Ana Sayfa  /  Spor  /  Kızılcahamam Dağ Bisikleti yarışları yapıldı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Dağ Bisikleti yarışları yapıldı
  • 05-04-2015
  • 1 yorum
  • 5696 okunma
Kızılcahamam uluslar arası dağ bisikleti yarışları yapıldı

  Türkiye Bisiklet Federasyonu sezonun 5. yarışı Uluslararası Kızılcahamam Dağ Bisikleti Kupası, C3 kategorisinde soğuksu milli parkında yapıldı.

05.Nisan 2015 Pazar günü saat 10.00 da verilen start ile başlayan yarışlarda 136 sporcu mücadele verdi. Soğuksu Milli Parkı içerisinde ormanlık alanda hazırlanan 30 kilometrelik tur sonunda U15 Kategorisinde Tahir Buğra Yiğit birinci, Kerem Uslu ikinci, Melih Çetin üçüncü, U17 Kategorisinde Sinan İli birinci, Halil İbrahim Doğan ikinci, Kadir Gök üçüncü oldu. Yıldız Bayanlarda Salome MALETZKİ birinci, Esra Kahraman ikinci, Aysu KIRDAL üçüncü oldu. Genç Bayanlarda Ayşe Çakır birinci, Mesude Şenol ikinci, Büşra Önder üçüncü oldu. Genç Erkeklerde Mustafa Köklü birinci, Zeki Kaygısız ikinci, Serdar Anıl Depe üçüncü Master kategorisinde Kamil Alev birinci, Oğuz Özçelik ikinci, Can Kılıç üçüncü olurken öğleden sonra startı verilen uluslararası yarışmada ise Elit Erkeklerde Türkiye’den Abdulkadir KELLECİ Brisa Spordan 1 saat 29 dakika ile birinci, Rusya’dan Vladıshav MAKSIMOV Format-Udmurtıa spordan 1 saat 30 dakika ile ikinci, Rusya’dan Stanıslav Antonov 1 saat 32 dakika ile üçüncü oldu. Elit Bayanlarda Rusya’dan katılan Anna KONOVALOVA 1 saat 20 dakika ile birinci, Türkiye Kapadokya Spordan katılan Esra KURKCU 1 saat 28 dakika ile ikinci, Eskişehir’den  ferdi katılan Eda Konuk 1 saat 30 dakika ile üçünü olarak yarışmayı tamamladı.

Yarışma sonrasında Cumhuriyet meydanında yapılan ödül töreninde bir konuşma yapan Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız “Bisiklet federasyonumuz tarafından organize edilen böylesine önemli bir Dağ bisikleti yarışının Kızılcahamam’da olmasından hele ’ki ilçemizin 100. Yılında Kızılcahamam’da yapılmasından dolayı bizde bisiklet federasyonuna sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz,  inşallah bundan sonraki yıllarda da bunu devam ettiririz, dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyorum, dereceye giremeyen sporcularımıza da katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi. Türkiye bisiklet federasyonu genel sekreteri Bekir Gezer ise yaptığı konuşmada Bisiklet Federasyonu olarak birçok yarış düzenliyoruz. Ankara’nın yanı başında doğa harikası Kızılcahamam’da böyle bir organizasyon yapmaktan mutluyuz, sporcularımız parkurdan ve Kızılcahamam’dan olmasından mutlu olduklarını ifade ettiler inşallah Haziran ayında yol bisikleti yarışının bir ayağını yine Kızılcahamam’da yapacağız” dedi. 

FOTOĞRAFLARIN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FOTOĞRAFLARIN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.facebook.com/video.php?v=10153776156228136
YORUMLAR
  • Oğuzhan   06-04-2015 18:51

    Kaymakam beyle Kızılcahamam baya uyuştu :) Kaymakam Bey'in yolu açık olsun inşallah. Bu bozulmamış, temiz kalmış ilçeyi hiç unutmasın.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın