Ana Sayfa  /  Spor  /  İsmail hakkı Bostana memleketinde görkemli karşılama
 • Facebook da Paylaş
İsmail hakkı Bostana memleketinde görkemli karşılama
 • 20-10-2015
 • 5 yorum
 • 5746 okunma
Kızılcahamam'lı milli sporcu İsmail Hakkı Bostan için memleketinde görkemli karşılama

Gürcistan’ın Tiflis şehrinde yapılan işitme engelliler Avrupa Şampiyonasına katılarak Grekoromen stilde üçüncü ve serbest stilde de Avrupa Şampiyon olan güreşçimiz İsmail Hakkı Bostancı için karşılama töreni düzenlendi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Belediye Meclis Üyeleri, İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Bakır, Öğrenciler, Güreş takımı ve Güreş severle ile birlikte Kargasekmez Pırnak mevkiinde Avrupa şampiyonu İsmail Hakkı Bostancıyı karşılayarak Şehir merkezindeki konvoy sonrasında araç üzerinden halkı selamlayan Şampiyon için Belediye önünde ise tören düzenlendi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Muhittin Güney; Son zamanlarda gittikleri bir çok turnuvadan başarıyla dönen belediyemiz güreş takımı yine büyük bir başarıya imza atarak ilçemize bir Avrupa şampiyonluğu kazandırdılar.

Son olarak geçtiğimiz hafta Gürcistan’ın Tiflis şehrinde yapılan işitme engelliler Avrupa Şampiyonasına katılan güreşçimiz İsmail Hakkı Bostancı Grekoromen stilde üçüncü ve serbest stilde de Avrupa Şampiyonu olmuştur. Bu başarı ile bizleri gururlandıran 1999 doğumlu sporcumuz İsmail Hakkı Bostancı, Kızılcahamam Sazak Mahallesi doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini ilçemizde tamamladı. Şu an İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

Güreş hayatına 2011 yılında Kızılcahamam Belediyesi Amatör Spor Kulübünde başlayan evladımız spor hayatına halen kulübümüzde devam ediyor.

2014 ve 2015 yılında serbest ve Grekoromen stilde Türkiye Şampiyonu olan İsmail Hakkı Bostancı, yine 2014 yılında da Dünya Beşincisi olmuştur.

Bizler Kızılcahamam Belediyesi olarak spor yapan gençlerimizin her zaman yanında olduk ve bundan sonra da imkânlarımız ölçüsünde onların yanında olmaya devam edeceğiz. Spora destek olarak Muhsin Yazıcıoğlu. Spor tesislerini gençlerimizin hizmetine sunduk, Ankara Büyükşehir Belediyesi gençlik merkezini kurduk ve gençlerin hizmetine sunduk.  Özellikle bizleri gururlandıran bu tip başarılar da geldikçe emeklerimizin boşa gitmediğini görmek bizleri mutlu etmektedir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diyerek, güreşte olduğu gibi futbol ve voleybolda da bizleri temsil eden sporcu kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Bugün burada bizlere bu mutluluğu yaşatan İsmail Hakkı Bostancıyı önce karşıladık, ardından konvoy eşliğinde gezdirerek sevincimize ilçe halkımızı da ortak ettik. Her zaman ilçe olarak kenetlenip böyle başarıların tekrarını getirmek için mücadelemize devam etmemiz ve ilçemizin adını her alanda başarı ile duyurmamız gerekiyor. Sizlerin de her zaman gençlerimizin destekçisi olmanızı temenni ediyorum. Son olarak evladımızı yetiştiren kıymetli ailesine, eğitim gördüğü okullardaki eğitimcilerimize, spor alanında onu yetiştiren güreş takımı hocalarımıza ve ilçe halkımıza teşekkür ederken tekrar İsmailimizi tebrik ediyor ve hepinize 

 

YORUMLAR
 • mehmet   22-10-2015 11:38

  sinan kardeş bakan değilde avrupa şampiyonu güreşcimizi karşılıyoruz bununla da gurur duyduk güreş takımımıza ve hocalarımıza başarılar dilerim törende sayın belediye başkanımız konuşmasında güreş camiasına destek böyle verilir diye konuşma yaptı soruyorum başkanıma güreşi çocuklarımızın idmanlarına hiç gitti mi acaba başkan olduktan sonra veya belediye başkanı olduktan sonra güreş takımına hiç idman malzeme aldımı soruyorum güreşe destek böyle olmaz diye düşünüyorum sayın başkanım bu güreşçi çocuklar yeni rıza doğanlar çıkar gerçekten güreşe destek olursak

 • sinan   20-10-2015 19:17

  Bakan mı karşılıyorsunuz :)

 • Temenni   20-10-2015 16:04

  Birlik ve beraberliğiniz daim olsun.

 • murat öztürk   20-10-2015 14:00

  sayın belediye başkanı.güneş gözlüğü size hiç yakışmıyor.Halktan uzak bir görüntü veriyor.

 • Hacı ÜNAL   20-10-2015 12:30

  Tebrikler,başarılarının devamını diliyorum.Başta hocaları emeği geçenlerden Allah razı olsun. Yeni Rıza Doğanlar geliyor. İlçemizin böyle başarılara ihtiyacı var.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın