Ana Sayfa  /    /  İngiltere'de seks kölesi çocuklar
  • Facebook da Paylaş
İngiltere'de seks kölesi çocuklar
  • 25-02-2007
  • 0 yorum
  • 5423 okunma
İngiltere'de yayımlanan The Independent on Sunday gazetesi, ülkede çoğu afrika kökenli 5 bin civarında çocuğun çetelerce seks kölesi olarak çalıştırıldığını yazdı.

Her geçen gün binlerce yeni kölenin İngiltere'ye getirildiğini yazan gazete, ülkenin ayrıca dünyanın pek çok bölgesinde seks kölesi olarak çalıştırılan çocukların transferinde ara durak olarak kullanıldığını bildirdi. Independent on Sunday, konuyla ilgili olarak Joseph Rowntree vakfı tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına da yer verdi.

Araştırma sonuçlarının, bu çetelerin kullandığı internet sayfalarında 5 yaşından başlayan çocukların görüntülerinin yer aldığını, çetelerin elindeki kadın ve çocukların şiddet kullanılarak korkutulup, sindirildiklerini gösterdiği kaydedildi.

Araştırmada, Nijerya ve diğer bazı batı Afrika ülkelerinden gelen küçük kız çocuklarının önce bakım altına alındığı, ancak sonra kaybolduğunun tespit edildiği ortaya konuldu.

Independent on Sunday, bu kızların izlerine daha sonra İtalya ve diğer başka ülkelerde seks kölesi olarak çalıştırılırken rastlandığını, Glasgow ve Newcastle'da mülteci kamplarında bulunan erkek çocuklarının da parayla seks yapmaya zorlandığını bildirdi.

Gazete, insan kaçakçılığının dünya çapındaki yıllık cirosunun 5 milyar sterlin olduğunu hatırlattı.

Etiketler : İngiltere'de - seks - kölesi - çocuklar -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın