Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam 10 k koşusunda para ödülleri de verilmemiş
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam 10 k koşusunda para ödülleri de verilmemiş
 • 06-04-2014
 • 6 yorum
 • 5619 okunma
Birinci Kızılcahamam Yarı Maratonu ve 10 k koşusu yapıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İlk kez 2014 yılı faaliyet programına alınan ve Kızılcahamam Belediyesinin sponsorluğun da yapılan Maraton koşusuna Türkiye’nin değişik bölgelerinden 375 sporcu katıldı.

Birinci Kızılcahamam Yarı Maratonu ve 10 k koşusu yapıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İlk kez 2014 yılı faaliyet programına alınan ve Kızılcahamam Belediyesinin sponsorluğun da yapılan Maraton koşusuna Türkiye’nin değişik bölgelerinden 375 sporcu katıldı.

9 Mart 2014 Pazar günü yapılan koşunun üzerinden bir aya aşkın bir zaman geçmesine rağmen dereceye giren sporcuların para ödüllerinin de verilmediği ortaya çıktı. Perihan Erdoğan İlkokulu bahçesinde Eski Belediye Başkanı Coşkun Ünal 12 Mart Pazar günü sporcuların hesaplarına paranın yatacağını belirtmişti.

Trabzon’dan Kızılcahamam’a sporcuları ile gelen ve 10 km ve 21 km koşularında sporcularının birinci olduğunu ama aradan geçen zamana rağmen hala ödüllerinin verilmediğini belirten Zekeriya Üçüncü şunları söyledi. 50 yıldır böyle organizasyonlara katılıyoruz bir çokta organizasyon düzenledik, ama böyle bir olaya ilk kez şahit oldum. Eksiklikler mutlaka olabilir ama söylenen zamanda da bizim ödüllerimiz ödenmedi hala ödenmesi için bekliyoruz.

Kızılcahamam Sarayköy mevkiinden startı verilen yarışlar Perihan Erdoğan İlkokulunda son buldu. Yarışlarda 10 k erkekler kategorisinde

1. Aykut TAŞDEMİR, 2.Serkan KOCALAN, 3. Ramazan İŞMEN, 4.Oğuzhan YILMAZ, 5.Sedat ÖZDEMİR oldu. Bayanlar 10 k koşusunda,1.Seyhan ADANIR 2.Senem  ÇAĞLAN, 3.Yeliz  AYYILDIZ, 4.Hüsniye DURSUN, 5.Emine DİNÇER dereceye girdi.

Birinci Kızılcahamam yarı maratonu 21 km kategorisinde ise

1.Akif KITIR, 2.Yahya TERVELİ, 3.Rıdvan Alper AFACAN, 4.Mevlüt SAVAŞER, 5.Murat KAYA, 6.Gıyasettin YALÇIN olurken Bayanlar 21 km koşusunda ise 1.Türkan ÖZATA, 2.Nursel YILDIZ, 3.Lütfiye KAYA, 4.Nuriye ARSLAN, 5.Emine DERELİ oldu.

ULUSAL BASINA BÖYLE HABER OLMUŞTU

Maraton Ulusal Basında "Kupa Töreninde Hırsızlık Şoku" başlığıyla çıktı.

Kızılcahamam Maratonu için yapılan ikinci haber ise  "Para ödülleri de verilmemiş" oldu.

Ankara'nın Kızılcahamam İlçesi'nde bu yıl ilk kez düzenlenen 21 kilometrelik Kızılcahamam Jeoparkı Yarı Maratonu ve 10 Kilometre Koşusunda dereceye girenlere dağıtılacak kupalarla madalyaların bir bölümünün çalınmasının ardından, para ödüllerinin de verilmediği ortaya çıktı

Etiketler : Kızılcahamam - 10 - k - koşusunda - para - ödülleri - de - verilmemiş -
YORUMLAR
 • burcu   14-10-2014 08:05

  Bunun suclusu mhp dir sonucta yaris mhp döneminde oldu kimse tutup akp ye suc atmasin..

 • Dosttan Dosta   07-04-2014 23:52

  Muhittin Başkana dost tavsiyesi. Bu ve Bunun gibi durumları borçları icraları en azından iç denetim ile tespit ettir keşke müfettişler mahkemeler aracılığı ile tespit ettirebilsen, ettirebilsende gelecekte yine başkan olabilsen .

 • Apak   07-04-2014 02:25

  Ödüllerin parası seçim çalışmalarına harcandı diyeceğim ama seçimde asyada verilen yemeklerin parası da ödenmemiş, hatta fatura belediyeye gelmiş?.?.yolsuzluk edebiyatı yapıp milletten oy isteyenler kendi pisliklerinin gün yüzüne çıkmayacağını zannediyorlardı herhalde...

  0

  0

  • gerçekler   08-04-2014 02:06

   asyadaki yemkete çoşkun başkan kazansaydı sorun yoktu feto yolladı faturayı akp kazanınca mhpli olarak bende akp dedim araya sol girdisol elle ne yapılır bilirsiniz... :)

   0

   0

 • maratoncu   06-04-2014 23:57

  işte etkinlik yapıyorum diye hesapsız kitapsız işler yaparsan böyle mahcup ederiz ilçemizi.neyse parası verinde daha fazla rezil olmayalım.

  0

  0

  • sarayli murat   07-04-2014 19:10

   ödülü vaad eden cebinden ödesin, benim vergilerimi car cur etmesin. paran yoksa böyle islere girmeyeceksin.

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın