Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da önemli kararlar alınacak
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da önemli kararlar alınacak
  • 19-01-2007
  • 0 yorum
  • 5511 okunma
TOBB, bu yıl üçüncüsü yapılacak Kızılcahamam Yatırım Konferansı'nda sorunlara neşter vurulacağını bildirdi

TOBB'un, Yatırım Ortamını İyileştirme Reform Programı kapsamında düzenlediği "3'üncü Kızılcahamam Yatırım Konferansı" 19–21 Ocak 2007 tarihleri arasında Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek. Konferansta, yatırımcıların karşı karşıya bulundukları sorunlara "neşter vurularak" önemli kararlar alınacağı bildirildi.

TOBB'dan yapılan açıklamada, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kızılcahamam Yatırım Konferansı'na TOBB, TÜSİAD, YASED ve TİM'in temsilcileriyle üst düzey bürokratların katılacağı kaydedildi. Açıklamada, konferansın son günü olan 21 Ocak 2007 pazar günü Devlet Bakanı Ali Babacan’ın başkanlığında YOİKK toplantısı yapılacağı belirtildi. Aynı gün saat 10.00’da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Devlet Bakanı Ali Babacan'ın birer konuşma yapacağı bildirildi.

YATIRIM ORTAMINI İYİLEŞTİRME REFORM PROGRAMI

2001 yılının aralık ayında Bakanlar Kurulu Prensip Kararı ile yürürlüğe giren Yatırım Ortamını İyileştirme Reform Programı'nın 5'inci yılını tamamladığına işaret edilen açıklamada, kısaca YOİKK süreci olarak adlandırılan Reform Programının, 2002 yılı ortalarında Kemal Derviş’in istifasıyla kesintiye uğradığı ve tüm çalışmaların askıya alındığı hatırlatıldı. Açıklamada, genel seçimlerin ardından reform sürecinin yeniden başlatılması amacıyla TOBB’un girişimleriyle 1'inci Kızılcahamam Yatırım Konferansı toplandığı belirtildi. Açıklamada, konferansta elde edilen gelişmelerden sonra YOİKK çalışmalarının yeniden başlatıldığı ve başkanlığına da Devlet Bakanı Ali Babacan'ın getirildiği anımsatıldı.

10 TENİK KOMİTE TOPLANACAK

Açıklamada, 7–9 Ocak 2005 tarihinde toplanan 2'inci Kızılcahamam Yatırım Konferansı'yla birlikte, konferansın YOİKK sürecinin bir parçası haline gelerek her iki yılda bir toplanmasının gelenekselleştiği kaydedildi.
3'üncü Yatırım Konferansı'nın ise bu yıl geçen yıllardan farklı bir formatta toplandığı belirtilen açıklamada, bu yıl 19 Ocak'ta YOİKK Yönlendirme Komitesi Toplantısı'yla başlayacak Konferansın, ertesi gün Başbakanlığın ve yeni kurulan Yatırım Tanıtım ve Destekleme Ajansı’nın sunumlarıyla devam edeceği, aynı gün 10 Teknik Komitenin ayrı ayrı toplanacağı belirtildi.

Açıklamada, TOBB, TİM, TÜSİAD ve YASED temsilcilerinin geçen hafta bir araya gelerek Teknik Komitelere sunulacak yatırımcı sorunlarıyla ilgili tüm hazırlıkları tamamladığı belirtildi. Açıklamada, 10 Teknik Komite için ayrı ayrı hazırlanan raporlarda yatırımcıların karşı karşıya bulundukları önemli sorunlar dile getirildiği ve Kızılcahamam’da "bu sorunlara neşter vurulması ve önemli kararlar alınmasının" beklendiği vurgulandı.
Açıklamada ayrıca, konferansın sonuç bildirgesinin 22 Ocak 2007 tarihinde açıklanacağı belirtildi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın