Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İş Bankasından ‘Karneni Göster Kitabını Al’ kampanyası
  • Facebook da Paylaş
İş Bankasından ‘Karneni Göster Kitabını Al’ kampanyası
  • 05-06-2018
  • 0 yorum
  • 6020 okunma
Türkiye İş Bankası A.Ş. Kızılcahamam Şubesi ‘Karneni Göster Kitabını Al’ Kampanyası Kapsamında öğrencilere kitap dağıtacak.

11.kez gerçekleştirilecek olan kampanya ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine doğal yaşam, dünyamız, evren konularının yanı sıra bilim ve teknolojiye dair kısa, öğretici bilgilerin yer aldığı “Robotlar Hapşırabilir mi? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı” armağan edilerek, böylece bu yıl da 1 milyon öğrenci 1 milyon kitapla buluşturulacağını ifade eden Türkiye İş Bankası A.Ş. Kızılcahamam Şube Müdürü Yasin Mete Demiray: ‘Çocuklarımızın nitelikli kitaplarla buluşturulması, okuyan, çok açılı düşünebilen ve sorgulayan gençlerin sayısının artması, eğitimde fırsat eşitliğinin oluşmasına katkıda bulunulması ve çocukların erken yaşta Bankamız ile tanışmasının sağlanması amaçlarıyla 2007-2008 öğretim yılı sona ererken "Karneni Göster, Kitabını Al" kampanyası başlatılmıştır.’ dedi.

Kampanya ile 10 yılda toplam 12 milyon kitap ilköğretim öğrencileriyle buluşturulduğunu belirten Şube Müdürü Demiray: ‘Bu yılki karne kitabı; hayatın devamlılığı için dünya ve doğa ile bağlarını anlayan; bilimi ve hızla gelişen teknolojiyi, doğanın korunması, sürdürülebilir bir geleceğin yaratılması için kullanacak çocuklarımıza destek olmak amacıyla oluşturulmuştur. Bankamızın kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Dünyada her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en gerçek yol gösterici bilimdir, fendir.”  sözleriyle uygar bir toplumun geleceği için bilimin ve aklın rehberliğinin önemine işaret etmiştir. İnsanoğluna fayda sağlayan tüm adımlar; bilim insanlarının olaylara, nesnelere merakla yaklaşarak, neden, nasıl, ne zaman gibi sorular sorarak, bilimsel yöntemlerle gerçek bilgiye ulaşma çabaları sonucu atılmıştır. Doğal yaşam, dünyamız, evren konularının yanı sıra bilim ve teknolojiye dair kısa, öğretici bilgilerin yer aldığı kitabın; ilköğretim öğrencilerinin merak etme, sorgulama, araştırma becerilerine katkı sağlayacağı düşünülmektedir.’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın