Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da eğitim dua ile başladı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da eğitim dua ile başladı
  • 19-02-2018
  • 2 yorum
  • 5163 okunma
Kızılcahamam'da eğitim veren bütün okullar yeni haftaya zeytin dalı operasyonuna dua ile başladı.

Kızılcahamam eğitim camiası olarak sınır ötesinde gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtında görev yapan kahraman askerlerimize destek olmak, onlara dua ederek eğitime başlarken Cumhuriyet İlkokulunda dua edilmediği bunun yerine öğrencilere konuşma yapıldığı içeride öğretmenlerin dua ettiği dile getirildi.

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ, Şehit Hakan GÜLŞEN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde katıldı.

Yaptığı konuşmada “Bugün sınır ötesinde gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtında görev yapan kahraman askerlerimize dualarımızı iletmek için buradayız. Fiziki olarak yanlarında olmasak da manevi olarak onlarla birlikteyiz. Dualarımız onlarla.Sevgili öğrenciler; Ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Tarihi canlı olarak yaşıyoruz ve tarih yazıyoruz.  Şanlı tarihimizi çok iyi öğrenmemiz gerekiyor. Tarihimizi, geçmişimizi iyi öğrenmezsek geleceğe güvenle bakamayız. Tarihe altın harflerle kazınmış bir ulusun torunlarıyız. Vatanımız, ay yıldızlı al bayrağımız, dinimiz bizim kutsal değerlerimizdir. Bu değerlerimizi korumak için muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Çanakkale’de, Sakarya’da, 15 Temmuz’da gereken cevabı verdik. Bize görev düştüğünde tüm eğitim çalışanları olarak her zaman hazırız.

Milletimizin birliği, mutluluğu ve devletimizin bekası için gerek ülkemizin sınırları içinde gerekse sınırlarımız dışında mücadele eden güvenlik güçlerimizi Rabb’im korusun. Allah onlara güç versin.

Canlarını vatan için feda eden başta bu okulumuzda adını yaşattığımız şehidimiz Hakan GÜŞLEN olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.” dedi.  

 

Etiketler : Kızılcahamam'da - eğitim - dua - ile - başladı -
YORUMLAR
  • Vatandaş   20-02-2018 08:47

    Cumhuriyet ilk okulunda niçin dua edilmemiş, yasak mı orada ? Hiç olmamış.

  • Veysel BAYRAM   19-02-2018 22:28

    Amin. Amin. Amin.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın