Ana Sayfa  /    /  Isparta'daki depremde son durum
  • Facebook da Paylaş
Isparta'daki depremde son durum
  • 30-03-2007
  • 0 yorum
  • 5557 okunma
Isparta'nın Eğirdir ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki orta şiddetli depremin, Burdur ve Afyonkarahisar'da da hissedildiği bildirildi. Bölgeden gelen son biligiler...

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 19.56'da merkez üssü Barla-Eğirdir olan 4.7 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 

Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremi Antalya'dan Isparta'ya dönerken, yolda haber aldığını belirterek, ''Eşimle irtibat kurabildim. Ağlıyordu. Evin duvarlarında çatlak oluşmuş. Deprem şiddetli hissedilmiş ama önemli bir hasar olduğunu sanmıyorum'' dedi.

Saat 19.56'da merkez üssü Barla-Eğirdir olan depremin Afyonkarahisar ile Burdur'un ilçelerinde de hissedildiği belirtildi.

Eğirdir Kaymakamı Ömer Ulu, Isparta'nın Eğirdir ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ilçede ''ciddi şekilde'' hissedildiğini söyledi. Ulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez üssü Barla olan depremi ''ciddi şekilde'' hissettiklerini, ancak herhangi bir can ya da mal kaybına yönelik bilgi gelmediğini kaydetti. Güvenlik birimlerinin araştırmalara devam ettiğini belirten Ulu, Sarıidris beldesinde kullanılmayan eski 2 evin duvarının yıkıldığını ifade etti.

 Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan da ilçelerden hasar oluştuğuna ilişkin bir bilgi ulaşmadığını belirterek, ''Önemli bir şey yok'' dedi. Barla Belediye Başkanı Mustafa Kunt da beldeyi gezdiğini belirterek, depremin hasara neden olmadığını söyledi. Bu arada, Eğirdir ve çevredeki yerleşim birimlerinde depremden sonra sokağa çıkan vatandaşlar da evlerine dönmeye başladı. Bu arada, 19.56'deki depremin ardından saat 20.03, 20.12, 20.29'da üç sarsıntının daha kaydedildiği belirtildi.AA
Etiketler : Isparta'daki - depremde - son - durum -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın