Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'ın Sarı Çeltik'i Toprakla Buluşuyor
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'ın Sarı Çeltik'i Toprakla Buluşuyor
  • 29-06-2019
  • 0 yorum
  • 4801 okunma
Kızılcahamam'ın meşhur Sarı Çeltik'i toprakla buluşmaya hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı aynı zamanda Sağlık ve Gıda Politikalar Kurul Üyesi Sn. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ı makamında ziyaret ederek Kızılcahamam’da tarım ve hayvancılık üzerine bir dizi yerinde incelemelerde ve karşılıklı istişarelerde bulundu.

Sn. Saraçoğlu " Kızılcahamam ve çevre köylerinin Ülkemizin kalkınmasında katkıda bulunabilecek ve Ülkemize katma değer kazandıracak projeler arasında yeterli yapıya sahip olduğunu" ifade etti.

Prof. Dr.  Sn. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Zootekni Bölüm Profesörü Prof.  Halil Akçapınar ve yanındaki heyet ile birlikte ziyarette bulunulan ilçeler arasında çeltikli ilçesi ziyareti esnasında, günümüzde artık ekilmeyen ancak önceleri ilçeye adını dahi veren ata tohumu "sarı çeltik" tohumları da yeniden toprakla buluşturulmak üzere "Ata tohumları" projesi kapsamına Sn. SARAÇOĞLU sayesinde dahil edildi. Ata tohumları kapsamında yerel mayaların da önemli bir başlık olduğu bu konu içinde yine Kızılcahamam’da bulunan yerel mayaların önemli genetik kaynağımız olduğu da görüşülen konular arasındaydı.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın