Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'ın değişik noktalarına tuvaletler geliyor
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'ın değişik noktalarına tuvaletler geliyor
 • 11-09-2014
 • 51 yorum
 • 5564 okunma
Kızılcahamam Belediyesi tarafından Şehit Mehmet Erdem Caddesi Kazım Karabekir İlkokulu yanına bay ve bayan tuvalet yapıldı.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından Şehit Mehmet Erdem Caddesi Kazım Karabekir İlkokulu yanına bay ve bayan tuvalet yapıldı.

Kızılcahamam’ın geçmişten gelen sıkıntılarından bir tanesi olan tuvalet geçen dönemde çözülmedi bu dönemde çözülmesi noktasında bir adım atılmış fakat kimseyi memnun etmemiş görünüyor.

Tuvalet ilçede ihtiyaç duyulan değişik noktalara konması ve 24 saat açık olması gereken bir ihtiyaç, bu bağlamda bugün seyyar bir görüntü veren ve çok kullanılacağı izlenimi de vermeyen tuvaletler yerine daha modern ve güzel, turizm şehrine yakışacak tarzda inşa edilmiş tuvaletler konulsa daha güzel olacağı kanısındayız.

Bugün asfalt kazılarak yerleştirilen bu tuvaletin, hemen 20 metre altında yine belediyeye ait muhtarların bürolarının bulunduğu bir mekân var, tuvalet yapılacaksa buraya yapılması en uygun olanıydı.Tabi geçmişte bu binalar yapılırken günü kurtarmak adına değil bir ihtiyacı gidermek adına yapılsaydı, burada vatandaşların kullanabileceği tuvaletler olur, bugün belediye tarafında bir ihtiyacı gidermek adına konulan fakat herkes tarafından eleştiri konusu olan bu seyyar tuvalet oraya konmazdı.

Bu model tuvaletlerin şehir içerisine gidecek tuvaletler olduğuna inanmıyoruz, bu şehri yöneten yöneticilerimiz şehri ilgilendiren konularda vatandaşın nabzını tutar, düşündüğü bir iş konusunda en azından on beş-yirmi kişiye sorarak yapsa işin beğenilip beğenilmediği konusunda bir fikre sahip olur diye düşünüyoruz. Bizden söylemesi

 

YORUMLAR
 • angaralı   19-09-2014 10:19

  heyyyyyyyyy yabanabatlılar siz bunları tuvalet mi sandınız oraya girdiniz mi hiç içeri girdiğiniz de oranın uzaya açılan bir kapı olduğunu göreceksiniz... :) benden söylemesi :)

 • Hakan L   17-09-2014 19:43

  Şımartıyorsunuz bizi.

 • Hüseyin    16-09-2014 22:34

  Hasan. Utanmaz dediğin adam gibi adam bir gerçeği açıklıyor. Varsa aksini ispatın sende onu yaz. Çokk ağır Yaran var ki gocunuyor haksız yere hakaret ediyorsün. Aslında kem sözlerin sana yakışıyor.

 • hasan   16-09-2014 10:58

  bu işi gırgır meselelesi yapanlar var ya inşallah bi soğuksu turunda ishal olup merkez caminin wc sine yetişmeyesiniz de tüh keşke bu yorumları yazmasaydık diyesiniz inşallahhh :))) Hiç başlarına gelmedi galiba bunların bi gelse de biraz da biz gülsek:)

 • hasan   16-09-2014 10:52

  şu utanmaz arlanmaz şahıs mümkünse kızılcahamam haber gibi halkın geneline hitap eden bir haber sitesine yorum yazıp durmasın.Bu şahsın içini kin ve nefret örümcek ağı gibi sarmış.

 • Veysel BAYRAM   15-09-2014 10:04

  Bir vebalin sorumluluğunu daha hatırlatmaya vesile olan konteyner WC'ler iyi olur işaallah. 2004-2009 döneminde Büyük Kaplıca Parkını, Şehitler çeşmesini, Ankara evi modelli lokantayı ve lokanta ile birleşik ama lokanta ile ilgisi olmadan halkın kullanımına açık Bay - BAYAN bölümlü WC leri yaptırdık, amma ("şimdi birileri gocunacak amma gerçek bu") halka açık WC leri lokantacı hızlı MHP'liye teslim edilmesini iç İşleri Bakanlığı Teftiş Kuruluna da taşısak önleyemedik.*** konu ile ilgili belgeler belediye arşivinde vardır.

 • ufuk   15-09-2014 00:47

  İnsan günlük düşünmemeli , geleceği görebilmeli . Yazık günah şu yapılırmı oraya. Turistik bir ilçeye yakışır bir tuvalet yapamadınızmı :( Artık yap ,boz tahtası yaptınız kızılcahamamı. üzülüyorum insanlar size bir şans vermiş sizlerde tepin bakalım . böyle giderse bir daha ki seçimde coşkun ceketini koysa kazanır benden söylemesi.

  0

  0

  • Faruk   15-09-2014 09:34

   Mhp nin aklı varsa coşkunu aday yapmaz.O halen dolaşmaya devam etsin.O iş bir kere olur.Coşkun Ünalın artık seçilme ihtimali hiç yok,benden söylemesi,hiç heveslenmesin.Dediğim dedik çaldığım düdük diyen kişi bir kere seçilir bir daha ona şans verilmez.

   0

   0

 • ankaralı   14-09-2014 21:36

  sayın başkanım başımızı öne eğdirmeyin büyük projelere başlayın artık. otopak ilk projeniz olabilir şimdide arka caddede park yeri sorunu başladı dualarımız sizinle olacak inşallah

 • aliihsan   14-09-2014 17:22

  heryerde fotoğrafı olan arkadaşı bu projede fotoğrafını göremiyorun çok üzüldüm

 • vatandaş   13-09-2014 22:42

  Mevcut yerde yapılan tavalet gereksiz 15 metre ilerisinde cami nin tuvaleti var yer işgal etmiş

 • Olmadı başkanım,,,   13-09-2014 20:33

  Çok merak ediyorum bu zamana kadar ilçemizde şeyini yapamadığı için donuna bırakan varmıdır. Bu nasıl hizmet anlayışı bu nasıl iş arkadaş. Oy verdik bi değişiklik bi tarz bekliyoruz ama henüz Işık yanmış değil. Ilçenin tuvalet sorunu hiç olmadı zira gündüz camiler işyerleri bu ihtiyacı görüyordu. Camilerin tuvaletleri adam akıllı tadil edilir eli yüzü girilebilir bir hale getirilir olur biter.bu çirkin yapılara ne grek vardı. Zaten göreceksiniz pislikten girilmez hale gelecekler. Zira kamu malını hor kullanmak gibi bir tiniyetimiz var malum.olmadı Kazım Karabekir'in arkasına tuvalet yapılmış, yahu 40 metre ardında cami tuvaletleri var. Bu masrafı oraya yapsak daha iyi olurdu aklın yolu bir. Kent ormanı diye bişey yapıldı belki gidenler bilir. Aynasına kadar güzel tuvaletler yapıldı, ne oldu yaktılar yıktılar kırıp döktüler, bu arada bunları yapanlarında elleri kırılsın. Yani demem oki hasbelkader belediyede iktidar değiştiğinde sökülecek ilk şey olan bu ucubeleri kaldırın sayın başkan. Milletin aklı ile dalga geçme mahiyetindeki bu hizmeti halk benimsemedi desteklemiyorda. Daha ciddi işlerle uğraşınız. Mesajla şu ilçeye bir ağız diş sağlığı merkezi kazandırınız. Mesala gençler için bir gençlik merkezi ile uğraşınız. Mesala fakir fukara için bir konut projesi üretiniz. 83 tl su parası geldi bunu düşürünüz.rahmetli Adem başkan zamanında pazar Perşembe sıcak sularımız akardı bunu geri getiriniz. Esnafın kaldırım işgalini engelleyiniz. Modern kapalı bir halk pazarı oluşturunuz. Yöresel ürünlerimiz yerlerde sergileniyor pazar günleri bu garibanlara bi çâre bulunuz.esnaflarımızı müşteri ilişkileri üzerine eğitiniz. Çünkü dışarıda esnafımızın itibarı yok. Mahalle aralarını asfaltlayınız. Yılda 500 tl servis parası veriyorum veremeyen garibanlar var buna çare olunuz. Saygılarımla.

 • çıtak   13-09-2014 17:47

  bu projeleri keşke köylere yapılsaydı

 • vatandaş   13-09-2014 15:36

  bu tür tuvaletleri şatiyelerde görüyorduk şimdide kızılcahamda kızılcahamama bumu layık

 • Müthiş   13-09-2014 03:10

  3lüler güçlüler nazar değmesin mükemmel hizmetler sunuyolar . Proje asrın projesi yani.6 ayda tuvalet asfalt çok müthiş çalışıyolar.Asırlık projeler yapıyolar.helal olsun;)

 • vatandas   13-09-2014 02:22

  Muhittin güneyin yaptığı ilk şey buydu.. dikkat ederseniz şey dedim çalışma demiyorum çünkü çalışılmamış düşünülmemiş bişey bu başkan ruyasında görmüş uykudan kalkınca hemen karar vermiş gbi :)

 • Redbaht   13-09-2014 00:40

  Bu tür tuvaletler artık 3. dünya ülkerinde dahi yok. Hakikaten tebrik etmeyi borç bilirim.

 • khamamlı   13-09-2014 00:21

  her belediyenin yapamayacagı bir proje neredeyse 1 sene oldu seçileli çimler biçildi hastane merdiveni yapıldı simdide dev wc projesi hayata geçirildi öyle her belediye cesaret edemez yayınlarsın umarım inanın cok güldürüyorsunuz beni :) hayırlı olsun yeni wc miz bu arada asfalta laf yok oldumu iyi oldu yigidi oldur hakkını yeme

 • onur   12-09-2014 21:40

  yenı turkıyenın yenı tuvaletleri

 • çıtak    12-09-2014 19:35

  ama çok düşünülen bir proje asfalt kazılmasın diye dere üstüne yapılmış fen işlerini tebrik ederim

  0

  0

  • misafir   13-09-2014 14:55

   Yolda kazılan asfaltı görmüyorsun herhalde.Doğrudan dereye mi bağlandığını zannediyorsun

   0

   0

 • şampiyon    12-09-2014 19:34

  bu proje kim akıl etti ise bravo fen işlerimi akıl etti yoksa?

 • erkan çetin   12-09-2014 16:13

  kızılcahamam için cok gereklı bı ihtiyaç. belediyecelık anlamında guzel dusunulmus bı hizmet. pazara niye koymadılar dıyen arkadaslar hıc pazara gıtmemısler herhalde. pazarın içinde avcılar kulubunun altında var zaten tuvalet ..

  0

  0

  • vatandaşş    13-09-2014 13:03

   varda kardeşim orada paralı bee herşeye para alıyorlar artık

   0

   0

 • ses   12-09-2014 16:01

  tinerci yuvakarı hayırlı olsun.

 • ahmet   12-09-2014 14:41

  işte büyük belediyecilik. ilçemiz yepyeni helasına kavuştu. Helamız vatana millete hayırlı olsun. Agaya da beleş

 • ünal   12-09-2014 10:28

  bu tuvaletler ancak tarlada güzel olurdu güzel kızılcahamamın göbeğinde değil.daha modern bir tuvalet yapılması lazımdı bence

 • hasan   12-09-2014 09:26

  geceleri kapatılmalı ya da bi görevlisi olmalı yoksa tinercilerin balicelerin mekanı olur hemen.

 • hasan   12-09-2014 09:22

  Kızılcahamam habere bundan tam bir yıl önce bu ihtiyacı yazmıştım. Napalım başka iletişim imkanımız olmayınca kızılcahamam habere bu tür sorunlarımızı yazyoruz demekki ordan görüyorlar. Akşam yatsı ezanını kadar merkez caminin tuvaleti açık oluyor diyelim akşam soğuksuya doğru ailenle gezmeye çıktın şöyle bi turlayım dedin eşini çocuğunu kahveye götürecek değilsin. Esnafların çoğu da kapalı rica minnet tanıdık bi yer bulabilirsen ne ala bulamazsan şayet akşam sefan orada biter eve alel acele geri dönmek zorundasın. Merkez caminin tuvaletine uzak bi yerde olsan oraya gitmek zorundasın.Bence başkan bey bunu iyi düşünmüz soğuksu turu malum kızılcahamalıların yaz aylarında akşamları benim küçüklüğümden beri yaptıkları bir iş. Bunun için yol boyunca bu şekilde bir sürü wc olmalı. Kadınlar yürüyüş yapıyorlar apar topar geri dönmek zorunda kalıyorlar. Kahveye gidecek halleri yok. Gerçekten güzel bir uygulama olmuş. Devamını bekleriz. Parka çocuğunuzu götürseniz yarıda bırakıp tuvalet arayışına giriyorsunuz. Bence bir ilçenin en gelişmişlik seviyesi çok küçümsediğiniz bu wc işidir. Ama bizim insanımız biraz hor kullanır bunun için bir iki görevli devamlı temizliğini yaparsa iyi olur. Ücretli olsun elli kuruş ya da bir tl olsun ordan masrafları karşılansın. isabetli bir uygulama olmuş.

 • şahan   12-09-2014 03:49

  beleş mi kızılcahamın her işi bitti uydurukdan işler le uğraşma vakti geldi.lütfen kızılcahamam birşeyler yapmak istiyorsanız alınan oyları hakkını verin ha oylar dedim de aklıma geldi hangi oylar seçimden bir hafta önce k hamammın kaderini değiştiren oylar icraat yapalım beyler

 • doğru söleyen   12-09-2014 01:19

  gereksiz neden mi?kullanılmayacak kullanırım diyen iki ay sonra yanından geçsin sadece böle tuvalet yapılacagına 2 tuvalet yap başınada iki adam koy yeter onu da okulun arkasına yapma pazara gideniniz varmı bilmem ama pazar yerinde bi tuvaletete gidin de bakın o tuvaleti zorda olmayan kullanmaz.(o tuvaletin işletmesi ve denetimi belediyede) siyaset ayrı iştir yöneticilik ayrı. anladınız sanırım daha çok aranır eskiler.

 • A.ER   12-09-2014 01:11

  Editör çok yaratıcısın.Her kötü icratı Coşkun Başkana bağlamak adetin oldu.Coşkun Başkan seni taşladı mı?

 • faruk   12-09-2014 01:10

  sayın editör haberinizi okudum bir yanlışlığınızı size bildirmek durumundayım bu yapılan tuvaletin alt tarafındaki muhtarlar ve avukatların olduğu binada o alttaki emekliler çay evinin yan tarafında yanılmıyorsam ya 4 yada 6 tane tuvalet var demekki siz orayı incelememişsiniz incelerseniz aydınlanmış olursunuz hemde yanlışınızı düzeltmiş olursunuz

  0

  0

  • Yanlış bilgi Faruk kardeş   14-09-2014 20:51

   yanlıyorsunuz orada sadece iki tuvalet var.onlarda o binadakilere anca yetiyor.Temizliğini de o binadakiler yapıyor.kapıları açsalar b..tan geçilmez

   0

   0

  • A.ER   12-09-2014 21:29

   Editorun gerçekleri açıkça ifade edecek cesareti olmadığı için herşeye her kılıfı uydurabilir.Daha önceki haberlerinden de biliyoruz.

   0

   0

  • Editörün Notu   12-09-2014 14:07

   Oradaki tuvaletlerden haberimiz var Faruk bey, tek giriş ve içeride iki adet tuvalet var bay bayan olarak, günümüz şartlarında umumun kullanacağı bir tuvalet değil

   0

   0

 • A.ER   12-09-2014 01:09

  Projeler arasında bu büyük proje yoktu.Sürpriz oldu valla.BELEDİYE çalışıyor ...

 • faruk    12-09-2014 01:05

  konu ile pek alakası yok ama yazmadan edemedim ben şu an ayvalıktayım uzaktan kızılcahamam belediyesi otobüsünü gördüm merak ettim acaba hemşehrilerim gelmiş düğünemi geldi yoksa başka bir belediye proğramı var diye tanıdık görebilirmiyim diye yaklaştım birde ne göreyim düşündüklerimin ikiside değil belediye başkanının şöforu garaj amiri belediyenin çaycısı belediyeden tanıdığım birisi çocukları aileleri belediye otobüsü ile tatile gelmişler vede arabayla geziyorlar işte bizim belediyemizin her tarafı bu tuvalet gibi kokuyor sen yetimin hakkı ile beytülmal ile benim param ile keyif çat belediye başkanıda keyif çattırsın ben doğru adamım diye övünsün yazıklar olsun belediyenin hakkını yiyenlaerdende yedirenlerdende fitil fitil gelsin sayın editör bu mesajımı biraz hakkı korumak doğruları milletin görmesini ve bazı arkadaşların kendisine gelmesini sağlamak için allahtan korkuyorsan yayılarsın ha bu arada bu saydığım adamların hepsi önceki belediye başkanının adamları kanaatim odurki şimdiki belediye başkanının da adamları olmuşlar nasılki önceki belediye başkanını bitirdi iseler şimdiki belediye başkanınıda bitirecekler

  0

  0

  • yabanabat lı ünal   16-09-2014 13:49

   Helal olsun yazdığınız bu yazı için herhalde belediye başkanı da gereğini yapar da bizlerle paylaşır.Bekleyip göreceğiz :)

   0

   0

 • A.ER   12-09-2014 01:03

  Peki açılış nasıl yapılacak?Herkes görebilecek mi?

 • A.ER   12-09-2014 00:59

  Açılanları kapatıp yeniden açmayı bırakıp Kızılcahamam'a bu büyük hizmeti yaptığı için çoooooooooooooook teşekkür ediyorum.Açılış ne zaman yapılacak?Anonsları bekliyoruz.

 • ASKİ SU FATURASI MAĞDURLARI   12-09-2014 00:54

  Su faturalarımızda Aski tarafından Sayaç okuma bedeli diye ücret alınmaktadır. Bundan Belediyemiz yetkililerinin haberi varmı?

  0

  0

  • hediye   14-09-2014 20:54

   daha durun macera yeni başladı.Üçlü ve güçlüsünüz oy verenler.Kuzu kuzu ödeyin ASKİ yi..kuzu kuzu ödeyin asvalt paralarını..kuzu kuzu ödeyin otapark parasını..

   0

   0

 • akbaş   12-09-2014 00:15

  öğrencilere sigara icme yeri bi o işe yarar başkada bi işe yaramaz

 • dalbar    11-09-2014 23:31

  sn editör siz bu ilçede yaşamıyormusunuz muhtarlık binalarında umimi wc var ancak mevcut belediye sahip olamadığı için orayı şahıslar depo olarak kullanıyor.uyanında balığa gidelim

  0

  0

  • hediye   14-09-2014 20:55

   orada sadece iki wc var sayın dalbar..onlarda o binanın tuvaletleri.Temizliğini kendileri yapıyor ne yapsınlar

   0

   0

 • Mustafa   11-09-2014 22:26

  ne güzel olmuş

 • aliihsan   11-09-2014 21:45

  beleş tuvalet buldunuz eleştirmeyin ihtiyaç görecekseniz görün yoksa kuyruk yapmayın.

 • vedat   11-09-2014 20:24

  aa nasıl oldu da eleştirebildiniz..Tuvaletler çok komik..Kim girer, kim temizler o da ayrı bir sorun..yeri kim seçti, kim belirledi.Yiğidi öldürün hakkını yemeyin.Coşkun başkan bu ilçeyi güzelleştirmeye çalıştı.Yanlışı vardır elbet ama çaba gösterdiği hepimiz biliyoruz.bir tane belediye otobüsü, bir tane halk ekmek, bir tane de tuvalet..ihtiyaçtan, estetikten yoksun ve yetersiz üç çok büyük hizmet.. asfalt paraları da gelir yakında.üçlü oldu hakkaten güçlü oldu..ilçe abad oldu.

  0

  0

  • erdem   13-09-2014 01:21

   yalnız belirtiyim tuvalet hariç diğerleri büyükşehir hizmeti asfalt dahil hala bunu bilmeyenlerde var tabi orası ayrı :)

   0

   0

 • Fatih Alkan   11-09-2014 16:59

  Editör yazısındaki mana ne ise benim yorumumda aynısı. Tekrar yoruma gerek var mı?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın