Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da yapılan ilk Nevruz kutlaması
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da yapılan ilk Nevruz kutlaması
  • 22-03-2007
  • 1 yorum
  • 5538 okunma
Kızılcahamam tarihinde şimdiye kadar kutlanmayan nevruz ilk kez kutlandı. İlçe Kaymakamı Bilal Çelik tarafından yakılan nevruz ateşinde organizasyon mükemmeldi

Kızılcahamam’a geldikten sonra kısa sürede ilçenin bütün problemlerini bir Kızılcahamamlı gibi çözmek için yoğun gayret gösteren ve halkın büyük takdirini toplayan İlçe Kaymakam Bilal Çelik yine bir ilke imza attı.

21 Mart Nevruz (bahar bayramı) dolayısıyla yurt çapında kutlamalar yapılırken Kızılcahamam’da bir ilki yapıldı.Halat çekme,yoğurt yeme,güreş ve daha birçok etkinlikle İlçenin tarihinde şimdiye kadar kutlanmayan  Nevruz ,kutlayanlara örnek olacak olacak bir şekilde hazırlıkları yapılarak kutlandı.

Organizasyon kaymakamlık tarafından  Kızılcahamam İmam Hatip lisesine verilmiş. İ.H.L Müdürü Ali Rıza Arslan üzerine aldığı bu organizasyonu en güzel bir şekilde yapmak için okul olarak ellerinden gelen gayreti göstermişler ve ortaya  güzel ,bir okadar da anlamlı Nevruz kutlaması çıkmış.

Kısıtlı imkânlar içerisinde hazırlanan ve gerçekten hoş manzaraların yaratıldığı bu organizasyonun tek eksiği ise kutlamalara halkın katılımının sağlanmaması, onun dışında her aktivitesi güzel hazırlanıp düşünülmüş program katılımcılar ve izleyenlerden tam not aldı.

 

 

Gelen misafirlere gözleme ve ayran ikram eden organizasyon ve ev sahibi İmama Hatip Lisesi tam anlamıyla bahar bayramını okulun bahçesine her köşesinde değişik bir etkinlik yaparak bu günü Ülkenin belli yererinde provoke edenlere de gerçek Nevruzun nasıl kutlanacağı konusunda bir örnek verilmiş oldu

 

YORUMLAR
  • Eczacı Feridun   23-03-2007 19:05

    Türk dünyasının baharın müjdecisi olan nevruzun ilçemizde de kutlanmay başlamasına sevindim. Geleneklere sahip cıkılması cok güzel.başta ilçemiz kaymakamı sayın Bilal Çelik olmak üzere tüm ilgililere çok teşekkür ederim.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın