Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Jeopark Alanlarına Öğrencilerden Ziyaret
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Jeopark Alanlarına Öğrencilerden Ziyaret
  • 15-10-2018
  • 0 yorum
  • 5888 okunma
Kızılcahamam'da bulunan Jeopark alanlarında hafta sonu ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Kızılcahamam sadece doğal yapısı ile değil, jeolojik bir arazi yapısı olması sebebi ile Jeopark alanlarını bünyesinde barındırdığı için jeopark duraklarımıza ilgi her geçen gün artış gösteriyor.

Kızılcahamam Jeopark alanlarının  hafta sonu ziyaretçileri, Ankara ODTÜ Koleji 10.sınıf öğrencileri oldu. Öğrenciler, ders konuları olan kayaç yapısı konusu işlemek, bilgilerini pekiştirmek için ilçemiz jeopark alanlarını gezdiler. Öğrenciler Kızılcahamam Belediyesi Turizm Tanıtım Koordinatörü Ali ihsan Kayabaşıoğlu rehberliğinde sırası ile Güvem Bölgesi Beşkonak Fosil Yatakları, Güvem Bazalt Sütunları daha sonrasında Çeltikçi bölgesinde bulunan Abacı Peribacaları oluşumlarını incelediler. Gezi sonrasında, Kızılcahamam Belediyesi Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi, Şehit Anıt Ağacı ve Soğuksu Milli Parkında incelemelerde bulunup hoş vakit geçirdiler.

Geziyi Organize Eden SALTUR Yetkilileri, ilçemizdeki Jeopark alanlarımızda yapılan çalışmaları takdir ettiklerini ve bundan sonraki süreçlerde turlarını Kızılcahamam’a yapacaklarını dile getirdiler.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın