Ana Sayfa  /    /  İtalya'da fatura taraftara çıktı
  • Facebook da Paylaş
İtalya'da fatura taraftara çıktı
  • 05-02-2007
  • 0 yorum
  • 5380 okunma
İtalya'da Catania-Palermo maçında çıkan olaylar sırasında bir polis memurunun ölmesi üzerine olağanüstü toplanan hükümet, taraftarları şok eden kararı aldı.
İtalya'da geçen cuma Sicilya'da birinci ligde (Seri A) Catania-Palermo maçında çıkan olaylarda bir polis memurunun ölmesi üzerine olağanüstü toplanan hükümet, lige süresiz ara verdikten sonra ikinci önlem olarak, taraftarların toplu stada girişlerinin önlenmesini karalaştırdı.

Taraftar gruplarına sezonluk kombine biletleri satılmasının yasaklanması da karara bağlandı. İçişleri Bakanı Giuliano Amato, taraftarların toplu olarak bilet alıp tribünlere yerleşmesinin önlenmesine karar verildiğini açıkladı.

İtalya'da hükümet, önlemlerin diğer kademelerini, çarşamba günkü toplantısında açıklayacak. İtalya Futbol Federasyonu da bakanlar kurulunun, çarşamba toplantısından sonra ligin başlama gününü açıklayacak. Kulüpler, birinci ligin bu hafta sonu yeniden başlamasını isterken, lige süresiz kesinti kararı halen geçerli. İtalya'da birinci ligin iki haftada başlayabileceği ifade edilmişti

AA
Etiketler : İtalya'da - fatura - taraftara - çıktı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın