Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam dünya kentleri ile yarışacak
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam dünya kentleri ile yarışacak
 • 28-12-2008
 • 10 yorum
 • 5766 okunma
Belediye başkanlığı için Ak Part’den aday adayı olan Mehmet Ali Akyol hayata geçireceği proje ile Kızılcahamam’ı dünya liderlerinin buluştuğu bir dünya markası haline getireceklerini söyledi

Kızılcahamam dünya kentleriyle yarışacak

Belediye başkanlığı için Ak Part’den aday adayı olan Mehmet Ali Akyol hayata geçireceği proje ile Kızılcahamam’ı dünya liderlerinin buluştuğu bir dünya markası haline getireceklerini söyledi.

Sınırları içerisinde bulunan üç adet barajıyla,Ankara’nın su ihtiyacının çok büyük bir bölümünü karşılayan,sağlık turizmi noktasında ciddi yatırımlara imkan veren ve yer altı su kaynaklarının zenginliğiyle sifa dağıtan bir ilçe konumunda olan Kızılcahamam’da Ak Parti’den belediye başkanı aday adaylığını açıklayan Mehmet Ali Akyol, “Kızılcahamam’ı dünya liderlerinin buluştuğu bir merkez haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kızılcahamam’ı yıpranmış çarpık yapılardan kurtararak sağlıklı,modern ve ilçe insanına yakışır bir yer haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Akyol,Kızılcahamam’ı göç veren değil,göç alan bir yer haline getireceklerini sözlerine ekledi.Mehmet Ali Akyol Kızılcahamam’ı dünya kenti haline getirecek projelerini Kızılcahamamhabere anlattı.

SOĞUKSUDA BİSİKLET KEYFİ

İl k projesinin başta ata sporu güreş olmak üzere,uluslar arası normlarda tüm spor aktivitelerinin yapılabileceği,birinci lig takımlarının yurt dışına çıkmadan kendi ülkelerinde kamp yapabileceği büyük bir spor kompleksini Kızılcahamam’a kazandırmak olacağını söyleyen Akyol,İlçeye ayrıca bir ‘Nostalji Tranvayı’ ve Yatay Teleferik’ kazandırmayı amaçladıklarını kaydetti.Akyol projelerini şu şekilde açıkladı: “Soğuksu Milli Parkının zirvesine kadar uzanacak Nostalji tramvayı’devamında ise yatay teleferik tesisi inşa edeceğiz.Soğuksu Caddesi’ni belli saatlerde araç trafiğine kapatılarak insanların bu yolda bisikletle,faytonla veya yürüyerek dolaşmalarına imkan vereceğiz.Bir uluslar Arası kongre ve Fuar Merkezi inşaa edeceğiz ve Ticaret Odası ve Esnaf Odaları ile birlikte yapılacak butik çarşılarda özellikle şehre ait spesifik,otantik ve organik ürünlerin satılmasını sağlayıp şehrin ekonomik açıdan da gelişmesine katkı sağlayacağız.

DÜNYA LİDERLERİNİ AĞIRLAYACAĞIZ

Dünya liderlerinin,genellikle başkentlerin dışında çalışma ofisi ve ikametgah olarak kullandıkları mekanlar bulunduğunu hatırlatan Akyol,bu düşünceden yola çıkarak Belediye başkanı olması halinde hemşehrilerinin ortak isteklerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bölgelerinde ikamet etmesinin olduğunu belirterek “İlçede Başbakanlık Çalışma Ofisi ve ikametgahı olabilecek alanları tesbit edeceğiz.Başbakanımız Türkiye’ye ziyarete gelen dünya liderlerini de doğa harikası Kızılcahamam’da ağırlayabilir.Tabii takdir Başbakanımızındır dedi.

GEZİCİ SAĞLIK HİZMETİ

Akyol “ Şeffaf belediyecilik anlayışı oluşturarak şehir konseyine hesap vermek , e-belediyecilik uygulaması ile kısıtlı imkanları olan vatandaşlarımızın bakım-sağlık hizmetlerini yerinde verilmesi.Gençlik ve Kadın meclisinin kurulması Seyyar belediye hastanesi kurulması,Su festivalinin adının Uluslar arası Kızılcahamam Festivali değiştirilerek 15-20 ülkenin katılımı ile uluslar arası byutlarda kutlanamsı,Kadınlar Lokali gibi projeler de uygulamaya konacağım projelerden bazıları” dedi.

AB FONLARI YATIRIM İÇİN İLÇEYE AKACAK

Dünya şehirleri ile ticari ve kültürel ilişki içerisinde olmaya büyük önem verdiğini belirten Mehmet Ali Akyol,Avrupa Birliği ülkeleri ile fisik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri konusunda işbirliği içerisinde dış kaynaklı yatırımcıların teşvik edilmesini sağlayacaklarını kaydetti.AB ülkelerinin emeklilik sistemiyle entegre yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin kurulmasına yönelik teşvik edici imkanlar oluşturacaklarını kaydeden Akyol şöyle devam etti: “Bütün imkanlarımızla doğalgazın her eve her dükkana girmesi ile isinmada kullanılan termal suları daha verimli alanlarda kullanabileceğiz.Çöp ve atık maddeleri geri dönüşüm sistemi ile ekonomiye kazandırmaya yönelik bir projemiz mevcut.Tesiler Yap-İşlet modeli ile kurulacak,elde edilecek gübre ve bio dizel çiftçiye kazandırılacak.Jeotermal kaynaklı seralar ile organik tarmcılığın geliştirilmesi sağlanacak.Organize Sanayi Bölgemizi yeniden canlandırarak özellikle orman ürünleri konusunda modern tesisler kurulmasına olanak sağlayacağız.

KIZILCAHAMAM SEVDASI

29 Mart seçimlerinde kazananın Kızılcahamam olması gerektiğini vurgulayan Akyol, “Kızılcahamam’lılar hangi görüşe mensup olurlarsa olsunlar birlik ve beraberlik ruhuna sahipler ve hepsinde Kızılcahamam sevdası var.Bizim ilçemizde saygı ve sevgi ön plandadır.Yine ilçe insanım bilirki iktidarın gücünü arkasına almış bir belediye başkanı ilçesine çok daha iyi hizmette bulunur.

Önemli olanın Kızılcahamam’ın kazanması olduğunu tüm hemşehrilerimiz biliyor ve tercihlerinide bu yönde kullanacaklar” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR
 • seko   31-12-2008 14:17

  proje hayal falan güzelde her seçimden önce herkes vaad verir kızlcahamam da her sene bi gerileme olur..

 • gökhan   31-12-2008 08:48

  önce ilcemizin adı alan hamamlarımızla ilgilensek daha iyi olmazmı ben istanbulda otturyorum bayramlarda ve yazları geliyorum hamama gitme çekiniyorum temizlik yok personelde güler yüzyok yeni kaplıca yapılmış doğru düzgün çalışmıyor bile saat konmuş yenisini hizmete niye tam sokmuyorsunuz murak isimli arkadaş yazmış arıtma tesisi diye göze batan yarıtımlar herzman olur ama yararlı yatırım yapmak önemli siz güzel bi kaplıca tesisi arıtma tesisi en önemlisi iş istishamı sağlayacak şekilde projeler hazırlasanız daha iyi olur önce sorunlar çözülsün sonra güzel şeyler yapılır ama önce sorunlar lütfen

 • Fakir bir KUL   30-12-2008 18:48

  bu dönem ince elenip sık dokunuyor.bir bilen olarak bu dönem geçen dönem olduğu gii yukardan doğrudan atama olmayacağını iyi biliyorum.yani aday ismi lanse ederek bununki kesinleşti diyenlere 30 aralık itibariyle şunu diyorum.hgenel merkez il merkezi nin yaptırdığı anketlerde ak parti adaylarından kim 1.sırada ise o bu dönemde ak partinin adayı olacaktır.buralarda esamesi olmayanlar yukardan ne kadar amca bulurlarsa bulsunlar hikaye halk onlara gelin şeçtirin bakalım diyecektir.bakın isim vermiyorum ak parti adayları arasında 2. çıkanda bu dönem aday olamayacaktır.anti ademciler bir yeriniz yırtılıncaya kadar hoplasanızda zıplasanızda akparti adayı adem özbekler..ve başkanda adem özbekler.saygılar

 • hakiki çıtak   30-12-2008 07:39

  Seçimlerden üç dört ay önce piyasaya çıkan sayın başkan adayları,hepiniz hayal dünyasında yaşadıklarınızı seçim öncesi sağa sola yazıyorsunuz,bırakın artık yeter. Cennet ilçemizin yüreğinde yaşayan yaşatan kendi içimizden dertlerimizi sıkıntılarımızı bilen gerçek Kızılcahamamlı başkan istiyoruz,saygılarımla

 • Garip Memo   29-12-2008 15:16

  M.Ali AKYOL Başkan'ın vadettiklerini düşündüm de, iyi demiş, güzel demiş amma; 1.Ben Üzemler tarafındaki köprüden güccücük arabayı zor geçiriyorum, o gocaman tramvayı nasıl geçirecek? Bunu bi açıklayıvermemiş. 2.Soğuksu yolunu kapatıp, bisiklet sefasına açacakmış. o gün ahalinin arabasıyla o yolda getirip götüreceği bir şey olursa, diyelimki ambulusans neyim lazim oluverirse nası bi çare bulacağını da bi deyivermemiş. (Helikopterinen neyi mi bi çare bulacak acep?) 3.Tramvayın maliyet hesabını da bi yapıvermemiş. Yani taramvay günlük Üzemler ile Soğuksu arasına diyelimki 5 sefer yapsa, her seferinde ortalama 20-30 yolcu taşısa, gaç lira kazanır, bu kazancıyla yakıt masarufunu gurtaru mu? 4.Ana yolu tramvay yoluna çevirince arabalar nereden gidecek? Bunada bi izahat yapıvermemiş. Amma buna tünel neyim gazarakdan bi çare bulur belkim. Eh ne diyelim, olmaz, olmaz diyemeyiz. Olur belkim amma biz garip Memolar pek anlıyamıyor işte!

 • veli   29-12-2008 14:39

  siz akpartılı deilmısınızz anca amarıkanın gozune gırmeyıı seversınızzzz demiiii kendı memlekıtının adamı ıcın bısı yapma kocum benımmm

 • mecid   29-12-2008 13:20

  Özellikle Kızılcahamamı en çok termal hamamı ile tanırım. Hamama her girdiğimde muhakkak kalbim kırık olarak çıkarım. Ya çalışanları kabalık yapar. Ya ortalık pistir. Ya suyu fazla sıcak veya soğuktur dengesi yoktur. Ya Dinlenme yerlerinde yer yoktur. Genel yerede girmek cüret ister. Minderler dar uzanamazsın. duvarları dökülür. Yani insanın içine sinmiyor. Hamam içinde doktora ihtiyaç duyuluyor doktor yok. yok yok yok. Bunları düzeltecek partisi önemli değil bir belediye başkanı olması dileğiyle.

 • kızılcalı   29-12-2008 10:56

  sayın aday her beşsenede bir geliyorsunuz yinede hoş geldiniz mademki adaysınız paranızda var neden şimdiye kadar beklersiniz daha önceden nerdeydiniz kendinizi hiç gömedik şimdiye kadar

 • irfan ARSLAN   29-12-2008 05:51

  merhabalar öncelikle şunu belirtmek istiyorum hiç bir zaman akp ye oy vermeyen vermeyide düşünmeyen bir vatandaşım uzun zamandan beri ankarada ikamet ediyorum fakat artık belediyecilik anlamında oy kullanım tercihimde savunduğum ideolojimin etkili olmaması gerektiğini düşünmeye başladım.beyfendinin teleferik gibi yıllardır k.hamamda ortaya atılmış olan fikiri hayata geçirmeye dair verdiği sözler umut verici kendisni tanımadığımıda belirtmek istiyorum.fakat neden ısrarla başbakana ve kabilesine yönelik bir proje yürütmrk istediğini anlamış değilim hiç bir siyasi lider kalıcı değildir örneğin sayın başbakan sık sık yaptığı Kızılcahamam Asya termaldeki toplantıları süresince kaç defa bulunduğu tesisten dışarı çıkıp ilçe halkını selamamıştır ya da ilçe esnafına bu toplantıların ne kadar ekonomik getirisi oluştur.eğer bu ilçe için bir şeyler yapmak istiyorsanız lütfen aday olun iki dönemi boşa geçirdi kızılcahamam daha düne kadar kaldırımları yoktu ana caddenin yollar hala yapılmış değil..yaşar yıldırım döneminden beri somut 1 2 örnek dışında atılan hiç bir adım yok YA DAHA AKLA YATAN PROJELERLE GELIN YA DA BU CENNET YERİ DAHA FAZLA UYUTMAYALIM..artık parti siyasi görüş dava için değil modern gelişmiş bir Kızılcahamam için bir şeyler yapmaya çalışalım ..yazımın başındada açıkca belirttiğim gibi daha önce akp ya oy vermedim ama eğer daha akılcı daha aydınlık daha ideolojilerden arındırılmış fikirlerle namzetler görür isem oyumu h.ç düşünmeden bu partiyede (yerel seçimlerde) verebilirim ve biliyorum ki benim gibi düşünen bir çok sağduyulu vatandaşta mevcuttur..teşekkür esdiyorum

 • Murat   28-12-2008 22:42

  Atiksu aritma herhade planinizda yok, kizilcahama deresi o pislik haliyle duracak, kanalizayson artilmadan yine o cayami akacakmi ? Dogalgaz önümüzdeki yillar dahada pahalilasacak, siz jeotermali baska yerde kullanacagiz diyorsunuz, baska yerler neresi ? Baska kuyular kazilip daha cok ev dogalgazdan ucua isitilamzami ? Jeotermal suyumuz var neden büyük bi fizik tedavi merkezimiz yok ? Soguksu Caddesi trafige kapaninca oranin halki arabalariyla baska yerden gelince arabalarini nereye park edecek ? Alisveris yapmissa evine neyle götürecek ?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın