Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Karadeniz Turu 5 Gece 4 Gündüz
 • Facebook da Paylaş
Karadeniz Turu 5 Gece 4 Gündüz
 • 13-05-2017
 • 3 yorum
 • 5814 okunma
YADO ve Kızılcahamam Haber iş birliği ile Karadeniz turu 16-20 Ağustos sınırlı sayıda acele edin

ANKARA ÇIKIŞLI KARADENİZ RÜYASI VE BATUM TURU

5 GECE 4 GÜNDÜZ  ÇADIR KONAKLAMALI

16 AĞUSTOS ÇARŞAMBA SAAT.22.00 HAREKET

"UZUNGÖL, OVİT YAYLASI VE BORÇKA KARAGÖLDE

KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA"

NOT: KAR AMAÇLI BİR TUR OLMAYIP YAPILAN MASRAF KATILAN SAYISINA GÖRE EŞİT OLARAK PAYLAŞILACAKTIR. 

Batum'u ve Karadenizin eşsiz güzelliklerini  Görme İmkanı
Fırtına Deresinde Rafting Fırsatı ...


1.GÜN

HAREKET

Değerli misafirlerimiz, yolculuğumuz Saat 21.00 de Kızılcahamam Cumhuriyet Meydanı (Kızılcahamam Haber)  Önünden  hareket ile başlayacak – Saat: 22.00 Ankara'dan katılım ve isteğe göre belirlenecek güzergahlardan katılımcılar alınarak  gece yolculuğumuza başlıyoruz.


2.GÜN

ORDU – BOZTEPE – GİRESUN - KALESİ- TİREBOLU- BEDRAMA KALESİ- HARŞİT VADİSİ- SİS DAĞI- TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ-AYASOFYA CAMİİ VE KİLİSESİ - ALTINDERE MİLLİ PARKI – SÜMELA MANASTIRI -UZUNGÖL

Ordu, Sabah Ordu kentinin sembolü olan “ Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı “ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzara eşliğinde sabah kahvaltımızı burada yaptıktan sonra  fotoğraflarımızı  çekiyoruz ve buradan Ordu merkeze gidiyoruz.

Not: Boz tepeye Teleferik veya araçla gidilebilir, isteğe göre hareket edilecek.

Saat: 10.00 da Giresun'a doğru yola çıkıyoruz. 52 km

Giresun: Giresun Kalesi, Kuvayi Milliye ve Osman Ağa Müzesi ziyareti,

Tirebolu'ya Hareket : Bedrama Kalesi ve Harşit Vadisi ziyaretlerinin ardından  Göreleye hareket edip, burada öğle yemeğini yöreye uygun Karadeniz pidesi ile yapacağız, Öğle yemeğinden sonra bulutların üzerine seyahat edip, 2182 m yükseklikte bulunan sis dağına hareket ediyoruz, bulutların üzerindeki manzarayı izledikten sonra  Çanakçı üzerinden Kuş köy ziyareti.

Trabzon: Atatürk köşkü, Ayasofya Müzesi, ve Sümela manastırı ziyaretlerinin ardından Uzun Göle hareket edip burada göl manzaralı muhteşem Çadırlarımızı uygun yerlere kurup geceyi burada çadırda geçireceğiz.

Sabah Kahvaltısı:Boztepe'de yapılacak Olup, Tur Ücretine Dahil

Öğle Yemeği: Yöreye Uygun Karadeniz Pidesi,Tur Ücretine Dahil

Akşam Yemeği: Uzun gölde, Yöresel yemek, Tur Ücretine Dahil
Konaklama: Uzungöl Çadır
Rota: Ordu – Giresun (52 km) Giresun – Trabzon (131 km) Trabzon – Sümela (39 km) Sümela – Uzungöl (137 km)


3.GÜN

UZUNGÖL - FIRTINA DERESİ- RAFTİNG- AYDER YAYLASI- OVİT YAYLASI- PALOVİT YAYLASI.

Uzungöl, sabah yapılacak olan kahvaltı sonrasında, Rize'ye hareket ediyoruz Çamlıhemşin yolunu takiben Fırtına Deresinde isteğe göre Rafting, Ayder Yaylası, Ovit Yaylası ve Palovit yaylası ziyaretleri ve Akşam yaylada çadırda konaklama.

Sabah Kahvaltısı:Uzungölde Yöresel Sabah Kahvaltısı, Tur Ücretine Dahil

Öğle Yemeği: Çamlıhemşin öğle yemeği, Tur Ücretine Dahil

Akşam Yemeği:İsteğe göre, Tur Ücretine Dahil

Konaklama: Çadır Ayder- Ovit- Palovit bu yaylaların bir tanesinde Çadır

Rota: Uzungöl– Rize (95 km), Rize – Ayder Yaylası (70 km) Ayder


4.GÜN

BATUM TURU – GONİO (APSAROS) KALESİ - ÇORUH NEHRİ - TİYATRO BİNASI - MEDEA HEYKELİ - BATUM LİMANI - MERYEM ANA KATEDRALİ - ORTA CAMİİ – SARP SINIR KAPISI – HOPA – BORÇKA – KARAGÖL - ÇORUH VADİSİ- BORÇKA- KARAGÖL

Ayder Yaylasısabah birlikte yapılacak olan kahvaltı sonrasında, Artvin Hopa yolunu takiben Kemalpaşa Sarp sınır kapısından  Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros Kalesi'ni)  (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, eski bulvar yanındaki Küçük Botanik Bahçesi olacaktır. Karadeniz’e özgü çok sayıda ağaç ve bitki türünü gördükten sonra tekrar şehir merkezine dönerek kent merkezini gezmeye başlıyoruz. Burada; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Çoruh Vadisi gezintisi, Ardından yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Haçapuri’yi tatmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Yemeğin ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp, Klaskur Vadisi’ne giriyoruz.Buradan farklı yaşam alanlarını içinde barındıran ve doğal güzelliğini korumuş, el değmemiş bir ekosisteme sahip Gürcistan sınırındaki Borçka’ya ulaşıyoruz. Artvin'in ilçesi Borçka,  Karagöl’e ulaşıyoruz. Denizden yüksekliği 1500 metrede bulunan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayınızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Karagöl ve etrafı geçtiğimiz yıllarda Benim İçin Üzülme dizisine de ev sahipliği yapmıştı. Bölgeyi gezdikten sonra akşam burada göl manzaralı çadır kampımızda konaklıyacağız.

NOT:Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 18 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

Sabah Kahvaltısı: Ayder Yaylasında  yapılacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Batum: Haçapuri, ve yöresel yemekler tadılacak. Tur Ücretine Dâhildir

Akşam Yemeği: BorçkaKaragölde Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Borçka Karagöl Çadır

Rota:Hopa – Sarp Sınır Kapısı (17 km) Sarp – Batum (14 km) Batum İçi Gezisi (30 km) Batum – Hopa (31 km) Hopa – Borçka –(30 km)- Borçka -Karagöl (35 km)


5.GÜN

ARTVİN - HATILA VADİSİ - CAM TERAS- ŞAVŞAT KARAGÖL- ERZURUM-ANKARA

Borçka Karagöl, Sabah kahvaltı sonrasında, Borçka Artvin yolunu takip ederek, Artvine varış ve burada Hatıla Vadisinde buluna 210 metre yükseklikteki cam terastan vadiyi ve muhteşem manzarayı fotoğraflama imkanı bulacağız, daha sonra Şavşat Karagölü ziyaret ederek dönüş yolunda Erzurum'a Hareket edeceğiz, burada yörenin meşhur cağ kebabını tattık dan sonra  Ankara'ya hareket edeceğiz.

Sabah Kahvaltısı:Borçka Karagöl sabah kahvaltısı Tur Ücretine Dahil

Öğle Yemeği: Şeflerin Yeri Restorant: Öğle Yemeği Tur Ücretine Dahil

Akşam Yemeği:Akşam Yemeği tur ücretine dahil.


NOT: SINIRLI SAYIDA KATILIMCI ALINACAKTIR. KATILMAK İSTEYENLER 100 TL KAPORA ÜCRETİNİ  BELİRTİLECEK OLAN HESABA YATIRMALARI ZORUNLUDUR 

Etiketler : Karadeniz - Turu - 5 - Gece - 4 - Gündüz - -
YORUMLAR
 • sss   20-05-2017 18:15

  yakın zamanda bölgeyi ziyaret etmiş biri olarak şunları belirteyim, sümela manastırı ziyarete kapalı. ne araçla ne de yürüyüş yolu ile çıkamıyorsunuz. sadece alt kapısına gitme şansınız var. o yüzden programdan direkt çıkarabilirsiniz bence. ikincisi de batum. şu anda bölgenin en yoğun zamanı ve yeni sınır kapısı yapım çalışmaları var. sınır kapısı giriş çıkışı tam bir keşmekeş. bir de ohal sebebiyle polis geçişleri çok zor ve uzun sürüyor. 40-50 kişilik bir grubun sadece girişi 3-4 saat, sadece çıkışı 4-5 saat sürebilir. dolayısıyla o gün belirttiğiniz diğer programı da uygulayamazsınız. hele ki karagöl gibi gitmesi gerçekten uzun süren bir yere. bence ya da batumu ya da karagölü aynı gün için programdan çıkarmalısınız. bir de uzungöl şu anda sadece bir beton yığını, gitmeye kesinlikle ama kesinlikle değmez, onun yerine karagöl programda olsun ama uzungöle gideceğinize -başka gün- karagöle gidin.

 • kızılcahamamlı   16-05-2017 13:26

  Sayın yetkili ücreti belirtirseniz daha iyi olur

 • OSMAN GÖKALP   15-05-2017 08:55

  MUHTEŞEMSİN KARDEŞİM.TUR ORGANİZASYON TANITIMININ DAHA İYİSİ YAPILAMAZDI SANIRIM.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın