Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İlim Yayma Cemiyeti ilk programını gerçekleştirdi
  • Facebook da Paylaş
İlim Yayma Cemiyeti ilk programını gerçekleştirdi
  • 19-03-2014
  • 1 yorum
  • 5587 okunma

Kızılcahamam İlim Yayma Cemiyeti ilk Programını gerçekleştirdi. Pazar günü görkemli bir açılış ile eğitim camiasına merhaba diyen kurum ilk sosyal etkinliğini Çanakkale savaşının 99.yılı münasebeti ile Akyüzler Kuran Kursu, Anadolu Gençlik Derneği ile birlikte Çanakkale Şehitlerini anma programı yapıldı.

Çanakkale Şehitlerini anma programı Evrensel Hafızlar Derneği Genel Başkanı Abdulkadir Sağlam tarafından okunan Kuran-ı Keri ile başladı. Daha sonra ilçe müftüsü Tahsin Aydın İslam ve Şehitlik konulu bir konferans verildi. Akyüzler Kuran Kursu ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından okunan ilahilerin ardından İlçemiz Kazım Karabekir İlkokulu öğretmenlerinden Osman Demirel’in sazı eşliğinde Çanakkale türküleri ile program sona erdi.

Bugün diğer bir programda ilçemiz İmama Hatip Lisesi ortaokulu tarafından Aşağı Merkez camiinde gerçekleştirilen hatip merasimi vardı. Çanakkale şehitlerine İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hatim okundu.

 

İmam Hatip Lisesi Orta Kısmı Aşağı Merkez Camiinde bir program düzenleyerek Çanakkale zaferinin 99. yılı dolayısı ile hatim okudu.

YORUMLAR
  • Düzeltme   19-03-2014 12:20

    İlim Yayma Cemiyeti tarafından düzenlenen program takdire şayan olmakla birlikte Kızılcahamam İmam Hatip Ortaokulunun hatim programı ile bir alakası yoktur. İmam Hatip Ortaokulu'nun yaptığı program tamamen resmi ve okul tarafından düzenlenmiştir. Gerekli düzeltmenin yapılmasını rica eder kamuoyunun bilgisine arz ederiz...

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın