Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kentsel dönüşümde 1.etap için yıkım başladı
  • Facebook da Paylaş
Kentsel dönüşümde 1.etap için yıkım başladı
  • 20-07-2018
  • 2 yorum
  • 5812 okunma

Kızılcahamam Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesinin 1. etap çalışmaları için bugün Cuma namazı çıkışında 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında yıkım için tören düzenlendi.

Törene Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Acar, Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Belediye Başkanı Muhittin Güney konuşmasında; Kızılcahamam Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesinin 1. etabının başlamasından dolayı tertip ettiğimiz törenimize hepiniz hoş geldiniz dedi. Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesi" bugün itibarı ile inşallah başlamış olacak. Bu süreçte 1.Etapta hak sahibi olan vatandaşlarımızın projeden maksimum faydayı sağlaması amacıyla TOKİ ile bir çok toplantı yaptık. Vatandaşlarımızın %80’inden fazlası ile nakden veya konut vermek suretiyle yaptığımız anlaşmalar neticesinde, Ramazan Bayramından itibaren nakit anlaşma bedellerini ödemeye başladık ve tapuları devraldık. 1. etapta,  87 adet 2+1, 16 adet 3+1 ve 24 adet te 4+1 olmak üzere toplamda 127 konut ve 1500 m2 ticaret alanı yapılacak" dedi. İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız’da konuşmasında  Sayın Belediye Başkanımızı, Belediye Meclis Üyelerimizi ve Ekibini özellikle tebrik ediyorum. Böyle bir Alt Yapı çalışması isteği için bir çok Belediye bundan çekinirken Belediye Başkanımız korkusuzca bu işe girişip başlamasını tebrik ediyorum. Bu proje bittiğinde İlçemizin çevresi daha’da güzelleşecek dedi.

Konuşmaların ardından kurban kesimi yapılarak İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay tarafından dua edildi. Dua’nın ardından Kızılcahamam Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesinin 1. etap yıkım çalışmaları başladı.

eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
  • alihakan   21-07-2018 04:40

    lütfen tarafsız olalım halkın yanında olalım yorumumu yayınlarsanız sevinirim

  • alihakan   21-07-2018 04:39

    kendi çıkarları olmasa uğraşırlarmı sizce neden mütahhit değilde toki yapıyor kentsel dönüşümü verin mütahite isteyen versin evini isteyen vermesin siz resmen milletin malına çöküyorsunuz yazık

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın