Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Yürüyüşü
  • Facebook da Paylaş
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Yürüyüşü
  • 24-11-2018
  • 0 yorum
  • 1776 okunma
Ankara Üniversitesi Kızılcahamam Meslek Yüksek Okulu Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Gününde Kızılcahamamlılarla birlikte yürüyor

Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörlüğünün “Aktif Yaşam” temalı 2018-2019 yılı etkinliğinin ilki, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde gerçekleştirilecek.

Ankara Üniversitesi Kızılcahamam Meslek Yüksekokuluyla birlikte düzenlenen yürüyüşe tüm Kızılcahamamlılar ve misafirler davetli.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kızılcahamam Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Seyhan AKISKA şunları söyledi. "Üzülerek şahit oluyoruz ki, dünyada ve ülkemizde insan hakları konusunda son yıllarda önemli kazanımlar elde edilmesine rağmen ne yazık ki kadına karşı şiddet sürüyor. Dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın yeryüzünün her neresinde olursa olsun şiddetin her türlüsüne karşıyız ama özellikle kadına ve çocuğa şiddeti insanlığa ihanet kabul ediyoruz.Bununla ilgili bu önemli günde bir yürüyüş düzenleyerek konuya dikkat çekmek istiyoruz.Tüm Kızılcahamam'lıları yürüyüşümüze bekliyoruz"dedi.

Yer: Kızılcahamam Belediye Binası Önü 

Tarih: 25/Kasım/2018

Saat: 10:00

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın