Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da Kütüphane Şehri Projesi
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da Kütüphane Şehri Projesi
  • 24-08-2020
  • 0 yorum
  • 2256 okunma
Kızılcahamam Kütüphanesi tarafından Kütüphane Şehri projesi kapsamında çalışmalar yapılıyor

2018 yılında Kızılcahamam Halk Kütüphanesi bünyesinde oluşturulan “Kütüphane Gönüllüsü Kadınlar Grubu” salgın öncesine kadar ilçemizde okuma kültürü ve farkındalığı oluşturmak adına özellikle çocuklar için birçok faaliyette bulundu. Şimdi ise Kütüphane Şehri Projesi ile etkinliklerine devam ediyorlar.

Kütüpanne Platformu’nun AB destekli projesi olan “Kütüphane Şehri Projesi”ne paydaş olarak ilçemizi site,apartman,sokak bazında çocuklarımız ve aileleri işbirliğinde kütüphane şehrine dönüştürmek; salgın sürecinde çocuklarımızı kitaplarla mutlu etmek için çalışmalara başladılar.

Proje, okulöncesi ve ilkokul düzeyinde 100 kitabın her evden bir çocuğa verilmesi şeklinde gönüllü ailelere dağıtımı ve beraberinde verilen kitap afişlerinin evlerin camlarına en az 1 hafta süreyle asılması, fotoğraflanıp @kutupanne ve #kütüphaneşehri etiketiyle sosyal medya hesaplarından paylaşılmasını kapsıyor. Ayrıca afişlerin arkasındaki yönergeler ailece yapılacak keyifli etkinlikler sunuyor.

Edinilen bilgiye göre, etkinlik kısa sürede büyük bir talep gördü ve çok seçkin 100 kitap, 100 kitapsever çocukla buluştu. Bu tür etkinliklerin ilçemizde daha da yaygınlaşmasını ümit ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın