Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Belediyesinde Yıkım Başladı
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Belediyesinde Yıkım Başladı
 • 02-05-2016
 • 9 yorum
 • 5566 okunma
Kızılcahamam belediyesi hizmet binası yıkılmaya başladı.

Kızılcahamam Belediyesi yeni hizmet binasının yapımı dolayısı ile boşaltılan eski bina bugün yıkılmaya başlandı.

Üç katlı yıllardır belediye hizmet binası olarak hizmet veren binanın arksına yapılan yeni hizmet binasının kabasının bitmek üzere olması dolayısı ile yeni yapılan binanın önüne meydan yapılmak üzere eski bina bugün yıkılmaya bşladı.Binda hizmet veren Kızılcahamam Belediyesi Eski Sağlık Meslek lisesine taşınırken, Aski Soğuksu caddesine taşındı.Elektrik ise Akçay mahallesi Hafız Hasan Akkuş yatılı kız kuran kursu karşısına taşındı.

IMG 9081

IMG 9081

IMG 9077

IMG 9078

IMG 9076

IMG 9079

IMG 8656

IMG 9063

IMG 8653

IMG 8629

IMG 8631

IMG 8627

YORUMLAR
 • çatlak   09-05-2016 15:24

  bina yenide içindekiler eski. içindekilerle beraber yıkaydınız iyiydi

 • Angaralı   05-05-2016 11:18

  Kızılcahamam beton kulelere teslim olmuş, ilçemiz fay hattı üzerindedir. Soğuksudan gelen ilçenin içinden geçen dere zamanla üstü kapatılıp üzerine dükkanlar yapıldı. Allah göstermesin bir sel felaketinde o dere suyunu tahliye edemediğinde, dere üzerindeki dükkanları yıkar Endonazya ve Japonya 'da deprem dolayısıyla meydana gelen tusunami kocaman köprüleri gemileri ve şehirleri yerle bir etti. Binalar yıkıldı. Yüzyılın felaketini ne çabuk unuttuk. Kirmir çayı vadisi iskana açıldı. Mevcut Barajlar deprem veya herhangi bir afat sonucu yıkılırsa eski Kirmir çayı yatağındaki okul, hastane cami ve evler ne olacak unutmayalım ki; SUYUN HAFIZASI VARDIR KENDİ MECRASINI HER ZAMAN BULUR bunun dünyada örnekleri çoktur. Dünyada meydana gelen doğal afatlar incelendiğinde bu felaketlerinde ülkemizde yaşanabileceği görülecektir.

 • Veysel BAYRAM   05-05-2016 00:38

  Aslan yatığı yerden belli olur. K.H eski K.H. değil. 2006 veya 2007'de zamanın Kadın kolları başkanı muhterem S.Ç.hanımefendinin çabaları ile zananın Başbakanı ve AK PARTİ genel başkanı şimdinin CUMHURBAŞKANI MUHTEREM Recep Tayyip ERDOĞAN belediyeye gelip başkanlık koltuğuna oturduğundaki ilk emri "K.H KIZILCAHAMAMA YAKIŞIR bir belediye hizmet binası lazım" olmuştu. Gecikmelide olsa bu eksikliği giderenlerden ALLAH (c.c) razı olsun.

 • ali   04-05-2016 09:51

  madem yaptın ve yıkıyorsun durumu iyi olmayan vatandaşlara kiremiti ve kapısı penceresini sökselerdi iyi olmazmıydı iş bilmedik belediye başkanları

 • ahmet   03-05-2016 21:21

  Kızılcahamam'ın bütün işleri bitmişti!. Eksiğimiz belediye binası idi. O da yapıldı. Artık hiç bir şeye ihtiyacımız kalmadı! Mesela yollarımızda kesinlikle trafik sıkışıklığı yok! Üzüntüden yazdığımı anlamayanlar olmaz inşallah. bizde bir söz var. Ben onu terbiyem müsaade etmediği için çevirerek yazıyorum. Pantolonu pantolona değiştikten sonra, benim pantolonumun nesi var, deriz. Kur'anda sözler bazen bütün insanlığa bazen de Müslümanlara ve müminlere hitap eder. Allah: Yiyiniz içiniz fakat israf etmeyiniz. Allah israf edenleri sevmez, buyuruyor.Bu israftır.

 • Ruşen Ali   03-05-2016 13:33

  Bir tarih yok oldu. Yeni bina umarım mimari açıdan yöremizi temsil eden güzel bir yapıt olur.. Yeni binada yeni makam odasında Atatürk'ümüzün resmi aynı yerini alır. Takipçisi olacağız.. Tekrardan hayrlı olsun.

 • abdullah   03-05-2016 12:02

  israf haram değil mi başka söze gerek yok

 • Misafir   03-05-2016 10:01

  Belediyenin yeni binasının inşa edildiği Akçay bulunduğu Sonel Sokak yıllarca bu mahalleli tarafından kullanıldı. İmarda sokak olan ve daha önce Ünsal olan sokak adı 1998 yılında Sonel değiştirilmişti. Bu sokak hem mahalleli ve burada halka hizmet eden Çam Taksi tarafından ve güzide Kızılcahamamlılar tarafından kullanılıyordu. Yeni yapılan Belediye binasının mevcut sokağın içine yapılarak oradaki mevcut evlerin önüne 5 katlı bina yapılarak sokak ortadan kaldırılmak suretiyle burada evleri bulunan vatandaşın hakkı gasp edilmiştir. Bu güne kadarda kimse itiraz etmemiştir. Çünkü halkımız devletine güvenir isyan etmez bilir ki bir gün hak tecelli eder. Belediyenin bina ihtiyacı mevcut imar ve halkında hakkı gözeterek yapılması gerekirdi. Binada lazım, park ta lazım insanların yaşam alanları a lazım. Allah bir gün bunun hesabını da sorar. Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Bu mahalledeki Merkez Camiindeki musalla taşına konduğunda bu binayı buraya dikenler eserlerine bakarak övünürler.

 • Öz-zün Son Sözü   03-05-2016 09:52

  Bir inat uğruna yâ Rab ne binalar yıkılıuyor. Coşkun Ünal en iyi yerden belediye arsasını aldı yani yeni belediye arsası hazır idi. Belediye o arsaya yapılsa, İmarı koruması gereken belediye mafya gibi Ünsal sokağın yolunun ortasına bina, kale gibi sağlam eski belediye yıkılmayacak, Ünsal sokak katledilmeyecek,yeni belediye binasının sülieti açık olacak, milyon liralar çöpe gitmeyecek ama o zamanda M.G inadı yerine gelmemiş olacak.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın