Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kazımkarabekir ilkokulu yeni eğitim yılına yenilenerek girdi
  • Facebook da Paylaş
Kazımkarabekir ilkokulu yeni eğitim yılına yenilenerek girdi
  • 02-10-2015
  • 1 yorum
  • 5928 okunma
Kkazımkarabekir ilkokulu yenilerek eğitim ve öğretim yılına başladı

Kazım Karabekir İlkokulu 2015 -2016 Eğitim ve Öğretim yılına okulu tamamen yenileyerek girdi. 1948 yılında yapılan okulu baştan aşağı yenileyen yeni yönetim yapılan çalışmaları okulların açılmadan önce yetiştirerek öğrencilerini de mağdur etmedi.

Okul binasının çevresi yaklaşık 1 metre yükseklikteki su basmanı andezit taşı ile kaplatılmış olup Okul Bahçesine yine aynı taştan çeşme yaptırılmıştır. Okul Bahçesindeki Atatürk Büstü ’nün eksik mermerleri tamamlanmış, büst yeniden boyanarak yenilenmiştir. Okul Binasının zemin kat girişi yeniden dekor yapılarak;  okulun tarihçesi ve Kazım Karabekir temalı Şeref Köşesi yaptırılmıştır. Yine girişe okul duyurularının yapılacağı LED kayan yazı takılmıştır.

Anasınıfı genişletilerek boya badana yapılmış, raf, dolap, halı, mobilya ve kalorifer korumaları yenilenmiştir.

Okulun iç cephe ve sınıflarının boya,  badana ve tamir işleri yapılmıştır. Okulun tüm birimleri; kütüphane, arşiv, büro, yemekhane ve depolar temizlenerek yeniden dizayn edilmiştir. Okulun öğrenci tuvaletlerine merkezi sıvı sabunluk sistemi yaptırılmış ve aspiratör taktırılmıştır. Okulun elektrik tesisatı gözden geçirilmiş, yanmayan lambalar değiştirilerek tamiri yapılmıştır. Okul girişi merdiven altı pvc ile kapatılarak ayrı bir mekân kazandırılmıştır.

Okul Müdürü Hüseyin SÜMER yaptıkları çalışmalarda desteklerini esirgemeyen okul aile birliğine, Kızılcahamam Belediyesine ve katkıda bulunan okulun tüm personeline çok teşekkür ederek gelecek dönemle ilgili de planlarının olduğunu söyledi. Gelecek dönemde; okulun dış cephe yalıtımı ve boyasının yapılmasını ayrıca öğrenci tuvaletlerinin tamamen yenilenilmesini, konferans salonunun düzenlenmesini planladıklarını bu konuda gerekli girişimlerde bulunulacağını söyledi.

 

YORUMLAR
  • Elif   03-10-2015 13:28

    Öğrencim ana sınıfına başladı.Ana sınıfı çok güzel olmuş.yöneticilere emeği geçenlere teşekkür ederim ellerine sağlık.kazım karabekir kızılcahamamın en güzeli okulu

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın