Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Eğitimci Nuray YEŞİL şehir müzesi açıldı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Eğitimci Nuray YEŞİL şehir müzesi açıldı
  • 16-10-2015
  • 2 yorum
  • 6434 okunma
Kızılcahamam Şehit Fatih Duru parkı içerisine ilçemiz esnaflarından iş adamı Ali Yeşil tarafından yapılan şehir müzesi bugün yapılan törenle açıldı.
Kızılcahamam Soğuksu Caddesi Büyük Kaplıca karşısında bulunan Şehit Fatih Duru parkı içerisine Eğitimci Nuray Yeşil kent Müzesi’nin açılışı bölge milletvekili Emrullah İşler, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Belediye Başkanı Muhittin Güney’in katılımı ile yapıldı.
 
T.C. Ankara Kalkınma Ajansının destekleri ile iş adamı Ali Yeşil tarafından yapılan  Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi’nin açılış törenin de konuşan Bölge Milletvekili Prof Dr. Emrullah İşler yaptığı konuşmada “ geçen hafta Cuma günü iki tane önemli eserin yeni Belediye Hizmet Binası ve Seyir Tepesi Sosyal Tesislerinin temellerini atmıştık, bu Cuma ise az Eğitimci Nuray Yeşil kent Müzesi’nin açılışını yapacağız ve Kızılcahamam’a böyle güzel bir eseri hep birlikte kazandırmış olacağız, dedi.
 
Ankara kalkınma ajansının destekleri ile Kızılcahamam’lı iş adamı Ali Yeşil tarafından yapılan Eğitimci Nuray Yeşil müzesinde kaybolan meslekler ( kalaycı, demirci, semerci, nalbant, demirci) köy evi konsepti ve tarım aletleri, Kızılcahamam'lı şehit ve gaziler bölümü, anadolu efsanesinin canlandırılması ve Atatürk'ün Kızılcahamam'a gelişinin canlandırması Kızılcahamam 1915-2015 arası fotoğraf sergisi ve Kızılcahamam ile ilgili basılan yayınlar yer alıyor.
 

YORUMLAR
  • mustafa   20-10-2015 21:09

    yöremize bir çivi de çakılsa hayırlı olur emeği geçen tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.

  • Hüseyin SARI Yağcıhüseyin Dernek Başknı   19-10-2015 17:30

    Yöremizle ilgili geçmişimizi hatırlatan Müzenin açılışı için emeği geçen tüm hemşehrilerimizi kutlarım. İlçemize hayırlı olsun.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın