Ana Sayfa  /    /  Kerkük,e şimdi de PKK lı akını
  • Facebook da Paylaş
Kerkük,e şimdi de PKK lı akını
  • 05-02-2007
  • 0 yorum
  • 5511 okunma
AK Parti'li Turhan Çömez, PKK'lı teröristlerin Kürdistan Demokrat ve Kürdistan Yurtseverler Birliği kimlikleriyle Kerkük'e gelmeye başladığını iddia ederek hükümeti uyardı...

AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, "Ağır silahlarıyla şehre gelen teröristler provokatif eylem hazırlığı içindeler. Irak'ın Fransa ve İsveç'teki büyükelçileri PKK'lı teröristlere Irak vatandaşlığı kimliği veriyor. Bu teröristlerin Türkiye'ye başka kimliklerle gelme ihtimaline karşı İçişleri Bakanlığımız dikkatli olmalı" uyarısını yaptı.

AK Partili Çömez, son günlerde Kerkük'ten çok vahim haberler geldiğini kaydederek, Kerkük'te yaşayan Türkmenlerin terör örgütü PKK'nın burada eylem hazırlığı içinde olduğunu ifade ettiğini bildirdi. Türkmenlerle sürekli temas halinde oluğunun altını çizen Çömez, şehre çok sayıda PKK'lının geldiğini öne sürdü. Türkmenlerin tespitlerine göre Mahmur'dan ve diğer kamplardan gelen teröristlerin Kerkük'e KDP ve KYB'nin verdiği kimliklerle giriş yaptığını dile getirerek, "PKK'nın sivil uzantılarının ve siyasi partilerinin bürolarına yerleşen teröristler provokatif eylem hazırlığı içindeler. Ağır silahlarıyla şehre gelen teröristler özellikle petrol şirketlerinin bulunduğu Arafa ve Erbil yolu üzerindeki Rahimava semtindeki bürolara geliyorlar. Türkmenlerin silahları da sistematik bir şekilde toplanıyor. ABD askerleri ve peşmerge güçleri Türkmenlere ait silahları ruhsatsız olduğu gerekçesiyle topluyorlar. Bugün Türkmenlerin ruhsatlı silahları da toplanmaya başlamış. Türkmenlerde saldırı ve katliam endişesi hakim" dedi.

Hükümeti bu konuda dikkatli olmaya çağıran Çömez, Fransa ve İsveç'teki PKK'lı teröristlere bu ülkelerdeki Irak büyükelçileri tarafından Irak vatandaşlığı verildiğine dair haberler geldiğini de kaydetti. Çömez şunları ifade etti: "Hoşyar Zebari'nin atadığı büyükelçilerin vatandaşlık verdikleri PKK'lılar eğer başka kimlikle Türkiye'ye gelebiliyorsa ya da Irak'a serbestçe girebiliyorsa bu son derece tehlikeli bir durumdur. Türkiye'nin de bir an önce önlem alması gerekir".

Etiketler : Kerkük - e - şimdi - de - PKK - - akını -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın