Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da kiralar 800 TL'ye daireler 350 bin liraya dayandı
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da kiralar 800 TL'ye daireler 350 bin liraya dayandı
 • 26-09-2016
 • 9 yorum
 • 6030 okunma
Kızılcahamam'da emlak sektörü aldı başını gidiyor, ilçede kiralar 800 TL'ye çıkarken daire fiyatları ise deniz kenarında yazlı alır gibi oldu

Kızılcahamam’da daireler 350 bin liraya kiralar ise 900 TL'ye dayandı.Peynir ekmek gibi daire satılıyor, yüksek fiyatlara ev kiralanıyor.İlçe müteahhitler akın ediyor. Son zamanlarda ilçede bina yapan müteahhit sayısı otuzlara yükseldi.

Kızılcahamam Haber olarak ilçenin en önemli sorunlarından bir tanesi inşaat sektörü, daire fiyatları el yakıyor, kiralar almış başını gidiyor, otoparkı yok, binanın etrafında çocukların oyun oynayacağı bir metre yeri yok, düz şekilsiz bir bina, kullanılan malzeme ortada, işçilik desen oda öyle, her yana tecavüzlü yolun içerisinde, ama binaya çıkıp içerisinden daire almaya kalk, deniz kenarından deniz manzaralı yazlık alır gibi 250-350 bin liradan kapı açıyorlar. Kiralar desen öyle asgari ücretle çalışıyor, 700 liraya ev kiralıyor, çift çalışıyor 800-900 TL'ye ev kiralıyor peki bu işin sonu nereye gidiyor.

Kızılcahamam'da 250-350 bin liraya satılan 4+1 daireden daha büyük, site içerisindeki bir daire Kazan'da 150-200 bin liraya satılırken yanı başındaki Kızılcahamam'da yolun içerisine yapılan binalardaki daireler el yakıyor. Buna rağmen peynir ekmek gibi satılıyor.

Konu ile ilgili Kızılcahamam'ın önde gelen Emlakçılarından Çelik Emlak'ın sahibi Metin Çelik ile konuyu görüştük ve ilçedeki inşaat sektörü hakkında bilgi aldık, İlçedeki daire ve arsa fiyatları kaça alınıp kaça satılıyor bunları sizler için araştırdık.

Kızılcahamam Haber : Kızılcahamam'da halkın konut alanındaki talepleri nedir ?

Çelik Emlak Metin Çelik: Kızılcahamam'da inşaat sektörü daha ileriye doğru açılım yapmakta, ilçede Lüx evlere talep daha çok artmakta, Eskiden 2+1 Evler insanlara yeterken şimdilerde 4+1 evlere revaç daha fazla, insanlar şehir merkezinden ayrılmak istememekte.

Kızılcahamam'da eski ve yeni dairelerin fiyatları nedir?

Çelik Emlak Metin Çelik: İsmetpaşa ve Kemalpaşa’ya halkımızı ne kadar ikna etmeye çalışsak ta merkezden uzaklaşmak istemiyorlar, inşallah hastane ismetpaşa mahallesine yapıldığında burası yerleşime hız katar diye düşünüyorum. Kızılcahamam’da konut fiyatları ise 20-25 yıllık evlerimiz 90 ile 110 bin lira arasında satılmakta, yeni binalarımızda durum biraz farklı artık asansörü olmayan bina pek yapılmıyor ama böyle binalarda daire fiyatları 120 -200 bin lira arasında değişiyor. Asansörlü binalarda ise 3+1 ve 4+1 daireler 200 bin liradan başlıyor 350 bin liraya kadar daire var ve satılıyor.

Kızılcahamam Haber : Kızılcahamam'da arsa fiyatları nedir m2 fiyatları kaç liradan satılmakta?

Çelik Emlak Metin Çelik : Kızılcahamam'da şehir merkezinde asra bulmak zor olsa da kat karşılığı veriyorlar ilçede İsmetpaşa ve Kemalpaşa ve son yıllarda Ciğirler mahallesine arsa bulmak mümkün, burada bulunan imarlı arsalarımız villa arsası olup m2’si 100 ile 250 Lira arasında değişmektedir. Son yıllarda Ciğirler köyüne olan talep ise her geçen gün hızla artmakta burada arazinin düz oluşu, ilçe merkezine yakın ve sulak oluşu buraya olan talebi hızlandırmaktadır. Buradaki arazinin imarsız olmasına rağmen talep patlaması yaşanmaktadır. Burada tarlaların m2 fiyatları 100 TL’yi bulmuştur.

Kızılcahamam Haber : Son olarak Kızılcahamam'da kira fiyatları nedir?

Çelik Emlak Metin Çelik ; Kızılcahamam’da her alanda olduğu gibi kira fiyatları ’da her geçen gün hızla artmaktadır. Eski sobalı daireler 300-400 Lira arasında kiracı bulurken,  kaloriferli daireler 500-600 TL arasında kiraya veriliyor. Yeni yapılan binalardaki daireler ise 700-800 liraya kadar kiracı bulmaktadır.  ilçede son olarak eşyalı bir daireyi 900 TL ye kiraya verdik, bunun haricinde yeni yapılan binalarda 800 TL ye kiralanan daireler mevcut.

Kızılcahamam Haber : Teşekkür Ediyoruz.

YORUMLAR
 • PALAVRA   01-10-2016 21:27

  İNTERNETTEN BAKIN BAKALIM NE UYGUN FİYATLI DAİRELER ALICI BULAMIYOR AYLARDIR. TAMAMEN MÜTAHİTLERİN SPEKÜLE YAPMASI. 150 BİNLİK DAİREYİ 250 BİNE SATTIM DEMELER FALAN.. HALK BU OYUNA GELMESİN.. PARA DEDİĞİN MATBAADA BASILMIYOR.300 BİNE KİMSE KIZILCAHAHAMAM DA DAİRE FALAN ALMAZ . ALDIM DİYENDE YÜKSEK SATMAK İÇİN PALAVRA ATAR.. LAFLA OLSAYDI EĞER 1 MİLYONADA BEN SATIYORUM O HALDE ..

  0

  0

  • abartmışlar   02-10-2016 22:55

   çok abartmışlar..daire fiyatları artsın diye uğraşılıyor gibi geldi bana da

   0

   0

 • has vatandaş   29-09-2016 13:35

  belediye en kısa zamanda toki yapımını hayata gecirmeli..

 • Veysel BAYRAM   27-09-2016 22:04

  Çok güzel bir konu, haber yapandan da açıklayandan da ALLAH (c.c.) razı olsun. ***** Kızılcahamam'da daire/kira bedellerinin yüksekliklerini değerlendirirken, 1995 sonrası yaptırdıkları imar çalışmaları/ihalelleri ile özellikle Belediyemizi, Kemal ve İsmetpaşa mahallelerimizde arsa sahiplerini ÇOK, ÇOK MAĞDUR (Mağduriyetler hala devam ediyor) imarcı rant gruplarını ( imarcılar iş adamı olarak 2. derece vebalde.) ÇOK, ÇOK MAĞMUR eden, 100 yıl önce yerleşime açılmış Akçay Karşıyaka Yenice mahallelerinin 18 uggulama diye bilinen imarına ("parçalı ve belli menfaatler için yapılan küçük bölümler hariç) cesaret edemeyen ama bu bölgelerde bazı arsalara (!!!) müteahhitlere (!!!) TAKS - KAKS - HMAX değerlerini aşarak 9 -10 - 10+1 - 11 - 15 ve üstü kat apartmanlar yaptırıp, çok hisseli garip guraba arsalarına bu imkanları vermeyen başkanların, meclis üyelerinin unutulmamasıda yarar var. ***** Kızılcahamam belediyesi (bu dönemde inşaat sektöründeki canlılığa rağmen) Akçay-Karşıyaka - Yanice mahallelerinin yamaçlarında bulunan garip guraba arsalarını inşaat sektörüne kazandırmadığı müddetce de sınırlı sayıda üretilen daire ve kira bedellerinin TAVAN yapması "turfanda veya karaborsada olan bir malın pahalı olması kadar" dogal bir hadisedir dilek ve temennisi ile.............

 • hasan ali   26-09-2016 11:17

  Paris oldu kızılcahamam ne kiraya nede manava kasaba markete güç yetmez oldu.

 • yeniadali   26-09-2016 09:09

  ilçede vergi dairesi denetim yapmalı. o kiralık daireler vergi dairesine ne kadardan beyan ediliyor. yüz yüze kiracılarla konuşup karşıt inceleme yapmalı. o kadar kiraları alıp da vergi de kaçırıyorlarsa memleketin vay haline. eminim ki %90'ı vergi kaçağıdır. ya tam hiç beyan etmiyor, yada eksik beyan ediyorlar. vergi dairesini göreve çağırıyorum. lütfen denetim.

  0

  0

  • katılıyorum   02-10-2016 22:54

   bu alım satımlar tapuda da böyle mir gösteriliyor acaba.

   0

   0

 • Memur   26-09-2016 06:37

  Kızılcahamam da üniversite açılsın, Daha bu fiyatları çok ararız.Merkezde 1000 tl nin altında kiralık ev bulunmaz.

 • İnsanoğlu   26-09-2016 04:14

  Kuzunun dili dönmez kurtun imanı yok 1 koyup 5 kazanmak hangi inançla bağdaşiyor yazık

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın