Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İŞİD' e hiç bu kadar sempati duymamıştık
 • Facebook da Paylaş
İŞİD' e hiç bu kadar sempati duymamıştık
 • 09-10-2014
 • 11 yorum
 • 5723 okunma
Kobani eylemlerini gerekçe gösteren teröristler ülkeyi yakıp yıktı.

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Kürt kenti Kobani'ye yönelik IŞİD saldırılarına yönelik 7 Ekim 2014 Salı akşamı başlayan ve PKK'nın provokasyonuyla terör eylemine dönüşen protestolarda bugüne kadar Diyarbakır’da 10, Mardin’da 5, Siirt’te 3, Van, M, Batman, İstanbul ve Adana’da birer kişi öldürüldü. Hayatını kaybeden 23 kişinin isimleri belli oldu. Ölenlerin 4'ü linç edilerek, 3'ü yakılarak ve 2'si çatıdan atılarak öldürüldü. 

Son olaylara baktığımızda Kobani diye memleketi yakan vatan hainlerini görünce İŞİD'e sempati duyar hale geldik, Irak ve Suriyede bir milyona yakın insan ölürken ses çıkartmayan şerefsizler KOBAİ diye memleketi yakıp yıktılar.

Bakalım bunlara hesap sroulacakmı? Bunların da Gezide olduğu gibi yakıp yıktkları yanına kar mı kalacak, bu ülkede adalet varmı?  Devlet otoritesi varmı bekleyip göreceğiz.

Bu Ülkede Cumhurbaşkanı Olmak için aday olan bir partinin lideri, bu ülkede siyasi parti olarak görünen ve teröristleri sokağa davet ederek memleketin yakılması için çağrı yapanlar hakkında bu ülkenin hakim ve savcıları ne yapacak bekleyip göreceğiz.

İŞTE KOBANİ EYLEMLERİNİN  BİLANÇOSU 

ÇOĞUNLUĞU KARŞI GRUPLAR TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Bu kişilerin nasıl öldüğüyle ilgili soruşturmalar devam ediyor. Ancak Al Jazeera muhabirlerinin görgü tanıkları ve resmi açıklamalardan derledikleri bilgilere göre şimdiye kadar yaşamını yitirenler daha çok karşıt gruplar tarafından öldürüldü.

DİYARBAKIR'DA ATEŞLİ SİLAHLAR ÖNE ÇIKTI
Diyarbakır’da ölen 10 kişiden iki kişinin kimliği tespit edilemedi ancak ölenlerin dördü Hüda-Par’a yakın Köy-Der’e düzenlenen saldırı sırasında hayatını kaybetti.

3 KİŞİ LİNÇ EDİLDİ VE YAKILDI
Diyarbakır’da öldürülen dört kişi; Turan Yavaş, Hüseyin Ahmet Dakak, Hasan Gökgöz ve Riyat Güneş Hüda-Par’a yakın İslami STK’larda çalışan isimler.

Bu STK gönüllüleri dernek binasındayken, başka bir grup dernek önünde toplanarak gösteri yapmaya başladı. Tanrıkulu’nun anlatımlarına göre, dernek binasındakiler kendilerini taş ve sopalarla korumaya çalışırken, karşı binalardan da ateş edildi.

2'Sİ ÇATIDAN ATILDI
Hüseyin Ahmet Dakak, Hasan Gökgöz ve Riyat Güneş ise dernekten kaçarak yan caddede bir eve sığındı. Grup evin çevresini sararak üç kişiyi içeride linç ederek öldürdü. İki kişi üçüncü kattan aşağı atılırken, birisinin cesedi kısmen yakıldı, birinin ise boğazı kesildi.

DİYARBAKIR'DA ÇATIŞMALAR DA ÖLÜMLERİN NEDENİ

Diyarbakır’daki olaylarda ölenlerden biri de 19 yaşındaki Süleyman Kale. Görgü tanıklarının ifadelerine göre Kale, Bağlar ilçesindeki Lezgin Avcı Caddesi'ndeki gösteriler sırasında silahla vuruldu. Ağır yaralanan Kale kurtarılamadı. Kale yaralandığı sırada, göstericiler ve Hüda-Par’a yakın gruplar arasında çatışma vardı.

YOLDAN GEÇERKEN ÖLDÜ İDDİASI

Olaylarda ölen 55 yaşındaki Mahmut Enes ise, Hüda-Par’a yakın kaynaklara göre, Sur ilçesinde eşiyle birlikte yürürken Hüda-Par’lı sanılarak saldırıya uğradı.

HDP'nin organize ettiği saldırılardan birinde Hüda Par'lı bir genç, kafası taşla ezilerek öldürüldü.

NASIL ÖLDÜĞÜ ANLAŞILAMAYANLAR DA VAR

Yusuf Tokur, Mahsun Çoban da Diyarbakır’daki olaylarda ölenler arasında. Ancak polis de, görgü tanıkları da ölümlerin nasıl meydana geldiğini bilmiyor.

VAN'DAKİ ÖLÜMÜN NEDENİ BİNA YAKILMASINA TEPKİ GÖSTERMEK

Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Van’da ölen Hamdi Caner’in bir binanın yakılmak istenmesine tepki gösterdiği sırada öldüğünü söyledi ancak detay vermedi.

Al Jazeera Van muhabiri Fatih Sevinç’e göre Caner, inşaatı süren Bedüzzaman külliyesinin yakılmasına tepki gösterdi, göstericilerle tartıştı, ardından polis müdahalesi de oldu ve o arbede esnasında göğsünden vurularak öldü.

MARDİN'DE HEM LİNÇ, HEM ÇATIŞMA

Al Jazeera Diyarbakır muhabiri Mahmut Bozaslan’a göre, Mardin Dargeçit’te ise gösteriler sırasında grup ve polis çatışmaya başladı. Bu sırada silahlar patladı. Başlarından vurulan yaşındaki Sinan Toprak ile Bilal Gezer, Midyat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve hastanede hayatlarını kaybetti. HDP’ye yakın yayın organlarında ölen göstericilerin zafer işareti yaparken fotoğrafları yayınlandı. Aynı kaynaklar, silahı ateşleyenlerin Hüda-Par’lı olduğunu iddia etti.

Kızıltepe'de ise yol kesen grupların barikatlarını geçmek isterken iki çocuğa çarpıp yaraladıktan sonra kaçan 22 yaşındaki Kerem Karaaslan, kimliği açıklanmayan kişiler tarafından takip edildi. Karaaslan, Derik ilçesi girişinde tabanca ile vurularak öldürüldü. Karaaslan'ı öldüren kişinin daha sonra polise giderek teslim olduğu belirtildi. Ancak saldırganların kimlikleri açıklanmadı.

MARDİN'DE İKİ YABANCI ÖLDÜRÜLDÜ

Al Jazeera muhabiri Mahmut Bozarslan’ın bildirdiğine göre, ölen 23 kişiden ikisi Suriye uyruklu Abdullah Muhammed Latif ve Suudi Arabistan vatandaşı Fehad İbrahim Elduveric. İki arkadaş 8 Ekim 2014 günü öğleden sonra bir grup tarafından kaçırıldı.

Kürtçe ve Arapça konuşan ve aynı zamanda sakallı olan iki yabancı, yakınlarını arayarak kaçırıldıklarını söyledi. Akşam saatlerinde ise Latif ve Elduveric’in kurşunlanmış cesetleri bulundu. Araçları da yakıldı.

VARTO'DA GÜVENLİK GÜÇLERİNİN ATEŞİ Mİ?

Muş Varto’da hayatını kaybeden Hakan Bursur'un ölüm nedeni bilinmiyor. 

KURTALAN'DA İKİ KİŞİ ÇATIŞMA SIRASINDA ÖLDÜ

DHA’nın haberine göre, Siirt Kurtalan’da iki gösterici 17 yaşındaki Yusuf Çelik ve 35 yaşındaki Mehdi Erdoğan, işyerlerine saldırdıkları kişiler tarafından öldürüldü.

Siirt il merkezinde de IŞİD’i protesto gösterilerine katılan 17 yaşındaki Davut Nas ateşli silahla vuruldu, götürüldüğü hastanede öldü.

BATMAN'DA SİLAHLA ÖLÜM

Batman’da, ailesini ziyaret için İstanbul’dan gelen Emrah Demir adlı 23 yaşındaki kişinin vurulma anının da görüntülendiği iddia edildi ancak görüntüler netlik taşımıyor. İddialara göre Demir, göstericilerin üzerine ateş açılması sonucu öldü ancak ateşi kimin açtığı henüz belli değil.

İSTANBUL'DA POMPALI TÜFEK KULLANDILAR

8 Ekim 2014 Çarşamba akşamı İstanbul Esenyurt’ta aralarında Mert Değirmenci’nin de olduğu bir grup akşam saatlerinde, IŞİD'i protesto etmek amacıyla slogan eşliğinde yürüyüşe geçti. Göstericilere, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından pompalı tüfekle ateş açıldı. AA'nın haberine göre, başına isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Mert Değirmenci'nin beyin ölümünü gerçekleşti.


ADANA'DA EV BASMA

Adana’da AA’nın haberine göre, Çamlıbel Mahallesi'nde IŞİD’ı protesto eylemleri yapan yüzü maskeli kişiler 69 yaşındaki Ahmet Albay ile ‘IŞİD destekçisi’ olduğu bahanesiyle tartışmaya girip Albay’a silah ve bıçakla saldırıdı. Albay yaşamını yitirdi.

Gaziantep'de 50 milyon Liralık Spor Kompleksini yaktılar 

Belediye binasını alev alev yaktılar

Patnos Belediye Binası (bunlar insan değil kendi belediyelerini yakacak kadar alçaklar)

 

Ülke çapında gerçekleşen eylemlerde 20 okulu Kendi okudukları, çocuklarının okuduğu okulları yaktılar, bukadar vatanına yaşadığı toprağa ve kendi binalarına, kendi insanına düşman caniler bunlar.

Bu şerefsizleri İŞİDE teslim edecenksinki kessin 

Sokağa çıkma yasağına gerek olmadığına karar verildi. Diyarbakır'da ölen 10 kişinin otopsisi yapıldı. Cenazeler ailelerine teslim edildi. Diyarbakır'da 124 bina saldırıya uğradı, 15'i banka, 10'u kullanılamaz hale gelen 34'ü okul.

116 kişi gözaltına alındı, 294 kişi hakkında sokağa çıkma ihlali nedeniyle işlem yapıldı.Sayıya bakarmısınız 116 kişi bukadar yakma yıkma işini 116 kişi mi yaptı yarın bunların hepsi gezide olduğu gibi serbest bırakılır. Olan insanların adalete ve devlete olan güveninin zedelendiği ile kalır

Etiketler : İŞİD' - e - - hiç - bu - kadar - sempati - duymamıştık -
YORUMLAR
 • Bahattin   15-10-2014 10:29

  Sayın editör. birde imam hatip çıkışlı olcan... Bir zalim için diğer bir zalim övülür mü... Hele Övdüğün zalim Dini İslamın düşmanıysa... Bu konuda hadisler varsa... "Onları desteklemeyin Cehenneme gidersiniz" deniliyorsa... bence böyle başlık atmayın.

 • mustafa   11-10-2014 01:04

  30 yıldır bu vatanın evlatlarını katledenlere devletin yapmadığını İŞİD yapıyorsa bu örgüt desteklenir abi hükümetin zoruna gitmemeli bence.Allah Türk'ü korusun.

 • sinan   10-10-2014 19:36

  Editörcüm anlaşılan AKP ye eskisi kadar güvenmiyorsun..Baksana bunları IŞID a havale ediyosun.

 • ali   10-10-2014 12:05

  ne kadar açıldığımızı gördük

  0

  0

  • sinan   10-10-2014 19:21

   yeni Türkiye gardaş..Bunun için oy vermedik mi?Yeni Türkiye için.

   0

   0

 • yazık   10-10-2014 10:58

  ikisinin arkasındaki güç aynı güçtür.Onu buna tercih ederim demek yanlıştır. Onu buna verelim kessin doğrasın demek daha da yanlıştır. Doğrusu DUA edelim demektir.Bu ülke bizim.Ne yani biz başedemiyoruz gelsin bir başka terör örgütü bunları kessin mi diyorsunuz.Kime karşı kimi destekliyorsunuz. ALLAH bunların hepsine akıl fikir versin,Allah hepsini ıslah etsin demeniz gerekir. Müslümanı Müslümana öldürtmektir amaç bunu görmüyor musunuz?

 • onur   10-10-2014 09:10

  yeni türkiye !!

 • Redbaht   09-10-2014 23:52

  Allah dirliğimizi bozmasın. Allah yöneticilerimize akıl fikir versin.

  0

  0

  • zahide   10-10-2014 19:16

   yönetici dediklerini de seçen biziz kardeş..O halde Önce bize akıl fikir versin

   0

   0

 • şaşkın   09-10-2014 18:28

  Oysa bizim bir dünya liderimiz var..Niye onu kimse dinlemiyor.

  0

  0

  • sinan   10-10-2014 19:20

   bize o bütün havalar..van minute! der..hepsi korkar gider..

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın