Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kaplıca kese ihalesi yapıldı.
 • Facebook da Paylaş
Kaplıca kese ihalesi yapıldı.
 • 27-12-2007
 • 16 yorum
 • 5702 okunma
Kaplıcalarıyla ünlü ilçemizde belediyeye ait termal tesislerin 'kese' hizmeti için ihale yapıldı.

Kızılcahamam Belediyesi'nde yapılan ihaleye , İsmail Doğan ve Nurettin Aydın katıldı. Belediye Başkanı Adem Özbekler ihale öncesi tarafları uyararak, "Kaldıramayacağınız yükün altına girmeyin" dedi

Aylık 8 bin YTL'yle açılan ihaleyi kazanmak için iki tellak ter döktü. Çekişmeli geçen ihalede rakamların geldiği yer ihale komisyonunu bile şaşırtırken Belediye Başkanı aralarda ihaleye girenleri uyararak ödeyemeyeceğiniz bir riskin altına girmeyin dedi.Taraflardan Nurettin Aydın ihale bedeli 10.400 bin YTL'ye gelindiğinde çekildiğini açıkladı. İhaleyi İsmail Doğan 10.500 bin YTL ile kazandı. İhalenin onaylanabilmesi için İsmail Doğan'ın Pazartesi gün mesai saati bitimine kadar ihale bedelinin iki katını 21.000 bin YTL peşin olarak ödemesi gerekiyor.

 

Etiketler : Kaplıca - kese - ihalesi - yapıldı. -
YORUMLAR
 • Yabanabatlı   18-01-2008 09:47

  Çıtak Kardes aklınca sırasıyla yorum yapıp sorular sormussun.Futbol Takımına kim köstek oldu demisssin.Kızılcahamamın tanıtımında muhakkaki futbol önemli 3.lige çıkmış daha önceki Başkanlar sayısını bile hatırlayamayacağımız kadar Şirketten malzeme alarak onların borcunu vermemişler.borçlar şimdiki Başkana kadar gelmiş.Beğenirsin beğenmezsin Belediyelerin profosyonel olarak Kulupe destek sağlamayacağı kanunu yüzünden de Başkan Kulüp Başkanı olmayı kabul etmemiş.KLurtarıcı gibi şeçimden mağlup çıkan aday balıklama otobüs işine atladığı gibi bunada atlamış.Atlamasın kardeşim çekemeyeceğin yükümn altına girme.Ama Başkan yinede Belediyeden otobüsünü vermiş,mazot desteği yapmış.ne yapacaktı futbolcuların parasınıda mı ödeyyip Halkın parasını sadece futbola mı harcayacaktı.Ama Mali yönden kötü gidiş den başka o zaman oraytı devralan Başkanın Avaneleri özellikle kendi köylüleri Maçlarda Ana avrat hakem ve seyirciye küfürler,Maça gelen kendisindern olmayan bazı seyircilere yakışıksız ithamlarla Halk olarak desteğin çekilmesi noktasına geldi.Yani Kulüp Başkanı basiresizlik ve yönetimsizlik gösterdi.Evet Halk biliyor ki Başkan Belediye Spora ancak az bair madddi destek ve manevi destek verdi Ama Kulüp Başkanı nın Avaneleri(Bunlar şeçimde zarar verenler)spor dada zarar verdi.Kızılcahamam neler yapıldı diye sormussun biraz sıkılman lazıl sen gerçek çıtak olamazsın ezbere konuşuyorsun.Adliuye sarayı ver çevresinde daha önce Köpekler kunnuyordu..Elektrik hatları ana yollarda toprağın altına alındı.Ptt hatları yenileniyor Çağataya ve Orhangaziye ek bina Lise binası yolda geliyor.Hele eskiden bir Kaymakamlık binası vardı sanırım sen şimdi hiçgitmemişsin Tek kelimeyle Kaymakam Beyi kutluyorum Hükümete işi düşenler Hükümet Konağına gidince Hükümetler arasındaki klas farkını zaten orada anlarlar.Köylere yapılan Köydes projesiyle yollar Kanalizasyonlar içme suları ,Cumhuriyet tarihinde olanların misli misline fazla zaten Köylerimizde % 80 yakın oyla Ak partiyi şeçtiler.sende konuşuyorsun.Ne projesi demişssin be kardeş TOKİyi ,Doğalgazı projeden saymıyorsun öylemi Belediye yatırımları Taş duvarlar,Kaldırımlar,İtfaiye Araç filoları Makinalar,Aşevi.Huzur evi,50 5ıllıl içme su risale hattının yenilenemesi,30 yıllık kanalizasyonun yenilenmesi,Arıtma,Yeşillendirme.Sosyal projeler ve yardımlar. Eskiden 500 ton Kömür SORAP (Sosyal Riski azaltma projesi ile 2500 ton kömür ve nakdi yardımlar)sen herhalşde Kızılcahamamda değilde MARS Ta falan mı yaşıyorsun. Adam diye bahsettiğin sanırın sözleşmeli işçi yani memur değil siyaset yapabilir ama işkembei kübradan konuşmaya geelince hiddetinizden ne dediğnizi bilmiyorsunuz.Kızılcahamam ve Türkiye iyi yolda Zamanında Sağdan py alıp Rahşandan emir alan bir iktidar yok İtibarlı ,adam gibi adam Başbakan var konuştuklarınız hepsi hikaye bunun kararını Halk veriri sabredin 1 şeçim daha var 1 sene sonra Bir yerl söz var ya Kös yaylayo boylamak diye siz Kös yaylayı boylardınız Boyunuzun ölçüsünü alırsınız sabrın sonu selamettir.

 • k.kabadağı   11-01-2008 21:41

  Yahu bu fiyatlara koç ve sabancı grubu bile bu ihaleyi almaz. acaba ibrahimin bunlardan büyük servetimi var. Yazık bu kızılcahamamın haline üzülüyorum.

 • çıtak   10-01-2008 02:04

  yabanabatlı sözüm sana futbol takimimiza kim köstek oldu herkes iyi biliyo bu bir k. hamama yapılanıda yapilmayanida halk iyi bilir sen canini sıkmabu iki.küçük hamam ihalesinide halk iyi biliyo bu üç.4 senedir k. hamama neler yapıldı hükümette akp denbu dört.kaçtane projenin sözünü verdiler,kaçini yaptılar bu bes.memur bi adam neye güvenerek siyaset yapabiliyo .bu altı.simdilik bunlara bi cevap ver benim için yeterli.ama hiç bir zaman unutmayalımki kaybeden hep kızılcahamamımız oluyor.sahıslar sadece gelip geçiyo olan güzel ilçemize oluyor. malesef.

 • YABANABATLI   02-01-2008 15:53

  Helal olsun be Adam Kese ihalesi almış.MHPli avaneleri de zafer sarhoşu Konyalı parçasını söyleyeceklermiş.BU Ne demek Şimdiki Reisimiz Konyada görevdeydi ya.O zaman Konyalıyı Söyletmeyen Millet; Şimdi Sevdada mahir ama, bu sevda memleket e ve Millete dair değiil İhaleye dair olan İHALE SEVDALILARININ isteğini göre olacakmış.Aklıma ookuduğumun kitabın başlığı geldi.BÖYLE EMREYLEDİ ZERDÜŞT.Hadi be isim zikrederek (H.KOCAOĞLU)falan Kızılcahamam Belediye Başkanına çamur bulaştırmayın.Reisin yaptıkları ortada yapacakları da ortada .neyin siz mücadelesini veriyorsunuz siz ve ekibiniz MHP liler denendiniz.Bulunmaz Hint kumaşı falan değil göstereceğiniz aday Spora girmiş orayoı batırmış Takımı şimdi nerede olduğunu bile biklmediğimiz duruma getirmi,ş Otobüs işine girmiş bi,r kazıkta Mi,llte oradan atmış eli,ne yüzüne bulaştırmış.Bırakın kendinizi kendinizi Darı ambarında görmeyin.işte sizin adamlarınızın çoğu ibo ve onun abisi gibi adamlar alında mibarekolsun bunlarlamı kazanacaksınız .HA KAZANMAKSİZE GÖRE KAZANANANIN YARISI KADAR OR ALABİLMEK SE SİZ KAZANIRSINIZ TAMAMMMI HAD, Ş,İMDİDEN KUTLARIM SİZİ

 • milliyetçi hareket   01-01-2008 22:10

  İBRAHİM ABİ Yİ TEBRİK EDİYORUM ALDI YİNE İHALEYİ . MHP Lİ GENÇLER SABR EDİN KONYALI PARÇASINI SÖYLEMEYE AZ KALDI . ALLAH H.KOCAOĞLU NU AKP DEN AYIRMASIN . TÜM OCAK GENÇLİĞİNİ OCAĞA DAVET EDİYORUM ZAFER KAZANMAK İÇİN BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRELİM.... Hepinize Saygılar

 • çıtak   01-01-2008 17:29

  ibooo valla hiçte çaktırmıyon ha adam bir cvp yazar o kadar tbk ettik helal dedik

 • selahattin   01-01-2008 00:07

  hamam cok pis

 • YABANABATLI   31-12-2007 16:37

  İhale Konusu Hamamda Kese.İhale olmadan önce Belediye Başkanı İhaleye girecek insanları uyarmış kalkamayacağınız yükün altına girmeyin.İhaleye 2 kişi girmiş birisi Nurettin Aydın diğeri İsmai diye birisi kim bu delikanlı Hülleci yani Eski Tellak ibrahimin adına girdiği anlaşılıyor.Daha önceki zamanlardan bu İbrahim Kardeşimiz ve abisi bu işi yapmış.Salih Beyin himmetiyle bu işlerle iştigal etmiş. şimdi illa bu işi o yapacak diye veya Nurettin yapacak diye bir ayet yok ya.Girmişler neticede İbrahim Aydın adına giren İsmail almış buradan VUR ABALIYA misali Sayın Belediye Başkanına yüklenmeye çalışan yorumculara bir kaç sözüm olacak.İyi Başkan sizce nasıl Başkan astığı astık kestiğikestik deyip İmar palanlaması yapılırken u işi yapanları kayırmak kollamak bu iş karşılığında Şimdi Benzinlik olarak yapılması düşünülen arzilerie Karşı taraftan yer mi peşkeş çekmek ağzı olan konuşmasın Sayın Başkan a oy veren bir insan olarak gelmiş geçmiş EN DÜRÜST ve HİZMET EDEN başkan olarak kendisini kutluyor başımız göğe deeğecek kadar düzgün bir BELEDİYE Başkanı şeçtiğinden dolayı Sayın Kızılcahamam Halkını tebrik ediyorum.Neden Başkana saldırıyorsunuz.Belediye İmkanlarını eşe ,dosta ,hısma ,akrabaya ,yanbdaşa peşkeş çektirmediği için mi kızıyıorsunuz.Aşevine,Kaldırıma,İitfaiyeyi,grilmrdik kadar yeni araç filosunu,alt yapıyı,suyu,kanalizasyonu bitirecek,TOKİSİYLE,Doğalgazıyla,Parkı ,Bahçesi,akla gelmedik Sosoyal faaliyetlere Hamamına ,Terminal ve Kültür Merkezine,Areıtmaya oy verilmeyecekde neye oy verilecek Başkanı tefe koyup çalamayanlar,Başkan Zümrenin değil Lobilerin değil KONBİLERİNBaşkanı Halkın Başkanı öyle kolay harcanacak İnsan değil,Buradan Başkan a yüklenerek hiç bir şey kazanamazsınız. KESE ile Başkanı vurmaya Kalkanlar Başkan Adem BEY tekrar aday olsun 2000den fazla farkal Belediyeyi alır.Siz kendi Adayınıza yol açmaya çalıştığınızı Halk da bilir şunun surasında 1 seneden biraz fazla kaldı kafanızı yormayım şaç düşer kel görünür derler ya. Herşey belli olur herkes ektiğini biçer.Bir Kızılcahamamlı yurtsever olarak Halkımız Hükümetin imkanlarını alabildiğince Kızılcahamam getirenleri ytkrar işbaşında tutar.Macerya gerek yok der hevesiniz kursağıınızda kalır.bçyle luzumsuz şeyleerle Reisimiz saldırmauya kalkanlar havanızı ALIRSINIZ.

 • ???maalesef ??başkan???   30-12-2007 01:45

  selam arkadaşlar yorumları okurken dikkatimi çekti neymişte ibrahim denen arkadaşın hamama girmesi yasakmış diye yav kim koymuş o yasağı resimlere iyi bakın bakalım maşşa ile ibrahimin oturduğu yer kızılcahamam belediyesi bekleme yeri değilmi ihaleye girende yanında oturan ismail arkadaşımız değilmi birde elindeki şartname kağıdı değilmi peki bu adam hamama girmesi yasak demişsiniz yav ne yasağı bırakın hamamı . bu adam ihale zamanı belediyeye girmiş siz kimleri kandırıyorsunuz başkan bey buna bir yorumunuz olacakmı bence bırakın yorumu başkanın yanı başına bakması bile söz konusu değil yazık vede çok yazık ama halkımız şunuda iyi bilsin (( yaşar yıldırım )) gibi başkan bir daha kızılcahamama gelmez iboo benim arkadaşım vede yandaşım ama dürüst olarak görmediğim için bu yaptığını kınıyorum vede başkan beyin siyasette büyük yara aldırdığı içinde kutluyorum kendisini ..tebrikler ibrahimmmmm ( not .= insana en büyük zararda akrabadan gelirmiş bravo ibrahim başkana verdiğin zarardan dolayı )

 • kızılcamam sevdalısı   29-12-2007 20:39

  ismail ve ibo bunlar yiyici takımı iş cıkmaz bunlardan 3-4 aylık borcu beledıyeye takarlar sonra beledıye baskanı gıder nurettın aydın beye bunlar yapamadı bu ısı sız devralın der olacağı bu

 • kızılcahamamlı   29-12-2007 16:23

  yazık çok yazık neden yazık derseniz ya giren adam sabahın 6 sından akşam 8 veya 10 kadar 400 milyonla güvenlikte çalışan gariban bir arkadaş ve aldığı para sigarasına yetmez normalde yani girişin amacı belli maşa olarak kulanılmış açıkçası kulanan kişide belli benim bizzat duyduğum kadarıyla alan değil aldıran kişinin hamama girmesi bile yasakmış daha evel belediyeye ödemediği 3 aylık borçtan dolayı 2 ayda boş geçen ara oldu sana 5 ay sormak istiyorum sayın başkana veya kamu oyuna 8 milyara çalıştırırken bldiyeyi 5 aylık zarara uğratan bu adam nasıl oluyorda 10500 ne kadar ödeme yapabilecek doğrusu şaşkınlıkla merak ediyorum bunun altında bir şeyler aramamak mümkün değil galiba. yetkililerden buna bir cevap gelirmi bilemem ama herşeyin hayırlısı

 • kultura   29-12-2007 13:40

  Yukarıda yapılan yorumları ve haberi okuyunca K.hamam adına üzüldüm. Bence bu ihale fiyat üzerinden değilde bu işi kaliteli yapabilecek yeterlilik belgesine sahip, bu işin kursunu,okulunu görmüş,eğitimini almış,kültürlü, eğitimli bir firmanın alması yönünde olsa idi daha güzel olurdu. Bende tüm kızılcahamamlılar gibi zaman zaman kaplıcaya gidiyorum fakat doğru dürüst ne kese nede masaj olamıyorum.çünkü bu işi yapan arkadaşlar bu işe vakıf insanlar değiller.Ben bu işin ihalesini alan ve çalışan arkadaşlara söylemiyorum bunları onlara o şekilde yönlendirme yapıldığı için mecburen bu yola giriyorlar.Fakat sayın belediye başkanımız galiba hiç kaplıcaya girip yıkanmadığı için bu eksiklikleri bilmiyor,etrafındada kendisini uyaracak mantıkta arkadaş yok galiba. Ben diyorumki bu iş bu fiyata gideceğine yarı fiyatına gitsinde hem alan arkadaşlar para kazansa hemde orada hizmet alanlara keyifli masajlar ve keseler yapsalar...İki gün önce demircide çalışan öbür gün masajcı olarak çıkmaz karşımıza...

 • içim yanıyor   29-12-2007 11:58

  haberDEN ve yorumlardan anladım, isbmail dogan ismi amanetci ihaleyi alan belli, bukadar yerde geçmiş borcunu ödemeyen adama ihale vermek yeni kiralarında alınmamasının işareti.iHAlenin alınışı üzüm yemek olmayıp bağcıyıdöğmek neden bukadar çok kira borcuna girdin ibo efendi.zaten sayın belediye başkanı akp den mhp siyasetini yapıyor otübte-kaplıcaparkılokantasında kaplıca otelde haldükanının üstkatında haltavukcudükanınınuzatılması astaksiduranda termanalinşaatında bediye personelinde. hastane ihalelerinde burada ilçe başkanlığı zayıflığı gördünişte akp varmıyokmu zeten ipler sizde önceki yazanlar doğru yazmış. bu para ödenmez ibodan önceki borcu alamadılar bunuda alamazlar adamın bir ipivar nealanıcak bida bir ismail gene bulur yazıklarolsun akp bugünkügünü yaşatanlara

 • ÇITAK   28-12-2007 08:44

  İBO GENE YAPTIN YAPACAĞINI HELAL OLSUN KARADAĞLI

 • kızılcahamamlı   27-12-2007 23:51

  anlamıyorum ben kızılcahamamlı olrak üzüldüm bu para bu kadar kolaymı kazanılıyor anlamıyorum çok yazık inşallah en iyisi olur kazanır sy başkan bu paranın kazanılacagından ve belediyeye ödeneceginden eminmisin az para degil gerçi senin kazanıp kazanmaması önemli degil sen aylık gelecek parayı bilirsin benin kendi görüşüm hayırlı olsun ama olmamış nedeni ödeyemezler bu parayı sy başkan bence yapacagın işi iyi yap buna çoçuk bile kanmaz kızılcahamamın tellahlara degil asvalta ihtıyacı var sy başkan eger asvaltın ihalesinide tellahlara verirsen vay kızılcahamamın haline

 • bed.eng.derneğinden   27-12-2007 14:07

  bu tellak'lar hamam dan aylık ne kazanacaklarda boylarından büyük işe girmişler,yoksa hamama giren terler misali her gireni kolundan tutup zorla kese ve masajmı yapacaklar. millet hamama gidecek parayı zor buluyor, aslında burası tedavi amaçlı kaplıca hamam değil ki,bu işler çocuk oyuncağı değil,lütfen alet olmıyalım.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın