Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kan bağışına yoğun ilgi
 • Facebook da Paylaş
Kan bağışına yoğun ilgi
 • 29-11-2007
 • 8 yorum
 • 5574 okunma
Kızılay tarafından düzenlenen ve Ankara genelinde yapılan seyyar kan toplama ekipleri iki günlük bir uygulama için Kızılcahamam’a geldiler.

Kızılay tarafından düzenlenen ve Ankara genelinde yapılan seyyar kan toplama ekipleri iki günlük bir uygulama için Kızılcahamam’a geldiler.

 

Bir doktor 3 hemşire ve iki görevli memurdan oluşan toplam 6 kişilik bir ekiple  Belediye düğün salonunda kan bağışı almaya başladılar. Halkın katılımının yoğun olduğu görülürken konu ile ilgili bir açıklama yapan Dr Özlem Timur   şunları söyledi “ en güveli kan gönüllü verilen kandır  Sağlıklı ve gönüllü olarak kan bağışında bulunan kişilerin yeterli sayıda olması, sizin, ailenizin, arkadaşlarınızın veya kan ihtiyacı olabilecek herhangi birinin ihtiyacını karşılayacak ve belki de hayatını kurtaracaktır” Siz de düzenli aralıklarla kan bağışlayan gönüllü donörler arasına katılabilir onların yaşadığı ve yaşattığı mutululuğu hissedebilirsiniz dedi

Cumhuriyet İlköğretim okulundan örnek davranış

Kan bağışlamak ve bu güzel organizasyonu haber yapmak için gittiğimiz düğün salonunda herkese örnek olacak bir davranışa da tanıklık ettik. Cumhuriyet ilköğretim okulu Öğretmenleri toplu olarak kan bağışında bulunmak üzere düğün salonuna geldiklerini ve  kan bağışında bulunduklarını gördük bu güzel davranışın diğer okullara ve ilçemizdeki kurumlara örnek olmasını ümit ediyoruz.

Perşembe ve Cuma günü Belediye düğün salonunda devam edecek olan kampanyaya sizde kan bağışı yaparak katılabilirsiniz.İlk gün sonunda toplam kan verenlerin sayısı 60 ın üzerinde olurken ikinci gün bu sayının ikiye katlaması bekleniyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Kan - bağışına - yoğun - ilgi -
YORUMLAR
 • halis   17-04-2008 15:35

  kan bağışı yapan tüm kızılcahamamlılara teşekürrler

 • lopez   17-04-2008 15:33

  herkes ne iyi bağış yapıyo böyle vatandaşlar olduğpu sürece türkiyenin sırtı yere eğilmez herkeseden Allah razı olsun

 • mehmet   05-12-2007 18:11

  allah sizden razı olsun

 • SEVAL   01-12-2007 20:00

  CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU PERSONELİNİ BU ANLAMLI DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI KUTLAR DİĞER KURUMLARA DA ÖRNEK TEŞKİL ETMESİNİ DİLERİM

 • ALLAH RAZI OLSUN   01-12-2007 15:10

  Tüm bağış yapanlardan Allah razı olsun.

 • ÖĞRENCİ VELİSİ   01-12-2007 14:35

  Cumhuriyet ilköğretim yine bizi gururlandırdı.Çocuklarım için çok seviniyorum.Tüm okul personeline(idareci,öğretmen,hizmetli....)böyle hayırlı bir işte görev aldıkları için teşekkür ediyorum.Yapılan işlerin içinde yer almak ve destek vermek gerekmektedir.En azından karşısında durmamak,takdir etmek insanlığın erdemlerindendir.

 • AHMET KOKEN   30-11-2007 18:58

  KIYMETLI OGRETMENLERIMIZI GONULDEN KUTLUYORUM.KENDILERINI LAYIK OLAN HAYIRLI BIR YARDIM KAMPANYASI YAPMISLAR.KAN HAYATA YAPILAMAYAN TEK TIBBI UNSURDUR.TUM KURUMLAR BUNA DESTEK VERIRLERSE KIZILAY VE IHTIYAC SAHIPLERI COK RAHATLAR. TEBRIKLER.

 • ÖĞRETMEN   30-11-2007 17:02

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenlerini kutluyorum. Böyle bir organizasyona topluca katılıp topluma örnek teşkil ettikleri ve hayırlı bir işe imza attıkları için. Bende diğer kurumlara örnek olmasını diliyorum.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın