200 TL

 

200 TL

Üçüncü

 

100 TL

 

100 TL

 

 

 

 

 

 

 

55-59YAŞ BAYAN

 

55-59 YAŞ BAY

Birinci

 

300 TL

 

300 TL

İkinci

 

200 TL

 

200 TL

Üçüncü

 

100 TL

 

100 TL

 

 

 

 

 

 

 

60 YAŞ ve ÜZERİ BAYAN

 

60-64 YAŞ BAY

Birinci

 

300 TL

 

300 TL

İkinci

 

200 TL

 

200 TL

Üçüncü

 

100 TL

 

100 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

65-69 YAŞ BAY

Birinci

 

 

 

300 TL

İkinci

 

 

 

200 TL

Üçüncü

 

 

 

100 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

70-74 YAŞ BAY

Birinci

 

 

 

300 TL

İkinci

 

 

 

200 TL

Üçüncü

 

 

 

100 TL

 

 

 

 

75 VE ÜZERİ YAŞ BAY

Birinci

 

 

 

300 TL

İkinci

 

 

 

200 TL

Üçüncü

 

 

 

100 TL

 Toplam Ödül Tutarı : 30.300 TL’dir.

YORUMLAR
  • narin arıöz    07-02-2014 11:20

    özellikle bu marotonu hazırlayana teşekkür ederiz engelli hemşehrilerimize başarılar 05325532025

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın