Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da en büyük sorun trafik ve otopark
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da en büyük sorun trafik ve otopark
 • 08-05-2014
 • 21 yorum
 • 5560 okunma
Kızılcahamam’da bugün yaşanan ve gelecekte yaşanacak en büyük sorunların başında trafik ve otopark problemi geliyor.

Kızılcahamam’da bugün yaşanan ve gelecekte yaşanacak en büyük sorunların başında  trafik ve otopark  problemi geliyor.

İlçede bir türlü çözülemeyen ve çözülmesi içinde gerekli altyapı çalışmaları yapılmayan bu sorun her geçen gün büyümeye devam ediyor. Geçen dönem ve önceki dönemlerde bu konuda kayda değer bir çalışma yapılmadı. Yapacağız denildi fakat hep yapılmak istenenler lafta kaldı.

Önceki dönemde trafikte tek yön uygulamasına geçildi. Buda sorunu çözmedi yaşam şartları iyileştikçe ilçede araç sayısı artıyor ama artan araç sayısına göre ne yapılan binalara, nede şehrin uygun yerlerine otopark yapılmıyor.

Yerel seçimler yapıldı ve aradan bir ay geçti. Seçimi Ak Parti kazandı, üçlü ve güçlü sloganı ile yola çıktı. Kızılcahamamlılarda oyunu verip genelde olduğu gibi yerelde de iktidar yaptı. Yeni belediye üçlü ve güçlü olmanın ilk meyvesi olarak ilçenin ana caddelerinde asfalt çalışmasına başladı ve bir cadde tamamen biterek trafiğe açıldı, diğer caddede çalışmalar devam ediyor.

Bu çalışmalar esnasında trafikte tek yön uygulaması da kaldırıldı ve eski düzene geçildi. Buraya kadar her şey iyi güzel ama bazı noktalar var ki koca yolda tek araç geçecek yer bazen olmuyor ve ilçede araç kullanmak işkence haline geliyor,  buradan sonra önlem alınmaz ise ilçede araç kullanmak işkence olacak. Aslında bunu çözmenin en azından sorunu çözmek için yapılacak önemli adımlardan bir tanesi ücretli otopark uygulaması, trafiğin yoğun ve sıkıntılı olduğu soğuksu caddesi üzerinde Şelalenin olduğu bölge, kazım Karabekir ilkokulundan hastane yoluna kadar olan bölgede, Şehit Mehmet Erdem Caddesinde ise Kaplıca Termal Otelden şelaleye kadar olan kısım ile müftülükten başlayıp Cengiz Topel caddesine kadar olan kısımda ücretli otopark sistemine geçilebilir, burada yapılacak bu uygulama trafiği rahatlatacağı gibi gereksiz otopark yapanlarında 

önüne geçecektir.

 

Etiketler : Kızılcahamam'da - en - büyük - sorun - trafik - ve - otopark -
YORUMLAR
 • alper    14-05-2014 09:06

  siz hiç hayatınızda 1 metrekare asfalt yada tas döşettinizmi aradaki fiyat farkını biliyormusunuz tas doseyen sırketın kac sene garantı verdıgını ne kadara ıhaleyi aldığını bilenınınız varmı ? her gecen gun buyuk baskan COŞKUN ÜNAL ı daha cok özleyeceğiz.

  0

  0

  • Seyfettin Piyade   15-05-2014 08:58

   Senin olsun Çoşkun.sen özlemeye devam et.gördükçe sarıl.başkanım Başkanım diye.istersen zörül zörül ağla ne fayda.Biz arkasından teneke çalıyoruz.çok da iyi oldu.Kaza mız büyük bir felaketten kurtuldu.

   0

   0

 • vatandaş   12-05-2014 23:32

  ne saçmalıyosunuz arkadaşlar kimi diyo coşkun başkan güzel yaptı diğeri diyo asfalt atıldı güzel olmadı diye.. başta bu sitenin haber editörü sen bu haberi neye dayanarak yapıyosun? emniyet sen misin?ankara valisi sen misin? belediye sen misin? eksikliler giderilir tamam bişey demem ama o belediye bunu yaptı bu belediye bunu yapar diye bi kural yok! karayolları ve ilçe yolları kimin sorumluluğunda bu tek yön sadece coşkun başkan zamanında değil önceki belediyelerin projesiydi hayata geçiren belediye başkanı ise br önceki belediyedir. Sayın editör sen şimd kalkmışsın yollar tek yön olmasın otopar olsun bide kendi kafana göre ana harteller vermişsin sen öyle yapınca iyi olacağını mı zannediyosun? zaten gelen turist tek yön muhabbetine 4 sene içinde alıştı şimdi tekrar kaldırırsan hem trafikten çıkılmaz hemde küçük esnaftan millet trafik yüzünden durup alışveriş yapamaz!!!

 • Şahin KAPLAN   09-05-2014 09:45

  Neymiş Turistik İlçeye Kapkara Asfalt olur mu.?fevkalade olur.Coşkunun beceriksizliği yüzünden asfalt alınamayıp,Hızlıca pahalı olarak birilerine para kazandırmak adına yaptırılan Taşlar.o da Yola döşenecek Taş olsa. kırık dökük,takur tukur ,bombeleşmiş çoğu yerde taş su kanalları yerine demirden yapılmış paryatif tedbirlerle düzeltilmeye onarılmaya çalışılan Taşlar Turistik İlçeye layık sa bunları düşünenlerin Zeka Özürü vardır.söylenecek başka söz yok.Derler ya TİLKİ UZANAMADIĞI ÜZÜME KORUK DER. KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE PİS DER. Asfaltı eleştirenler Başkanlarının beceremediğini hemen şimdiki Başkan becerdiği işi kotardığı için Sendroma girmişlerdir.İş bilenin KILIÇ KUŞANANIN dır. Asfaltı eleştirenler parti yalakları ve salaklarıdır. Teşekkür edeceğinize pişkinlik yapıyorsunuz da.değerini Şöför Esnafı ve diğer esnaflar takdir ediyor.Sonuç olarak : Ebem Bana bir şey alırdı.Beğenmezdim.Bana derdiki'' Köpek Takkayı ninesin derdi''.Durum bu.

 • aslan   09-05-2014 09:14

  Benim evim cadde üstünde. Binanın otoparkı yok. Nereye bırakıcam arabamı? Bi de para mı ödeyim?

 • ak partili   08-05-2014 23:25

  Önceki dönemde coşkun başkan yaptığı yanlışı geçte olsa farkına vardı ve düzeltti.önceden postaneye gidebilmek için deli gibi dolanıyorduk.mevcut düzen mutlaka gidiş dönüş olarak işletilmeli. Paralı park ise yarım saat ücretsiz,yarım saatten sonra saati 2-3 tl olabilir.çünkü bu dünyanın her yerinde böyle ...

 • acar    08-05-2014 19:35

  sizin şimdi DÜŞÜNEBİLDİĞİNİZİ (kafanızın şimdi bastığı) şeyleri COŞKUN BAŞKAN 4 (dört) sene önce faliyete geçirmişti. Erkek iseler gidişi sağdan dönüşü soldan yapsınlar coşkun başkanın tersden yaptığını onlar düz yapsınlar bende öbür seçimde onlara oy vereceğim ömrüm varsa.

 • vatandaşş   08-05-2014 15:27

  siz bunları seçimden önce deseydiniz oy verırmıydım

 • Yaşar   08-05-2014 13:54

  şimdi bu simsiyah asfalt turistik bi ilçeye iyi mi oldu ? Turisti içeler görünü güzelliği için asfalttan kurtulup taş ve benzeri yollara geçmeye çalışıyor bizde ise asfalt merakı. Gerçekten çok ilginç.

 • Ankar_ALI   08-05-2014 12:53

  Sayın Editör; lütfen yayımlayınız. TBMM’ye 100 Personel Alınacak! TBMM sosyal tesislerinde 100 kişi istihdam edilecek. TBMM’nin sosyal tesislerinde, aralarında aşçı,garson, temizlikçi ve otopark görevlilerinin bulunduğu 100 kişi hizmet alımıyla istihdam edilecek. TBMM İdari ve Mali İşler Başkanlığının konuya ilişkin duyuruları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, TBMM İdari ve Mali İşler Başkanlığı, 2 aşçıbaşı, 6 aşçı, 3 şef garson, 30 garson, 38 komi, 3 temizlikçi, 4 bulaşıkçı, 2 meydancı ve 2 hos-hostes olmak üzere 90 kişilik hizmet alımı yapacak. Bu kişiler, Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Yıldız Çini ve Porselen Fabrikası, Aynalıkavak Kasrı, Maslak Kasrı, Ihlamur Kasrı, Küçüksu Kasrı’nda bulunan kafeteryalarda istihdam edilecek. Söz konusu hizmet alımına ilişkin ihale, 23 Mayıs Cuma günü İstanbul’da yapılacak. Dolmabahçe Sarayı otoparkında ve yeni açılabilecek diğer otoparklarda çalıştırmak üzere 10 otopark görevlisi istihdam edilecek. Kaynak: memuruz.net

 • musa   08-05-2014 12:20

  aynen öyle olsun

 • kadir   08-05-2014 12:03

  bence bu işin sorumlusu emniyetdir.malesef emniyet ilçede hiç çalışmıyor.trafik poloisleri bunlara neden müdahale etmez.arabalar cav cav geziyor

 • Yorumluyorum   08-05-2014 11:45

  Millet ne kadar yorum ,eleştiri, şikayettede bulunsa bizim milletimiz kadar bencil kendini düşünen bir millet yoktur yolu tekyön de yapsan çit yönde yapsan faydasız esnaf 10 metre ileriden mal taşımamak için yol daralmış trafik durmuş umrunda bile degil böyle sorumsuz ve kendini bilmeyen ve topluma karşı saygısı olmayan insan oldukça hiç bir yere varamazsınız ilk önce insanın kendine saygısı olacakki, ama nafile nerde öyle insallar, Ondan sonrada diyoruzki AB, giremedik al sana sebep önce medeniyeti öğrenmemiz lazım.

 • Admin   08-05-2014 11:36

  Kızılcahamam Emniyet Müdürlüğü bu konuda çok pasifler gerçi her konuda da pasif olmuşlardır. Şu kesin ki Kızılcahamam Trafik amirliği eğer denetlemeleri ve cezaları tanıdık demeseler de uygulamaya alsalar sürücü cezalarını sorun kalkar. Ama ne yazık ki güzel ilçede herkes birbirini tanıyor en önemlisi de trafik polisi askeri hepsi aynı ben bu trafik sorununu emniyet ile çözüleceğiydi kanaatindeyim. Kızılcahamamlı olarak denildiği gibi trafik berbat.

 • salih demir   08-05-2014 09:52

  ana caddeden çıkarken sağ tarafta duraklayan araçlar trafiği kilitliyor, bir şerit iptal oluyor. emniyette uyuyor maalesef. bu iş öncelikle emniyetin görevidir

 • ses   08-05-2014 09:16

  daha düne kadar bazıları gidiş gelişe itiraz ediyordu.şimdi görürler inşallah sıkıntıyı.bide emniyet mensupları şu araba ile şov yapıp insanların güvenliğini tehlikeye atanlara müdahale ederse(örneğin soğuksu girişi ve ismatpaşa yolunda arabalara sıfır çektiren araçları bağlayıp sahiplerinede güzel bi ceza yazarsa herkes aklını başına alır.)teşekkürler.

 • Has kızılcahamamlı   08-05-2014 08:31

  Sayın editör haklısın ama bizim esnafımız olsun ,vatandaşımız olsun hala bu ilçenin geçim kaynağının turizme dayalı olduğunun bilincine varamadı,yıllardır genel yönetim olsun,yerel yönetim olsun hep bu konuya dikkat çektiler ama insanlarımız hala raçlarını getirip ya kendi dükkanının önüne yada komşu esnafın önüne bırakıyor ondan sonrada alış verişe gelen insanlara park yeri kalmıyor,vurdumduymaz bir milletiz,burada esnaf odaları sırf tabela sivil toplumculuğu yapıyor,görevini yapamıyor ve sonuçta ilçemize yazık oluyor,insanlarımız biraz özverili olsa her şey kendiliğinden çözülür ama maalesef.ondan sonrada turizmi 12.aya nasıl çıkarırız bunun hesabı yapılıyor,bizde bu zihniyet oldukça bir yere varamayız

  0

  0

  • seriyye   08-05-2014 12:38

   doğru söze ne hacet...

   0

   0

 • yes   08-05-2014 08:03

  çok mu güzel oldu simsiyah asfalt turistik bir yere.yarın birgün bi çalışma olup asfaltı kazıp parasını da apartman sahiplerinden isteyince görürüm ben onları

  0

  0

  • Seyfettin Piyade   08-05-2014 14:18

   Coşkunun yolları bel veriyordu bel.çukur,Tümsek,kırık,dökük yollardı.Şimdi kapkara imiş ne olacak Efendi. Yeterki,İcraatımız kara olmasın,Gönlümüz kara olmasın,Bahtımızın kara olmasın.Saolasın Mühittin Başkan,Saolasın,Mel,h Başkan,Saolasın Emrullah Bey,Saolasın Başbakanım.her şet dört dörtlük olacak.sabredin.Sabreden DERVİŞ muradına ermiş.

   0

   0

  • muro   08-05-2014 14:07

   çok mu güzeldi toz toprak tangır tungur taşlar,muhalefet olun ama biraz akıllı muhalefet olun

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın