Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam İttifakta Yer Alacak mı?
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam İttifakta Yer Alacak mı?
  • 06-12-2018
  • 0 yorum
  • 2968 okunma
Ak Parti MHP yerel seçim ittifakında Kızılcahamam ittifakta yer alacak mı? almayacak mı ?

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partilerin aday belirleme çalışmaları hızla devam ederken, bir yandan da ittifak çalışmaları sürüyor.MHP ile Ak Partinin yerel seçimde ittifak için anlaşmaları sonrasında hangi ilçelerde ittifak yapılacak tartışmaları bugün Kızılcahamam'da gündem oldu.

Kızılcahamam'ın MHP ve Ak Parti için önemli olması dolayısı ile ittifak yapılır mı yapılmaz mı tartışmalarına Kızılcahamam Haber olarak bir nokta koymak istedik. Ankara'da POLATLI ve  ETİMESGUT'ta geçen seçim MHP kazanmıştı, MHP lideri Bahçeli de bir süre önce buralardaki adaylarını ilan etmişti. Polatlı birinci, Etimesgut ise üçüncü bölgede bulunuyor. Bu ilçelerde Ak Partinin aday çıkartmayacağına kesin gözüyle bakılıyor, Ak Parti bu ilçelerde MHP adaylarına destek verecek.

 Eğer İttifak çalışmalarında her bölgeden bir ilçe olarak anlaşma yapıldıysa böyle olduğuna kesin gözüyle bakılıyor, Ankara 2. Bölgeden hangi ilçe ittifakta yer alacak tartışmalarında Bölge Milletvekili be MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım'ın Kızılcahamamlı oluşu ve ülkücü Şehitler anıtının Kızılcahamam'da yer alması ve MHP Liderinin Kızılcahamama sürekli gelmesi dolayısı ile ittifakta ön plana çıkan Kızılcahamam ittifakta yer alacak mı ?

Kızılcahamam Haber olarak edindiğimiz bilgiye göre Kızılcahamam ittifakta yer almayacak. MHP nin ikinci bölgede Kızılcahamam dışında başka bir ilçe ile seçime gitmeyi düşündüğü dile getiriliyor.  Akyurt,  Çubuk, Kahramankazan, Pursaklar ilçelerinden birinden önümüzdeki günlerde bir aday gösterebilir. MHP'nin bu kararı almasında Kızılcahamam'ın ekonomik durumunun etkili olduğu söyleniyor

Etiketler : Kızılcahamam - İttifakta - Yer - Alacak - mı? - - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın