Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Devlet Hastanesinin temeli atıldı
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Devlet Hastanesinin temeli atıldı
 • 07-07-2015
 • 4 yorum
 • 5672 okunma
Akçay Mahallesi Akyüzler caddesi üzerine yapılacak olan Kızılcahamam Devlet Hastanesinin temel atma töreni Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapıldı.

Akçay Mahallesi Akyüzler caddesi üzerine yapılacak olan Kızılcahamam Devlet Hastanesinin temel atma töreni  Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapıldı.
Temel atma törenine Ak Parti Ankara Bölge Milletvekili Porf. Dr. Emrullah İŞLER, eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanının Doktoru Prof. Dr. Cevdet ERDÖL, Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Ankara 3. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Halil İbrahim YAKUT, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediyeler birliği genel sekreteri Adem Ceylan, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, Kamu Kurum ve kuruluşlarının müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Sağlık çalışanları davetliler ve Kızılcahamamlılar katıldı.
Programda protokol konuşmaları yapılarak İlçe Müftüsü Sinan Kazancı tarafından yapılan dua ile temel atma töreni gerçekleşti.
Yeni hastane binasını yerinde inceleyen protokol’e yetkililer tarafından bilgi verildi.
“Yapılacak olan yeni Hastanenin toplam inşaat alanı yaklaşık 21 bin 645 metrekareden oluşuyor. Planlanan kapalı alan 10 bin 216,73 metrekare, açık otopark alanı 1300,91 metre kareden oluyor. Projede 10 adet tek kişilik, 20 adet çift kişilik oda olarak toplam 50 yatak kapasitesi, 3 ameliyathane, 7 yataklı genel yoğun bakım ünitesi, 9 yataklı diyaliz merkezi, 2 doğum salonu bulunuyor. Ayrıca toplamda 13 yataklı acil muayene, müşahede ve gözlem odası ve toplam 17 poliklinik mevcut, Röntgen Oda Sayısı 3, Tomografi oda sayısı 1, Ultrason Oda sayısı 2, Diğer görüntüleme oda sayısı 2, Küvöz sayısı 7, Kür Havuzu 2, Fizyoterapi- lektroterapı 4, SDL Oda sayısı 2, Kısadalga- Diatermi 2 VE 60 araçlık otoparkı olacak ”

 

 

 

 

YORUMLAR
 • Ankar_ALI   09-07-2015 10:20

  http://www.kizilcahamamhaber.com/kizilcahamam-devlet-hastanesi-bircok-alanda-yenilendi_d22155.html linkdeki değişime ne gerek vardı. Ya sizce?

 • kızılcahamamlı   08-07-2015 12:35

  işallah hastaneyi yapanlar doktorda getirir yine eskisi gibi başka hastanelere sevk yapılıp durulmaz birde sayın edutör neden kaldırılan ne mutlu turküm yazısı hakkında bi haber yapmadınız sizi bu konudada kınıyorum işallah yayınlarsınız

 • misafir   08-07-2015 10:41

  temel atma töenine misafir gelenleri kale almayıp tokalaşmayan başta belediye başkanını da ben kınıyorum.ev sahipliği denen bir şey var bilmiyorsanız öğrenin...

 • YABANCI   07-07-2015 18:20

  KIZILCAHAMAM da cadde kenarında alışveriş için park eden yabancı plakalı araçlara otopark ücreti kesiliyor demişlerdi bende hayır yok öyle bir şey demiştim bu gün kendim bizzat yaşadım ve kontrol ettim söylenenler doğru dünyada başka örneği olmayan bir uygulamayı kınıyorum.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın