Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Kasım ayı Belediye Meclisi toplandı
 • Facebook da Paylaş
Kasım ayı Belediye Meclisi toplandı
 • 11-03-2010
 • 3 yorum
 • 5496 okunma
Kızılcahamam Belediyesi aylık olağan meclis toplantısı önceki gün Belediye Toplantı ve Nikâh salonunda aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı.
Kızılcahamam Belediyesi aylık olağan meclis toplantısı önceki gün Belediye Toplantı ve Nikâh salonunda aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı.
 
 1. 2010 yılı tahmini bütçesinin görüşülmesi
 2. Eski Belediye Düğün salonuna yeniden isim verilmesi
 3. Belediye Toplantı ve Nikâh salonu kira ücretlerinin belirlenmesi
 4. Uluslar arası Polis Birliği (IPA) Türkiye başkanlığı ve Belediye arasında yapılan yapılan ve Belediye ait Pansiyon evleri, Büyük ve Küçük Kaplıca, Jakuziler ile Yüzme Havuzundan indirimli yararlanma taleplerinin görüşülmesi.
 5. Kardeş şehir Weilburg’un daveti üzerine 3–4–5–6 Aralık 2010 tarihinde Almanya’nın Weilburg şehrinde düzenlenecek etkinliğe katılmak üzere başkan ve meclis üyelerinin yurt dışına çıkmasının görüşülmesi.
 6. Dilek ve Temenniler
 
Yukarıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplanan belediye meclisi yaptığı toplantı sonucunda aşağıdaki, kararları aldı.
 
Kızılcahamam Belediyesi Toplantı ve Nikâh salonu hizmete girdi.
Kızılcahamam Belediyesi tarafından tadilata alınan ve geçtiğimiz günlerde tamamlanarak hizmete giren eski belediye düğün salonuna yeni isim verildi, salonun adı “ Belediye Toplantı ve Nikâh Salonu “ olarak değiştirildi.
 
Salondan yararlanmak ve salonu kiralamak isteyenler için yeni ücret belirlendi, buna göre Nikâh ve Toplantı için salonu kullanmak isteyenler Belediye’ye 250,00 TL ücret ödeyerek salonu kiralayabilecekler.
 
Jeotermal A.Ş. 3 yıl suya para vermeyecek
Kızılcahamam belediyesi bünyesinde hizmet veren Jeotermal A.Ş. belediyeden aldığı termal suya 3 yıl boyunca para ödemeyecek.
 
Servis araçlarına 240 liralık uygunluk belgesi
Kızılcahamam Belediyesi meclis toplantısının bu ayki gündem dışı konularından bir tanesi de servis araçlarının durumu idi. Konuyu gündemine alan meclis ilçede okul servisi yapan araçları denetleyerek bunlara uygunluk belgesi verecek, servis araçlarının daha düzenli hale gelmesini de sağlamak amacı ile yapılacak denetimler sonunda araca uygunluk belgesi verilecek Servis aracı sahibi Belediye ye 240 TL para ödeyecek
 
3. Tatil köyü Geliyor
Mülkiyeti Kızılcahamam Belediyesine ait 709 parsel 40 dönümlük arazi üzerine belediye tarafından 350 devre mülkten oluşan bir Tatil Köyü Projesi çizilmesi için meclisten yetki aldı. Çizilecek bu proje yine belediye tarafından ihale edilecek.
 
TOKİ İlköğretim Okulu için Arsa tahsisi
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından İsmetpaşa mahallesine yapılan 298 konttan oluşan TOKİ sakinlerinin en büyük sorunlarının başında gelen ilkokul için sona doğru gidiliyor. Ak Parti 2.bölge milletvekili Sait Yazıcıoğlu’nun girişimleri ile başlayan Okul projesi kapsamında Kızılcahamam Belediyesi 7 dönüm arsa tahsisi yaptı. Ayrılacak bu arsaya önümüzdeki yıllarda ilkokul yapılacak.
 
Çocuk ve Kadın Meclisleri Kuruluyor
Kızılcahamam belediyesi tarafından önümüzdeki dönem için ilçemizde eğitim veren her okuldan 5 temsilcinin seçileceği öğrenci meclisleri oluşturulacak.

Yine Kızılcahamam kadın meclisleri oluşturulacak. Bayanların ilçe yönetimine dahil olmalarını sağlamak amacı ile yapılacak kadın meclisleri, kendi toplantılarından aldıkları kararları Belediye Meclisine tavsiye kararı olarak sunabilecek. 

Uluslar arası Polis Birliğine Belediye işletmeleri % 40 indirimli

Uluslararası Polis Birliği (IPA) Türkiye Başkanlığı ile Kızılcahamam Belediyesi arasında, yapılan anlaşma gereği Uluslararası Polis Birliği Türkiye Başkanlığı’üyeleri Belediye’ye  ait Pansiyon Evleri, Büyük ve Küçük Kaplıca, Jakuziler ile Yüzme Havuzundan % 40 indirimli yararlanma talepleri görüşülerek kabul edildi.

 

SÖZLEŞME KOŞULLARI:

1- Oda Tip ve Koşulları ile Oda Fiyatları:

İki kişilik oda fiyatı günlük net : 30 TL,

Dört kişilik oda fiyatı günlük net : 60 TL,

Fiyatlar oda fiyatıdır. Kişi sayısı fiyatları değiştirmez.

Sabah kahvaltısı ve KDV fiyatlara dâhildir.

Odaların özellikleri:

Apart odalarda iki kişilik yatak odası, iki adet kanepe ve mutfağın bulunduğu oda, termal sulu küvet ve tuvalet kısmı bulunmaktadır. Odada, uydu tv, buzdolabı, telefon ve internet bulunmaktadır.

İki kişilik odaların 8 adedi duble yatak, 8 adedi tek kişilik iki ayrı yatak olup odalar duşa kabinlidir. Odalarda uydu tv, buzdolabı, telefon ve internet bulunmaktadır.

2- Termal Özel Banyolar:

Özel banyolarda sauna, jakuzi ve Türk hamamı bulunmaktadır. Odalar beş kişiye kadar kullanılabilmektedir.

1,5 saat Türk hamamı - jakuzi oda fiyatı : 30 TL,

1,5 saat Türk hamamı - jakuzi ve sauna oda fiyatı : 35 TL,

3- Büyük ve Küçük Kaplıcalar

Büyük kaplıca : 3,5 TL,

Küçük kaplıca : 3,5 TL,

4- Termal Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Yüzme Havuzu : 3,5 TL,

5-Ailesi ile beraber kalmak şartıyla;

00 – 06 yaş arası her çocuk ücretsiz (kendi anne babası ile kalmak üzere)

07 – 12 yaş arası her çocuk % 50 indirimli

Sabah kahvaltısı ve KDV fiyatlara dâhildir

 

Etiketler : Kasım - ayı - Belediye - Meclisi - toplandı -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • kemal   07-11-2010 22:09

  iş başka şeye gerek yo

 • Ali   05-11-2010 09:34

  çıtak rumuzlu arkadaş doğrusunu söylemiş,adamların derneklerinin yerinide yıktınız ,terminalin altına mahzene ışık deliği görmeyen yere şutladınız,böylemi özürlülere bakış açınız.

 • Çıtak   04-11-2010 22:55

  Sayın Başkan ve meclis üyeleri Almış olduğunuz kararlar vatana,millete hayırlı olsun da,şunu belirtmek istiyorum,bu ilçedeki engelli insanların belediyenizin sorumluluğunda olan bazı işletmelerden ve hizmetlerden indirimli yararlanması zaman zaman talep edildi ve kendilerine de bu konularda yardımcı olacağınızın sözünü vermenize rağmen bu güne kadar hiç birine olumlu bir yanıt veremediniz,hiç bunlar aklınıza gelmiyor mu?lütfen bu konulara da değinseniz ne olur ki........................

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın