Ana Sayfa  /    /  İsrail Başbakanı Ankaraya geldi 
  • Facebook da Paylaş
İsrail Başbakanı Ankaraya geldi 
  • 14-02-2007
  • 0 yorum
  • 5392 okunma
İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Başbakan Erdoğan'ın resmi davetlisi olarak Ankara'ya geldi. Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın karşıladığı Olmert'in programanı da belli oldu.

Başbakan olarak Türkiye'ye ilk ziyaretini yapan Olmert, Esenboğa Havaalanı'nda Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Pinhas Avivi ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Konuk Başbakan havaalanında herhangi bir açıklama yapmazken, oteline doğru hareket etti. Olmert'in, bu akşam kalacağı otelde Yahudi cemaati temsilcileriyle görüşmesi öngörülüyor.

Resmi temaslarına yarın Anıtkabir'i ziyaret ederek başlayacak olan Olmert, Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelecek. Erdoğan'ın onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak olman Olmert, temaslarının ardından Ankara'dan ayrılacak. İsrail Başbakanı Olmert, Ankara ziyareti öncesinde yaptığı bir açıklamada, Türkiye ziyaretine çok önem verdiğini ve Başbakan Erdoğan'ın, görüşlerine saygı duyduğu ve çok takdir ettiği bir lider olduğunu söylemişti.

Olmert açıklamasında, ilişkilerin siyasi, ekonomik ve enerji alanlarında daha ileri taşınmasını hedeflediklerini belirterek, ziyareti sırasında bu çerçevedeki somut projeleri görüşeceklerini ifade etmişti. Olmert'in temaslarında Türkiye-İsrail ikili ilişkilerinin yanı sıra İsrail-Filistin sorunu, Filistin'deki iç gelişmeler, Lübnan, Irak ve İran'ın nükleer enerji çalışmaları gibi bölgesel sorunların da ele alınması bekleniyor.AA
Etiketler : İsrail - Başbakanı - Ankaraya - geldi  -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA