Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'ın İlk Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimleri Lisesi Geldi.
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'ın İlk Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimleri Lisesi Geldi.
  • 21-05-2019
  • 0 yorum
  • 3817 okunma
Kızılcahamam İmam Anadolu İmam Hatip Lisesi ilçenin ilk ve tek Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Lisesi oldu.

Kızılcahamam Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren FEN BİLİMLERİ ve SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI UYGULAYAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNE dönüştürüldü. Böylelikle Kızılcahamam FEN ve SOSYAL BİLİMLER ALANINDA İSE İLK VE TEK LİSEYE kavuşmuş oldu.Okul müdürü Ahmet BAKIR, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Son dört yılda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve okulumuzun tarihi, fiziki imkânları, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler, başarılar, yükseköğrenime yerleştirme başarısı ile ilgili bir rapor hazırladık. Bu raporla beraber Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne başvurumuzu yaptık. Yaptığımız başvuru kabul edildi. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Kızılcahamam Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN BİLİMLERİ ve SOSYAL BİLİMLER Programı Uygulayan liseye dönüşmüş oldu.

2019-2020 Eğitim öğretim yılından itibaren okulumuz Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Alanlarında eğitim-öğretim vermeye başlayacak. Bu özelliği ile okulumuz ilçemizde Fen ve Sosyal Bilimler alanında ilk ve tek kurum olacak. Bu özelliklere sahip okulumuz önümüzdeki süreçte Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında kendini geliştirmek, projelerimizde yer almak, iş birliği imkânlarından faydalanmak, okulumuzdaki büyük dönüşümün ve gelişimin bir parçası olmak isteyen, büyük hedefleri ve hayalleri olan bütün öğrencilerin ilk tercihi olacaktır, olmaya hazırdır. Bu bağlamda okulumuz ve öğrencilerimizden desteklerini hiç esirgemeyen, Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüze,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş’a ve Kaymakamımız Mehmet Yıldız’a teşekkür ederim dedi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın