Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  K.Hamam İmam Hatip Lisesinden büyük başarı
 • Facebook da Paylaş
K.Hamam İmam Hatip Lisesinden büyük başarı
 • 01-01-1970
 • 13 yorum
 • 6095 okunma
Kızılcahamam Anadolu İmam Hatip LisesiTÜBİTAK tarafından yapılan yarışmada 350 proje arasından " Fillerin İzinde Ankara Savaşı" adlı proje ile Ankara birincisi oldu.

Kızılcahamam Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK tarafından yapılan 43. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Ankara Bölge Yarışmaları 20-23 Mart 2012 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fuaye salonunda yapıldı.Yarışmada 350 proje arasından "Fillerin İzinde Ankara Savaşı" adlı proje ile Ankara birincisi oldu.

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacı ile TÜBİTAK - Bilim insanı destekleme daire başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Temel Fizik, Uygulamalı Fizik, Kimya, matematik, Coğrafya, sosyoloji ve tarih dallarında " Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri" yarışması düzenledi.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen proje yarışmasında Kızılcahamam Anadolu İmam Hatip Lisesi 11/A sınıfı öğrencilerinden Erva Nur KOCA ve Merve AYDIN'ın Uzman Tarih Öğretmeni Muharrem SOLMAZ danışmanlığında hazırladıkları "Fillerin İzinde Ankara Savaşı" adlı tarih projesi 350 proje arasında jüri değerlendirmesi sonucu bölge finaline katılacak 80 proje arasına girdi ve Bölge sergisine katılmaya hak kazandı.

Bölge sergisi 20-23 Mart tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi A ve B blok fuaye alanlarında yapıldı.Proje jüri değerlendirmesi sonucu Tarih alanında Ankara bölge birincisi oldu ve 4-6 Mayıs 2012 tarihlerinde ATO kongre salonunda yapılacak olan Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.

Kızılcahamam Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Münir Çalışıcı öğrencilerini kazandıkları proje dolayısı ile tebrik ederek Kızılcahamam'da okul olarak bir ilki gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Etiketler : K.Hamam - İmam - Hatip - Lisesinden - büyük - başarı -
YORUMLAR
 • Münir ERGİ   11-04-2012 15:34

  Tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

 • Kemal ENGÜREL   08-04-2012 08:19

  Basta sevgili arkadaslarımı ve değerli hocamı olmak üzere projede emegi gecen tüm çalışan ve destekleyenleri tebrik ediyor,siz Sayın Kizilcahamam'lı hemşerilerimle gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Yolunuz açık,bahtınız güzel olsun,gelecek sizlerin eseri olacak. Allah''a emanet olun

 • Mura Yazçiçek   27-03-2012 18:41

  Son iki yıl içerisinde Kızılcahamam'daki okullarımızın başarıları her ilçeye örnek olacak cinsten. Bu başarılarda tabi ki öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katkısı çoktur ama projelerden sorumlu öğretmenlerimizden Nuri Hocamızın ve ekibinin katkıları azımsanmayacak derecede önemlidir. İyi ki varsınız... Öğrencilerimizden Nur ve Aydın, gerçekten Aydınlık geleceğin Nurlu gençlerisiniz. Yolunuz açık olsun Allah birincilikle dönmeyi nasip etsin.... Başarılar....

 • Nuri Öztürk   26-03-2012 15:49

  Sevgili Gençler, Hemen herkesin "Bu gençlik nereye gidiyor?" diyerek feryad ettiği bir zamanda karamsar ruhlara ümit verdiniz. "Ben ne yapabilirim ki?" diyenlere ne yapacaklarını gösterdiniz. Yolunu arayan akranlarınıza çığır açtınız. Siz size güvenenleri mahcup etmediniz, Allah da sizi mahcup etmesin. Başlıktan siyasi yorum çıkaracaklara NOT: Kızlarımızın birinin adı NUR, ötekinin soyadı AYDIN. Zorlama yorumlar için yorulmayın.

 • Hacı ÜNAL   26-03-2012 12:01

  Başarının Peşinden Koşanlara imkansız diye bir şey yoktur. Tebrikler Nice Başarılara .. Başta idarecileri olmak üzre Kızılcahamamam Anadolu İHL olarak öğretmenlerini, öğrencilerimizi ve tüm ekibi kutlarım.

 • ahmet    25-03-2012 12:37

  anlaşılan Muhittin Güney abimiz aday çok memnun olduk inşaallah kazanır

 • uğur serdar tomaz   24-03-2012 20:24

  değerli meslekdaşım ve sevgili öğrencilerimizi üstün başarılarından dolayı kutluyor,onlardan Türkiye birinciliği bekliyor,önümüzdeki senelerde bütün okullarımızda aynı başarılı projelere örnek olmasını temenni ediyorum.

 • çakır66   24-03-2012 20:16

  Başta okul müdürümüz olmak üzere öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ederiz.Emeğinize sağlık.Darısı Türkiye finaline

 • YUSUF HOCA   24-03-2012 14:08

  tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum inşallah Türkiye elemelerinde de ipi göğüsleyecekler...

 • öğrenci   24-03-2012 12:55

  başarılarınızıjn devamın bekliyoruz tebrikler hoca arkadaşlar

 • oktay ünal   24-03-2012 11:32

  öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlarım.

 • Yabanabadlı   24-03-2012 09:10

  İlçemizi başarı ile temsil eden bu güzel çocuklarımızı gözlerinden, öğretmenleri Uzm.Dr.Muharrem Solmazın ellerinden öpüyor; başaraılarının devam etmesini Yüce Mevladan diliyorum. Mevlem yar ve yardımcıları olsun. İnşallah Türkiye birinciliği de bu ekibin olur.

 • MUSTAFA ÜNAL   24-03-2012 08:54

  Bu başarıda emeği geçen başta tarih öğretmenimiz Muharrem SOLMAZ,Okul müdürümüz Münir ÇALIŞICI ve Sevgili öğrencileri candan kutlar,başarılarının devamını dilerim.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın