Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da gazeteci olmak
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da gazeteci olmak
  • 10-01-2018
  • 1 yorum
  • 5772 okunma
10 Ocak Dünya Çalışan Gazetecileri günü dolayısı ile Kızılcahamam'da gazeteci olmak

Bugün 10 Ocak 2018 Dünya Çalışan Gazeteciler günüolduğunu  mesajlardan ve arayarak kutlamak isteyen arkadaşlardan öğrendik kendilerini bu nazik davranışları dolayısı ile teşekkür ediyoruz.

Kızılcahamam Haber gazeteciler günü olması dolayısı ile bu işin ne kadar zor olduğunu gazeteciliğin ne olduğunu kısaca anlamak, Kızılcahamam'da insanlar nasıl haber alıyor,  etliye sütlüye yine dokunmadan kısaca bahsedelim istedik.

Normal şartlar altında, toplumun kendisini ilgilendiren konularda tarafsız bir şekilde bilgiye erişmesi ve siyasetçilerin denetlenebilir bir konumda tutulmasında önemli bir rolü olan gazetecilik mesleği, icra edilmesi giderek zorlaşan bir yapıda. Freedom House her yıl düzenli olarak yaptığı basın özgürlüğü analizlerine dayanarak, 2017 yılının tüm dünyada basın özgürlüğü açısından son 13 yılın en kötü dönemi olduğunu ortaya koyuyor. Dünya nüfusunun sadece %13’ü ülkelerinde özgür basının tadını çıkarabilirken, bu sorunlu durumun en büyük cefasını ise gazeteciler çekiyor. Gazeteciler bir yandan mesleklerini icra edebilecekleri, güvenceli bir iş bulmakta dahi zorlanırken, diğer taraftan mesleklerinin vicdani yükü altında ezilmeden bireysel özgürlüklerine sahip çıkmaya çalışıyorlar.

Kızılcahamam Haber olarak 15 yıla yakın bir zamandır habercilik yapıyoruz, bunu reklam için kimse bizi sevsin, bizi tebrik etsin, bize ödül versin, bize para versin diye yapmıyoruz. Aksine bu işi yaptığımız için maddi açıdan büyük kayıp yaşıyoruz. Ama Kızılcahamamı gerçekten sevdiğimiz için ilçemizde olup bitenleri imkanlarımız ölçüsünde takipçilerimize duyurmaya çalışıyoruz, bunu yapmaya da devam edeceğiz.

Kızılcahamam'da gazeteci olmak gerçekten zor. Gücü elinde bulunduranlar, bir makama oturanlar , aldıkları bu gücü nereden aldığına bakmaksızın, yaptığı yanlışın yazılmasını çizilmesini istemiyor. Alışılmış bir gelenek var ağamsın, paşamsın, harikasın, padişahım sen çok yaşa dediğin sürece senden iyisi yok.Durum böyle olunca gazetecilik gününü kutlamaya da gerek yok diye düşünüyoruz.

Gazetede bir tam sayfa reklam yayınlayınca, her şeyi görmezden gelen, bir gün önce söylediğini ertesi gün unutan gazeteci veya habercide olmak istemediğimiz için,memlekette bu işi yapmanın ne kadar zor olduğunu varın siz düşünün

Muhalefetin yandaş, iktidarın muhalefet olarak gördüğü aslında, ne yandaş ne muhalefet sadece doğrulanın yanında olmanın bu kadar zor olduğu bir dönemde  15. yılımıza ilçemizden güzel haberler yaparak girmek istiyoruz.

Biz KIZILCAHAMAM HABER olarak ilçemizi gerçekten seviyoruz.

Etiketler : Kızılcahamam'da - gazeteci - olmak -
YORUMLAR
  • Vatandas   11-01-2018 08:57

    Editör yerden göğe haklı,insanların çıkarlarına ters düştüğün durumda hemen seni karalayan bir yapı var.Makam mevki sahipleri yağlanmayı çok seviyor.Çünkü en yakınlarına koydukları kişiler onları bu hale getiriyor.Çok dolduruşa geliyorlar,birileri kral çıplak dediği zamanda senden kötüsü yok.Allah size kolaylık versin,oooooool Mustafa bey oğollllll

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın