Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kamu kurumlarının Doğal Gaza geçmesini sağlayacağız
 • Facebook da Paylaş
Kamu kurumlarının Doğal Gaza geçmesini sağlayacağız
 • 04-03-2013
 • 7 yorum
 • 5911 okunma
Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit " Kamu Kurumlarının Doğal Gaza geçmesini sağlayacağız.

Mustafa ÇİT Kamu kurumlarının biran önce doğal gaza geçmesini sağlayacağız,

Kızılcahamam kaymakamı Mustafa Çit “Kızılcahamam çok şükür doğalgaza kavuştu çalışmalar devam ediyor, burada tabii sayın başbakanımız da işe önem veriyor geçen yıl şehit ağacını ziyarete geldiğinde hızlandıracağız biran önce gelsin demişti. Şubat ayı gibi kazmayı vurdular şuan da belli aşamaya geldiler, iki ana caddedeki yan bağlantıları da yapmaya başladılar, buda bizim için önemli, bizde bu süreçte kamu kurum ve kuruluşları, okullarımız resmi dairelerimizin doğal gaza geçmesini sağlayacağız, buna bir an önce kavuşmamız lazım çünkü önemli bir gelişme, çevresel olarak önemli burası turizm yeriyse hava kirliliği olmamalı, kömürden, mazottan, elektrikten Tüp Gaz dan çok,çok ucuz dedi.Doğalgaza geçildiğinde okullarımız daha temiz olacak,

Yetki Belgesi almamış firmalara doğalgaz iç tesisatı yaptırmayınız

Kızılcahamam Doğal-Gaz A.Ş.genel müdürü Oğuzhan Soysal ise konuşmasında “ Koçoğlu grubu olarak biz enerji piyasası tarafından yapılan ihalede Kızılcahamam doğalgazı 30 yıllığına kazanan firmayız. Belediye bizim % 10 ortağımız Koçoğlu birçok alanda hizmetlerini sürdürüyor hava ambülâns helikopterleri ile 18 bölgede hizmet veriyor. 11 tane HES projesinin de sahibi tarım, hayvancılık ve resmi işlerde hizmetlerini sürdürüyor.

2012 yılında lisans alan firmamız Şubat ayında yapılan altı kaynak töreni ile işe başladı o günden bugüne kadar 8.300 mt lik Çelik hattın 5.500 mt sini döşedik, 83.500 mt lik Poleytilen hattın ise 11.200 mt sini döşedik. Denemeleri yapılan bölgelerde ev bağlantılarına da başladık” dedi.

Soysal konuşmasına şöyle devam etti. “ Doğal Gaz kullanmak isteyen konut sahipleri Firmamızdan yetki belgesi almış firmalara iç tesisatını döşetebilir. Yetkisi olmayan sucular veya bu işi yapanlara kesinlikle bağlantı yaptırmayın mutlaka bizim yetki verdiğimiz firmalar bu işleri yapacak, kamu kurumlarının ihalelerinin içerisine mutlaka Kızılcahamam Gaz A.Ş.den yetki almış ibaresini koymaları gerekiyor, sonra sizler ve bizler sıkıntı yaşamayalım. Doğal Gaz 9.aydan önce herkesin kapısının önünde hazır olacak.

8 Daireden az konutlarda konut sahipleri direk başvuru yapabilirler

Kızılcahamam GAz genel müdür yardımcısı Erkan Dişli ise  Doğal- Gazın kokusu olmadığı için biz Doğal-Gazı kokulandırıyoruz çürük sarımsak kokusu gibi bir kokusu olacak, Doğalgaz çok güvenli bir yakıt türü olduğunu belirterek 8 Daireden az olan binalarda konut sahipleri karar almadan direk başvuru yapabilirler. Doğalgaz ile ilgili genel bilgi verdi.

Coşku Ünal Jeotermal abonelerini ısıtmaya devam edeceğiz.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal ise süreç ile ilgili bilgi vererek, Keşke Kızılcahamam’ın her tarafını Jeotermal ile ısıtma şansımız olsaydı, ama maalesef böyle bir şansımız yok, yerin bin metre altında çıkarılan sıcak suyu 150 metre yukarıya basıyoruz buda bir maliyet, biz aylık 150 bin TL elektrik parası ödüyoruz, Doğalgaz gelse de biz abonelerimizi yine ısıtmaya devam edeceğiz. Ama ilçemize Doğal Gaz geliyor buda büyük bir nimet bunun biran önce evlere bağlanması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

YORUMLAR
 • ali ün   07-04-2013 13:51

  başkan gidecek gibi konuştuğuna göre gideceğini anladı

 • Veysel BAYRAM   05-04-2013 23:26

  Jeotermal ısıtma, enerji kaynağı Allah (c.c) vergisi olan Özellikle okullarımızda ve konutlarımızda zehirlemesi, yangını, patlaması olmayan en ucuz en tehlikesiz ve kamu binalarının ısı ayarına en uygun bir yakıt türü. Hatırlarmısınız kamu kurumları kömür fuuioil vb ile ısınırken amir kaloriferciye yak der bina fırın gibi olur içeride odanın yüksek ısısı ve iş telaşı ile terleyen insanlar dışarı çıktıklarında üşütüp hasta olurdu. Kamu kurumlarına jeotermal geldi ortam normal bir ısıya, çalışanlar ve vatandaşlar rahat ve sağlıklı yaşam ortamına kavuştu. Ayrıca ““maksatlı – zayıf – darbe – ararejim – koalisyon hükümetleri “”zamanında, yakıt ödeneği gelmez/yetmez kamu kurumlarında özellikle okullarımızda ve hatta BAŞBAKANKIK’TA palto ile eğitim yapılır/çalışılırdı. İşaallah bundan böyle AK Parti iktidardan gitmez ““maksatlı – zayıf – darbe – ararejim – koalisyon hükümetleri “”geri gelmez ama yinede tedbiri elden bırakmamak için “Belediyeler ile diyalog her zaman daha kolay olur/ olmuştur.” Şimdi bütün bu gerçekler ortada iken doğalgaza geçmenin anlamı ne? Akil adamların ihtiyacı yok ama sadece bildiğimiz yaşadığımız tecrübelerimizi hatırlatmak istedim

 • sayın belediye başkanım   05-04-2013 20:38

  bir sürü masrafla jeotermal aboneleri bizleri ısıtmaya çalışmaya devam edeceğinizi söylemişsiniz. hakkını nasıl öderiz bilemiyorum. çok sağol. inşallah seçimi kazanırsın . sana ihtiyacımız var.

 • ali   05-04-2013 14:23

  1 tüm 75 lira bir evde aylık 1 tüm kullanılıyor ise senede 850 lira 1000 lirada jeotermal senelik toplam 1850 lira doğalgazda isi budurum senelik1500 lira..

 • ali    04-04-2013 03:00

  adnan dursun, doğalgazı gökyüzüne mi döşeniyor sanıyorsun? çalışmalar biter bitmez düzeltilir elbet. saldıracak yer bulamayıp düştüğünüz duruma acıyorum vallahi. düşün kızılcahamam'ın yakasından.

 • nafi   03-04-2013 23:37

  sarı tepe baz istasyonu yapılmış sayın editörün dikkatine

 • adnan dursun   03-04-2013 10:35

  dogalgaz dedınız ama bu yol ların halı ne olacak gakışi yormu kızılcahamama kımse neden sesını cıkarmı yor eskı başkanı nın başinin etini yiyorlardı nerede o kışıler nerede sıyası partıler nerede ademı koltugundan ettıler İnşallah bunuda ederler koltuktan uyuma kızılcahaamamlı lar uyuma

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın