Ana Sayfa  /    /  İşte başkentteki ittifak senaryoları
  • Facebook da Paylaş
İşte başkentteki ittifak senaryoları
  • 29-01-2007
  • 0 yorum
  • 5535 okunma
Başkent Ankara'da hemen her gün yeni ittifak senaryoları ortaya atılıyor. Hangi parti hangi parti ile dirsek temasında? Hangi partiler ittifaka kapalı? İşte birleşme senaryoları

Başkent Ankara hemen her gün yeni ittifak senaryoları ortaya atılıyor. Hatta sağda ve solda yer alan tüm ulusalcıların birleşerek seçime gireceklerine ilişkin senaryolar bile yazılıyor. Bu söylentilerin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini seçim sandığı belli olacak.

ANAYOL: Yıllardır hayali kururlan ANAYOL senaryosu nihayet gerçekleşecek. Anavatan Partisi ile Doğru Yol Partisi seçimlerde ittifak yapacak.Anavatan Partisi'ne mensup milletvekilleri adayları DYP listesinde sandığa gidecek.

MİLLİYETÇİ CEPHE İTTİFAKI: MHP'den istifa edenlerin katılımıyla güç toplamaya çaışan BBP'nin önderliğinde milliyetçi cephe ittifakı kurulacak.Yaşar Okuyan'ın Hür Partisi, Tuğrul Türkeş'in 1998 yılında kurduğu ancak şu anda Oktay Öztürk tarafından yönetilen Aydınlık Türkiye Parisi partileşme sürecine giren önderliğini Türk-Metal is Başkanı Mustafa Özbek'in yürüttüğü" Türkiyem Topluluğu", BBP ile ittifak yapacak.Hatta bu ittifaka, Cem Uzan'ın Genç Partisi ile Saadet Partisi'nin de son dakika operasyonuyla dahil edileceği belirtiliyor.

SOL İTTİFAK HAYALİ: Ecevit'in vasiyeti olarak görülen "sol ittifak" senaryoları, İsmail Cem'in vefatıyla yeniden teavüle çıktı. Ancak Baykal, engelinin nasıl aşılacağı bilinmiyor. Baykal'ın ikna edilmemesi durumunda, DSP ve SHP'nin de içinde yer aldığı, katalizör rolünü DİSK'in üstleneceği yeni bir sol ittifakla sandığa gidileceği belirtiliyor.

ÜÇ PARTİ İTTİFAKA KAPALI: Tüm anketlerde önde görünen AK Parti, Ana muhalefet Partisi CHP ve Devlet Bahçeli'nin önderlik ettiği MHP, ittifaklara kapalı bulunuyor. Baykal, solun kendisine, Bahçeli ise milliyetçi ve ulusalcI kesimlerin kendilerine" iltihak" etmesini savunuyor. Bu yüzden ittifaklara kapılarını kapalı tutuyorlar.

CHP, SHP'YE KAPILARI KAPATTI: SHP’nin önerisi ile tartışmaya açılan “ittifak” konusuna CHP’nin kapıları kapalı. CHP yönetimi, parti ilkelerinin açık olduğunu, bu ilkelere uyan isimlerin partiye katılımına sıcak baktıklarını belirtirken, solda adresin CHP olduğu vurgusunu yapıyor.
-Erken seçim isteyen CHP, reklam ajansları ile görüşmelere de başladı. CHP Genel Sekreter Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, seçim kampanyasının netleşmesinin ardından çalışmalara hızla başlayacaklarını belirterek, “Kamuoyu sürprizlere açık olsun” dedi.Anka
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın