Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'ı marka yapacağız
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'ı marka yapacağız
 • 09-01-2009
 • 5 yorum
 • 5883 okunma
29 Mart yerel seçimlerine az bir zaman kala, Ankara'da birçok belediyenin başkan adayı açıklandı. Kızılcahamam'da AK Parti, henüz başkan adayını açıklamazken, AK Parti'den Belediye Başkan aday adayı Mehmet Ali Akyol, çalışmalarına hız verdi.

29 Mart yerel seçimlerine az bir zaman kala, Ankara'da birçok belediyenin başkan adayı açıklandı. Kızılcahamam'da AK Parti, henüz başkan adayını açıklamazken, AK Parti'den Belediye Başkan aday adayı Mehmet Ali Akyol, çalışmalarına hız verdi.

İlçede ev ve esnaf ziyaretleri yapan, her fırsatta ilçe halkının sorunlarını dinleyen Akyol, Kızılcahamam'ın sorunlarına ilçe halkıyla birlikte çözüm üreteceklerini söyledi. Ortak akıl ve profesyonel ekiple projeler hazırladıklarını belirten AKYOL, bununla da yetinmeyip kendi internet sitesi aracılığı ile ödüllü proje yarışması yaptıklarını kaydetti.

Halkın en çok iş alanı olmamasından yakındığını belirten Akyol, projeleriyle hem Kızılcahamam ekonomisini canlandırıp, istihdam alanı yaratacaklarını; hem de Kızılcahamam'ı dünya çapında bir marka yapacaklarını vurguladı. Akyol, Kızılcahamam'da oy kullanacak seçmenlerin yüzde ellisinin genç ve kadınlardan oluştuğunu hatırlatarak öncelikle işsiz gençlerin ve çalışmayan ev hanımlarının istihdam içine alınması gerektiğini vurguladı.

“TEK ÇARE AK PARTİ"

Mehmet Ali Akyol, iktidarı arkasına alan bir Belediye'nin Kızılcahamam için daha iyi hizmetlerde bulunacağının altını çizdi. İlçe halkının da bu duyarlılıkta olduğunu ve tercihlerini bu yönde kullanacağını kaydeden Akyol şunları söyledi: “Ülkemizi dünya gündemine oturtan ve kendisi de dünya liderleri arasına giren Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın senede en az iki kez ilçemize gelmesi sayesinde dünyaca tanınan Kızılcahamam için tek çare AK Partidir. Kızılcahamam sevdasına inanan her Kızılcahamamlı bunu böyle biliyor.”Gönüllerde yatan siyasi düşüncelerin Kızılcahamam'a bir yarar sağlamayacağını kaydeden Akyol, “Kızılcahamam sevdamı AK Parti'nin gücüyle birleştirerek memleketime hizmet edeceğim. Hedefim AK Partili 11 meclis üyesi ve 1 Belediye Başkanı seçtirmek. Hedefe giden yolda engelleri, AK Partinin kurulduğundan beri milletin talep ve tercihlerini politikalarında esas alması, millete verdiği sözleri mutlaka yerine getirmesi, temiz siyaseti ilke edinmesi ve bu sayede geçmiş dönemlerin siyaset kurumuna kaybettirdiği toplumsal güveni ve itibarı tekrar kazandırması sayesinde ve Tabi ki Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a olan güven ve destekle aşacağım.” dedi.

"KIZILCAHAMAM'I MARKA YAPACAĞIZ"

Mehmet Ali Akyol, Kızılcahamam'ın elinde termal turizm gibi bir hazine olduğunu; bunun daha da geliştiği takdirde hem Kızılcahamam'ın dünya çapında bir marka olacağını; hem de ilçe ekonomisinin canlanacağını vurguladı. Akyol, eğitim ve dinlenme tesisi yapmayı düşünen Konfederasyon ve Sendika Yöneticileri ile görüşerek bu tesislerini Kızılcahamam'da kurmaları için gereken desteği sağlayacağını dile getirdi.

Tatil köylerinde kalan insanların ilçe merkezine gelmelerini sağlayacak çok sayıda projesi olduğundan bahseden Akyol, bu sayede ilçe ekonomisine canlılık getireceklerini ve yeni istihdam alanları yaratarak işsizliğe çare olacaklarını ifade etti. Akyol, organize edilebilir tüm merkezlerden Kızılcahamam' a turlar düzenlenmesi için girişimlerde bulunacaklarının, böylece ilçeye ilginin artmasını sağlayacaklarının altını çizerek şunları söyledi: “İyi bir medya planlaması ile ilçemizin tanıtımını planlı bir şekilde yapacağız. Su Festivalinin adını değiştirerek “Kızılcahamam Kültür ve Dostluk Paylaşımı Festivali” yapacağız. Yabancı ülkelerin katılımıyla uluslar arası boyuta kutlayacağımız bu festivalle markalaşma yolunda büyük bir adım atacağız.” Kızılcahamam'ı mutlaka marka yapacaklarını dile getiren Mehmet Ali Akyol, “Bilgi birikimimizle, gençliğimizin gücüyle ve çalışma azmimizle bunu başarabiliriz.”dedi.

Akyol ayrıca yabancı yatırımcıların ilçeye gelmelerini teşvik edeceklerini belirterek, Kızılcahamam sınırlarında bulunan özel avlakları nitelikli hale getirip yerli ve yabancı turistlerin av yapmak üzere Kızılcahamam'a gelmelerini sağlayacağını da sözlerine ekledi.

KIZILCAHAMAM'A TEKNOPARK

Üniversitelerle işbirliği kurarak ilçede Teknopark kurulmasına ve hatta birkaç fakülte kampusunun kurulmasına imkan tanıyacak altyapı ve imar desteği oluşturacaklarına değinen Mehmet Ali Akyol, yatırımcı finansmanı ile büyük bir spor kompleksini de Kızılcahamam'a kazandıracaklarını; bu sayede birinci lig takımlarının dahi Kızılcahamam'da kamp yapmak için sıraya gireceklerini ifade etti.

Akyol ayrıca, açacakları el beceri kurslarında gençleri ve ev hanımlarını eğiterek atölye imkanları sağlayacaklarını; burada üretilen hediyelik eşya ve ürünlerin şehir giriş ve çıkışlarında kuracakları çarşılarda satılmasına olanak sağlayacaklarını kaydetti.

ŞEFFAF YÖNETİM

Kızılcahamam'ı ilçe insanıyla birlikte yöneteceğinin altını çizen Akyol, “Belediye hizmetlerini, gelir gider durumlarını, tüm insanımızın görebileceği şeffaflıkta bir yönetim anlayışı ile gerçekleştireceğiz.”dedi. Akyol özellikle kadınların ve gençlerin Kızılcahamam'ın sürdürülebilir gelişmesinin temelini oluşturacak politikaların yaratılmasına ve öncelikli sorunların belirlenerek bunların çözüm önerilerinin üretilmesine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla Gençlik ve Kadın Meclisleri kuracaklarını, sağlıkta Belediyenin de katkısı olması için bir Seyyar Belediye Hastanesi kurarak insanlara yerinde hizmet vereceklerini sözlerine ekledi.

MEHMET ALİ AKYOL KİMDİR?

Mehmet Ali Akyol 40 yaşında. Kızılcahamam'ın Belpınar köyü nüfusuna kayıtlı. Üniversite mezunu. Telekomünikasyon sektöründe 23 yıllık kamu hizmeti verdi. PTT, Türk Telekom A.Ş ve AYCELL İletişim Hizmetleri A.Ş. bünyesinde teknik kadrolarda görevlerde bulundu. Eğitim ve sempozyum maksadı ile bir çok ülkeye gitti. İyi derecede İngilizce biliyor. Gelişen teknolojiye bağlı olarak yeni teknolojilerin kazanılması konusunda projeler üretti, uygulamalarında yer aldı. Asıl branşı yazılım uzmanlığı olup, yazılım güvenliği konusunda iyi bir bilgi birikimine sahip. 2003-2007 yıllarında 22. Dönem AK Parti Milletvekili Danışmanı olarak mecliste görev yaptı.

Kaynak:Yeni Şafak

 
YORUMLAR
 • Yiğit   15-01-2009 21:53

  Kızılcahamamın insanından bahsetmiş arkadaş, kızılcahamam insanını güzel tasvir etmiş ama kendisi bu özelliklerden yoksun biri, aday adayı olması bile bir şans , mecliste kendine iyi bir yer tutmuş , bir an önce bu arkadaşı tasnif etseler iyi olur..böyle insanlar akp de olduğu sürece oy vermem genel seçimlerde ...Kızılcahamam için kabus olur diye düşünüyorum eğer aday olduysa...

 • KIZICAHAMAMLI   14-01-2009 09:20

  Projelerini yetersiz buldum. kendi elimizde mevcut bulunan kaynağı mevladan olan cüzzi yatırımlarla ayağa kalka bilcek olan kapanan Kızılcahahmam madensuyu ve termal sularla ilğili hiçbir projesi yok.aday dayına tavsiyem bu konulardaki projeler üretmesi saygılrımla

 • Bedensel Engelliler   10-01-2009 13:25

  ak parti niye adayını her zaman böyle geç açıklayıpta herkesi adaylık konusunda ümitlendiriyor,her halde aday olamıyanlar partiye küsenler bir başka partiye transfer olur diyemi çekiniyor? her halde gitmesinler diye çıkış yolu bırakmıyorlar galiba,açıklayın şunu kardeşimde bir an öncede vatandaş da ona göre ne yapması gerektiğine karar versin,bu konuda ilçe teşkilatına çok görev düşüyor ama her halde kış uykusunamı yattılar ? uyansınlar artık ,bizim önerimiz bu şekilde.sevgil ve saygılarımızla.

 • meltem   10-01-2009 11:30

  dediklerini yapabilirse basarili olacagini dusunuyorum.. hayal etmek deil uygulamak onemli.... umarim basarir

 • vakanıv us   09-01-2009 17:07

  önce kendini marka yapsn hemşerimiz

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın