Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'dan Suriye'ye Bir Kamyon Kışlık Elbise
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'dan Suriye'ye Bir Kamyon Kışlık Elbise
 • 01-02-2015
 • 4 yorum
 • 5656 okunma
Kızılcahamamlı öğrenciler Suriye'de ihtiyaç sahipleri için bir kamyon kışlık elbise yardımı toplayıp gönderdi.

Ankara İlahiyat Fakültesi öğrencisi ve Kızılcahamam İlim Yayma Cemiyeti Gençlik kollarında çalışan Ahmet Özdemir Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin birlikte organize ettiği kışlık kıyafet yardım kampanyası kapsamında bir kamyon dolusu elbise bugün Suriye’ye gönderildi.

Soğuk kış şartlarında yaşam mücadelesi veren ve hayata tutunmaya çalışan Suriye halkı için Biz Ümmetiz Vakfı tarafından başlatılan yardım kampanyasının Kızılcahamam ayağını organize eden ve vatandaştan gelen yardımları ayırarak onları katlayıp kolileyen ve günlerdir zamanlarını bu yardım kampanyasına ayıran öğrencilerimiz bugün emeklerinin karşılığında Kızılcahamam’lıların yoğun ilgisi sonucu toplanan bir kamyon kışlık kıyafet dolu kolileri Biz ümmetiz vakfı Ankara şubesinden gönderilen kamyona yüklediler ve Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaşması için gönderdiler.

 Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Kızılcahamam’daki yardımı organize eden Ankara İlahiyat Fakültesi Hazırlık Sınıfı öğrencilerinden Ahmet Özdemir şunları söyledi. “Biz Ümmetiz vakfı tarafından başlatılan yardım kampanyasına Kızılcahamam’da İmam Hatip Lisesinden arkadaşlarımızla birlikte bizde destek olmak istedik, afişler bastırdık, yerel internet sitelerinden yardımı duyurduk, gerçekten Kızılcahamam’lı hemşehrilerimiz kampanyanın başladığı günden buyana yoğun ilgi gösterdiler, biz gelen elbiseleri koli yetiştiremedik, arkadaşlarımızla birlikte yaklaşık 20 gündür bu kampanya için çalışıyoruz. Anadolu Gençlik Derneği bize binasını açtı burada gelen elbiseleri topladık ve onları koliledik, bugün Allaha şükür bir kamyon dolusu kışlık elbise, halı, kilim gibi malzemelerden oluşan bir kamyon yardım malzemesini Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine yolladık. Burada bize destek olan başta Kızılcahamamlılar olmak üzere İmam Hatip Lisesinden yardım boyu burada canla başla çalışan öğrenci arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR
 • Yaşar   02-02-2015 13:54

  Şimdi bana ırkçılık yapıyor diyeceksiniz ama neden sadece Suriyeliler ? ya da neden sadece arap olan Müslümanlar ?? Ankarada 15 binin üzerinde Türkmen aile var birazda onlara yardım edin

  0

  0

  • senin işin ne   02-02-2015 23:43

   sizin işiniz ne. Merak etme Türmenlere yapılan yardımları siz hayal bile edemezsiniz

   0

   0

 • mustafa yıldız   02-02-2015 10:20

  Allah vesile olanlardan razı olsun.

 • Tahir Kütükçüoğlu   01-02-2015 12:59

  Bu Anlamlı Projeyı Gerceklerstıren , Destekleyen Ve Emek Veren Herkesten Allah Razı Olsun ..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın