Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kirmir yüzme havuzu çürüyor .../...Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Kirmir yüzme havuzu çürüyor .../...Foto Galeri
 • 04-08-2014
 • 9 yorum
 • 5741 okunma
Kirmir yüzme havuzu ile ilgili 03.06.2013 tarihinde aşağıdaki haberi yapmışız, dönemin yöneticileri bizi muhalefet yapmakla suçlamıştı, oysa muhalefet değil onların görmediği basit bir eksikliği onlara göstermek ve havuza gelen insanların onlardan daha memnun olmasını sağlamak istemiştik.

Haberi yaptığımız tarihden buyana 14 ay geçmiş 03.08.2014 biz yine haber yapıyoruz, ozaman iktidarda MHP vardı şimdi iktidarda Ak Parti var. Buradan bugünün yöneticilerine sesleniyoruz sezon sonunda havuzun tadilata gireceğini ve Belediye Başkanı'nın havuzla ilgili güzel projeleri olduğunu biliyoruz kimse söyleyeceklerimize sezon sonunda yapacağız mazereti sunmasın.

Eksikliller Havuzda beş tane duş var bu duşlarda beş tane batarya var doğru düzgün çalışmıyor,  duş kabinlerinde bulunan beş, dört de soyunma kabinlerinde olmak üzere dokuz kapının bir tanesinde hiç kilit yok diğerlerinde de kilitlker doğru düzgün çalışmıyor, dolaplara soyunma odalarına şimdilik sözümüz yok onları sezon sonundaki tadilatla birlikte değişmesi, soyunma odalarının baştan aşağı ele alınması lazım tadilatta ele alınacak diye ümit ediyoruz

Yapılması gerekenler  

Beş tane duşta bulunan bataryalar ve fiskiyelerin değişmesi, yenilerinin takılması lazım en kalitelilerinden alınsa 1000 TL yapmaz, kapılara yeni kilit alınıp takılması lazım çok büyük bir işimi anlamış değiliz ama 15-20 TL tutar, haftada erkekler ve bayanlar gününde 1500-2000 kişiye yakın kişinin giriş yaptığı bir tesisite ayda 8-10 bin kişi yapar şimdi Bin lira maliyeti tutmayan basit bir iş için neden bu kadar kişiye  iş yapmıyor veya tesis dökülüyor görütüsü verir insan, anlamakta zorluk çektiğimiz için sizlere iyilik olsun diye hatırlatıyor ve haber yapıyoruz, yoksa havuz isterse dökülsün, beş yıl sonra milletin karşısına biz çıkmıyacağız, bir yere adaylık filanda düşünmüyoruz,

Fotoğraf çekmedik çünkü aşağıda 2013 yılında çektiğimiz fotoğraflarla bugünkü durum aynı, belki dopalardaki küfler bu kadar olmayabilir.

 

03.06.2013 TARİHİNDE YAPTIĞIMIZ HABER 

Kirmir yüzme havuzu çürüyor .../...Foto Galeri
 
 • 03-06-2013
 • 46 yorum
 • 5101 okunma
 
Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapılıp geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan ve ilçede önemli bir boşluğu dolduran ve bu alanda büyük bir ihtiyaç olan Kirmir yüzme havuzu ilgi bekliyor.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapılıp geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan ve ilçede önemli bir boşluğu dolduran ve bu alanda büyük bir ihtiyaç olan Kirmir yüzme havuzu ilgi bekliyor.

Kızılcahamam'lıların kıymetini bilmediği ve yeteri kadar ilgi göstermediği havuz, ilgi gösterip gelenleri ise iyi bir şekilde karşılamıyor.Havuz içerisine yapılan soyunma odalarında bulunan dolaplar, duşlar, kapılar ve tuvaletler havuzun kalitesine yakışmıyor. Yapılırken hesap kitap yapılmadan yapıldığını tahmin ettiğimiz bu alanlarda bulunan dolaplar rutubetten çürümüş, dolabın metal kısımları küflenmiş, kapıların bütün anahtarları kırılmış duşlardaki musluklar doğru düzgün çalışmıyor vel hasıl buraya belediyenin ilgi göstermesi ve bu bölümlerin havuza yakışır bir hale gelmesi gerekiyor.

Kış yaz insanların suyla buluşmasını sağlayan, güzel ve ferah bir ortamı bulunan havuza daha modern ve kaliteli planlı geniş ferah, kalıcı soyunma odaları duşlar ve dolaplar yapılmalı, 

Aynı alanı ilgilendirmesi bakımından gördüğümüz bir diğer eksiklikte Fitnees Salonu ve salon seçimi, terminal binasının iki kat altında bulunan böyle bir salonun ilçede olması gerektiğine savunuyoruz. Fakat yer olarak yanlış bir tercih olduğuna inanıyoruz. Burada da spor için bütün aletler düşünülmüş ama okadar masraf edilmesine ve yer olmasına rağmen meka tercihi iyi yapılmamış, termal cenneti Kızılcahamam'da Belediyenin işlettiği bir tesiste duşlara elektrikli şohben konulmuş, içerisi yeteri kadar havalnmıyor, havalandırmaların bir ucundaki aş evinde pişen yemeklerin kokusu salonda ağır kokuya neden oluyor.

Aslında Fitness salonu yüzme havuzunun bir köşesine taşınsa daha güzel olmazmı, salonu kullanan insanlar çıkışta havuzdan da faydalanabilirler, mekan olarak şuanki yerinden daha ferah olabilir diye düşünüyoruz,

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Kirmir - yüzme - havuzu - çürüyor - .../...Foto - Galeri -
YORUMLAR
 • Vatandaş06   06-08-2014 01:03

  ne demiştik siz coskun başkanın yaptıklarının tamirini yapmaktan bile acizsizniz.

  0

  0

  • Sarayli   06-08-2014 20:42

   Ne kör Coskun sevdasiymis böyle. Adam herseyi üstünkörü yapms, gizin gözleride bi güzel boyamis, Allah akil versin. Adam gibi yapaydi iki kere masraf yapilmilmazdi, anlamadiysan hala, bu paralar senin benim cebimden cikiyo, yamalara tamiratlara verilen paralar yüzünden hizmetler aksiyor. ama varsa yoksa Coskun. Keske secileydide iyice Kizilcahamamin icine edeydi.

   0

   0

 • serkan yasar   05-08-2014 11:30

  Sayın Site yöneticisi on numara 5 yıldız bir haber olmuş tebrik ediyorum. İnsan sağlığının en önde tutulması gereken bu tarz mekanlarda hastalık yapacak faktörlerin göz ardı edilmemesi gerekir. Hijyen yüzme havuzlarında olması gereken en önemli şeydir. Tavsiye olarak şunları da ekleyebiliriz; Kilitler; otomatik şifreli olabilir hem bu sayede anahtara gerek kalmaz ( örn:Forum Ankara Yanındaki Semerkand Kültür Merkezi Havuzunda Dolap kilitleri 4 haneli şifre ile çalışıyor, duş fiskiyesi kişi müdaheleli değil tepeden olabilir daha uzun ömürlü olur sadece sıcak ve soğuk ayarlaması var.) Ayrıca ilave olarak havuza Sauna ve Buhar odası gibi cazip yerler eklenebilir sıcak suyun diyarında buhar odası yapmak zor olmasa gerek.

 • Veysel BAYRAM   04-08-2014 22:33

  Dikkat edilirse dökülenler çürüyenler hep tavan rayiç bedel ama tavan kalite malzeme olarak alınan veya müteaahit/taşoran firmalara yaptırılanlar. Asma çatı ve yan duvarlar çürümez. neden? çünkü alınan malzemeleri ve onların montajını taban fiyat tavan kalite ile aldıran/yapan Ali İhsan ÇALIKIRAN USTA ve ekibine bir kez daha teşekkürler..

 • vedat   04-08-2014 16:28

  üç tane kilidi, beş tane kapı kolunu değiştirip yeniden açsınlar.Fırsat işte

 • İSA   04-08-2014 12:12

  Birde bu bataryaları paralel bağlamışlar. Yandaki sıcağı açıyor sen donuyorsun, kapatıyor yanıyorsun. Lütfen oğlumla geçen duş yaparken yandı çocuk.

 • vatandaş   04-08-2014 02:36

  sayın editör soğuksuyun girişde kamp kuranlardan bi bilgin varmı her gun bi olay çıkryorlar khammalıları dövüyorlarmış çocukları parka sokmuyorlarmış ayrıcada küçük kaplıcadaa olay çıkarmışlar anfa guvenlkçiyi dövmüşlerrr Allah aşkına sizce bu kızılcahamam için bir haber değeri taşımıyormuu her şeyden önce çoluğumz çocuğumz için güven huzurlu bir kızılcahamam olması dileğiyle

  0

  0

  • sercan   13-08-2014 09:14

   ona haber merkezı deıl emnıyet el atsa yada arkadasın dedıgı gbı k hamamın gozu kara genclerı halletse daha ıyı olur bence ılla haber olacak dıye bısey yok

   0

   0

  • asd   04-08-2014 20:45

   hiç problem değil yarın 3-5 alkolik döver kovalar onları

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın