Ana Sayfa  /  Spor  /  Kırkpınarın ağaları yola çıktı..
 • Facebook da Paylaş
Kırkpınarın ağaları yola çıktı..
 • 03-07-2008
 • 8 yorum
 • 5769 okunma
Tarihi Kırkpınar güreşlerinde başpehlivanlığı almış olan Vedat ergin ve Ankara Büyükşehir Belediyesi güreş takımı ilçemizde Kırkpınar’a hazırlandılar deva otelde konaklayan pehlivanlara Belediye Başkanı Adem Özbekler Kırkpınar’a yolcu etmeden önce Dilruba Restoranda güreşçilere mangal yaptı.

Tarihi Kırkpınar güreşlerinde başpehlivanlığı almış olan Vedat ergin ve Ankara Büyükşehir Belediyesi güreş takımı ilçemizde Kırkpınar’a hazırlandılar deva otelde konaklayan pehlivanlara Belediye Başkanı Adem Özbekler Kırkpınar’a yolcu etmeden önce Dilruba Restoranda mangal eşliğinde güreşçilere yemek verdi.

Yemeğe Kızılcahamam Belediyesi Güreş Takımı ile birlikte Kırkpınar a hazırlanan Ankara Büyükşehir Belediyesi Güreş takımı katıldı. Güzel bir ortamda verilen yemeğin ardında Belediye Başkanı Adem Özbekler Güreşçilere Kırkpınar da başarılar dileyerek madalya beklediğini ifade etti.2001 yılında Kırkpınar Başpehlivanı Olan Vedat Ergin antrenmanda omzunun çıkması sonucu sakatlandı ve Kırkpınar da güreşemeyecek

Diğer yandan Kızılcahamam Belediyesi Güreş takımı Tarihi Kırkpınar güreşlerine katılmak üzere dün gece yola çıktı. Çalıştırıcı ve teknik sorumlu Halil Yılmaz başkanlığında toplam 5 boyda mücadele verecek olan 17 kişiden oluşan kafileyi Belediye Önünden Kulüp Başkanı Yusuf Bayrakçı, Belediye Meclis Üyesi Adem Akay ve güreşçi yakınları uğurladı.

Bugün tartıların başladığı güreşler Cuma günü Cuma namazından sonra başlayıp 3 gün devam ediyor. Bir hafta süren etkinliklerin son üç gününde güreş yapılırken 646.Kırkpınar yağlı güreşlerine Kızılcahamam Belediyesi Güreş takımından katılan ve Teşvik,Toz koparan, Deste Boy, Küçük Orta, Büyük Orta boylarında güreş yapacak sporcular ise şöyle.

Halil Yılmaz, Hüseyin Koçak, Mehmet Çetin, Uğur Bal, Tolga Özdemir, Halis Uğurlu, Cemal Uslucan, Kemal Koçak, Aziz Güler, Emre Bal, Samet Özgün, Mehmet özgün, Uğur Uğurlu, Ebu Bekir Er ve Raif Mamuş katılıyor. Güreşçilerimize kızılcahamamhaber olarak başarılar diliyoruz.

YORUMLAR
 • Eşref   22-07-2008 18:35

  ben halil hocayı tebrikediyorum ve diğer hocalarımada basarılar dılıyorumm halil hocanın ögrencisi eşref

 • nuri   09-07-2008 11:31

  helal olsun pehlivanlara kızırcahamamın adını duyurdular

 • celebi   05-07-2008 22:29

  Allah hepinize güç kuvvet wersin...

 • BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN   04-07-2008 10:57

  Başkanımızın vermiş olduğu yemek güreşçilerimize inşallah doping olur,pehlivanlarımıza kırkpınar er meydanında yapacakları güreşlerinde başarılar dileriz,hepsinden güzel neticeler bekliyoruz,Allah yardımcıları olsun hepsine sağlıklı,engelsiz yarınlar ve güreşler temenni ediyoruz.Sevgi ve saygılarımızla.

 • polis ali   04-07-2008 09:10

  güreşci gençlere başarılar dilerim,inşallah güzel bir sonuçlan dönerler...

 • asikız   03-07-2008 10:09

  O Şimdi Asker Canı Neler İster Uykuda Mevlam Beni Ona Göster diye sayıklayan Abdullah Yanıkoğlunu listeye yazmayı unutmuşsunuz.

 • ahmet   03-07-2008 08:54

  güreş ci arkadaşlarıma başarılar dilerim,inşallah güzel bir sonuç nan dönerler...

 • mehmet   03-07-2008 08:32

  evet işte yine orda adem abimiz.... varol abimmmm sen çok yaşaa...!

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın