Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İlçe istişare toplantısı yapıldı.
  • Facebook da Paylaş
İlçe istişare toplantısı yapıldı.
  • 05-03-2008
  • 2 yorum
  • 5795 okunma
İlçe kaymakamı Bilal Çelik göreve başladıktan sonra düzenli olarak yapılmaya başlayan istişare toplantısı Turizm Otelcilik okulu pansiyon binasında yapıldı. Toplantıya İlçe

 İlçe kaymakamı Bilal Çelik göreve başladıktan sonra düzenli olarak yapılmaya başlayan  istişare toplantısı Turizm Otelcilik okulu pansiyon binasında yapıldı. Toplantıya İlçe Kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkanı Adem Özbekler, İl Genel Meclisi Üyesi Fahrettin İlhan ile ilçemizde görev yapan sivil toplum örgütleri başkanları ile siyasi partilerin ilçe başkanları katıldı.

Toplantıda geçmiş dönemde alınan kararlar hatırlatılarak bu kararlar hakkında nasıl bir uygulama yapılmış gözden geçirildi yaklaşan yaz ayıyla birlikte turizm sezonu ve buna bağlı ilçemizde kaymakamlık tarafından yapılan anket ve sonuçları masaya yatırıldı.

 

İlçede kaymakamlık tarafından yapılan anket sonuçları değerlendirildi.

 

Kaymakamlık tarafından Meslek lisesine yaptırılan anket sonuçları da toplantıda değerlendirilen diğer bir konu idi. Yapılan ankette ilçenin bir fotoğrafını çektik diyen ilçe kaymakamı bu anketin esas hedefi ilçemizdeki sorunları mercek altına alıp onların çözüm noktalarını bulmak kamuda hizmet verenlerin ve hizmet alan halkın memnuniyetini ölçerek eksikliklerimizi gidermek tir dedi.Kamu ve halk otobüsleri hakkında yapılan bu anketin sonuçlarını daha sonra yayınlayacağız.

 

 

Halk Eğitim Müdürlüğü Yeni binasına başladı.

 

Toplantıda Yeni Binasında hizmete başlayan Halk eğitim merkezinin durumu görüşülürken açılan ve açılması planlanan kurslar hakkında Halk Eğitim Müdürü Vekili Erol Ünlü toplantıya katılanlara bilgi verdi.

Müdürlük bünyesinde Sosyal Kulüpler, Yetişkinler için tiyatro Kulübü, Halk oyunları kulübü başta olmak üzere bu yıl bir dizi yeni faaliyetler gerçekleştirilecek

İlçe kaymakamı Bilal Çelik yapılacak bu faaliyetlerde tabana inilerek daha fazla halk katılımının sağlanmasını istedi.Kurulacak tiyatro kulübüne halk ve esnafın katılımı mutlaka sağlanmalı dedi.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Okullar arası Voleybol müsabakalarında final maçına gelindiğini belirten milli eğitim müdürü Ekrem Karataş yine yakın zamanda şiir yarışması yapmak için hazırlıkların davam ettiğini dile getirdi.

Birçok okulumuzda Basketbol Potası, voleybol direği ve kale direğinin bulunmadığını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü bu konuda Belediye başkanından yardım istedi. Belediye başkanı konuyla hemen ilgilenerek malzemelerini ben karışılama sözü verdi. Meslek lisesi de bu malzemelerden ihtiyacı olan okullara Pota ve Voleybol direklerini yapıp teslim edecek.

 

Öğretmen Evini Turizm Otelcilik İşletsin

 

Toplantıda gündeme gelen diğer bir konu ise Öğretmen evinin ihtiyaçlara cevap veremediği Milli Eğitim Müdürü tarafından dile getirildi,34 yataklı öğretmen evinin Kızılcahamam’a yakışır bir duruma getirilmesi için her odasına tuvalet, banyo konması gerektiği ifade edildi, bu masrafların yapılabilmesi için 60-70 bin liraya ihtiyaç duyulduğu ve bunun temini için neler yapılması gerektiği tartışıldı.

Diğer yandan Öğretmen evinin yerinin Otel için çok müsait olduğu buranın tadilattan sonra Turizm Otelcilik Okulu işletmesinde çalıştırılması gerektiği toplantıya katılanlar tarafından gündeme getirildi. Turizm Otelcilik Okul idaresinin de olaya sıcak bakması ile Kızılcahamam için alternatif bir yatırım daha ortaya çıkmış oldu.

 

İnternet Kafelere Sıkı Denetim

 

İlçede faaliyet gösteren İnternet kafelerin durumunun da masaya yatırıldığı toplantıda. İlçe Kaymakamı Bilal Çelik internet cafe çalıştıran işletmecileri uyararak şunları söyledi. “ yeni çıkan yasa ile bu tür işletmelerin ruhsatını Belediye Verirken kontrolünü Kaymakamlık yapıyor yasaya uymayan internet kafelere ağır cezalar var en düşük ceza 2 bin YTL den başlıyor ve 15 bin YTL ye kadar çıkıyor işletme sahiplerinin zor durumda kalmamaları için yasalara uymaları gerekiyor. Burada bu konuyla ilgili bir komisyon oluşturup kaymakamlık bünyesinde denetimlerine başlasın dedi.

 

Toplantıdan çıkan sonuçlar ile ilgili haberimiz devam edecek…

 

YORUMLAR
  • ahmet   07-03-2008 17:59

    kıymetli kızılcahamamlı hemşerilerim, tabbiki kaymakam beyin yapmış olduğu istişare toplantılarının önemi büyüktür.ancak bu toplantılara köy muhtarlarının davet edilmesi gerekirdi.ilçede bulunan diğer dernek temsilcilerinin mahalle mujtarlarının davet edilmesi dahada yerinde olurdu. bu toplantılar yapılacak,yetkililerimiz konuşacak.ancak sizleri temin ederimki sizlere acı gerçekler birtürlü yine söylenmeyecek.şu anda ülkemiz iflas etmiş bir tüccar görünümündedir.borç gırtlağıda geçmiştir.esnafımız nakit darlığından bunalmış durumdadır.uşle insanımızda aynu mensubu bulunduğu devlete benzemiş ve borç batağına saplanmıştır.işsizlik had safhaya yükselmiş,artık mecburi hizmet eden kamu kurumlarına ait binaların dışında satacak bir iktisadi varlığı kalmamıştır."milli görüş"gömleğini çıkaran,yahudi avangelistlerin taktirine şayan olmuş ve onlardan liyakat nişanı alan bu hükümetin çıkarmış olduğu "vakıflar yasasının ileride başımıza ne dertler açacağı ise düşündürücü. heryıl aşırı derecede büyüyen bütçe açığını kapatmak için maliye bakanlığı küçük esnafa adeta saldırmakta.ben bir çamlıdereli kardeşiniz olarak sn.coşkun ünal beyi taktirle ayakta alkışlıyorum. çünkü hiç değilse kızılcahamamlı birçok insanımızı ekmek sahibi yapmaktadır.allah yardımcısı olsun. ilçemizden seçilen il genel meclis üyeleri maalesef uyumuşlardır.gerek çamlıderede gerekse kızılcaha- mamdan seçilen il genel meclis üyeleri maalesef uyumuşlardır.bir il genel meclis üyesi kendisini bu statüdeki bir iktidarda dünyaya tanıtamıyor,mensubu bulunduğu ilçede işsizliği sıfıra indiremiyorsa ilçesinde cılız yatımlarla öğünüyorsa üzgünüm uyumuş demektir. sevgili hemşerilerim,inşallah anadoludan içimizden iyi liderler çıkar.çünkü artık eloğlundan bıktık. el elin eşeğini türkü söyleyerek gütmeye devam ediyor.artık uyanmanın zamanı geldi.ben o ilçeden hiçkimseyi kınamıyorum.bizleri amerika ve ab yörüngesinden çıkaracak,bizleri türk ve islam yörüngesine sokacak cesur ve bilgili lider yada liderlere ihtiyacımız var.inşallah böyle insanlar çıkar. kapıkulu gibi,küçük menfaatlere teslim olan insanlardan olmayalım.uyanalım bu vatan bizim.bu ülke bizim.başkalarının kapıkulluğuna değil,kendimizin liderliğine soyunalım.amerikalılar,ingilizler bize "çık"dedi çıktık.ne hale düştük allahım.bu muydu bu devlet?bumuydu bu millet. allah sonumuzu hayır etsin inşallah üzgünüm saygılarımla ahmet mercimekçi ankara eski il genel meclis üyesi

  • BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ   06-03-2008 12:16

    bu toplantıların ilçemiz için gerçekten yararlı olmaya başladığı kanaatindeyiz,inşallah böyle devam eder ve güzel yaptırımların ve kaynaşmaların her zaman devamı sağlanır gider,başta sayın kaymakamımız ve belediye başkanımız olmak üzere bu istişare toplantısına katılan tüm katılımcılara ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı belirtir,herkese engelsiz ve sağlıklı yarınlar dileriz.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın