Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  İki Yaka Birleşti Yavuz Sultan Selimde Köprüsü tamamlanıyor
  • Facebook da Paylaş
İki Yaka Birleşti Yavuz Sultan Selimde Köprüsü tamamlanıyor
  • 06-03-2016
  • 1 yorum
  • 5598 okunma
İki kıtayı üçüncü kez buluşturacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde sona gelindi. Köprü inşaatında iki yakayı birleştirecek son tabliye bugün eklendi.

29 Mayıs 2013 yılında ilk kazması vurulan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde son tabLiye de bugün yerleştirildi.

SON KAYNAĞI BİRLİKTE YAPTILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu, araçla köprünün yarısına gelip kalan kısmı da yürüyerek geçti. Köprünün son kaynak işlemi de Erdoğan ve Davutoğlu eşliğinde yapıldı.

"ŞİMDİ TÜRKLER YAPIYOR DİĞERLERİ YARDIM EDİYOR"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım köprü ile ilgili bilgiler verdi; "Dünyanın en geniş köprüsü. 3 yıldan kısa sürede dünyada tamamlanan başka bir köprü yok. Bu köprüde ana yükleniciler Türk, taşeronlar yabancı. O zaman Japonlar, İngilizler, Koreliler yapardı. Şimdi Türkler yapıyor diğerleri yardım ediyor. Asya-Avrupa 3. kez kavuştu."

DAVUTOĞLU: "ÜLKEMİZ İÇİN İFTİHAR PROJESİ"

Bakan Yıldırım'ın ardından konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu da şunları söyledi;

Bugün bir gurur tablosuyla karşı karşıyayız. Bu projelere öncülük eden sayın Cumhurbaşkanımıza milletimiz adına teşekkürü borç biliyorum. İstanbul için tarihi bir gün. Aziz İstanbul bu köprüyle birlikte üzerindeki önemli yüklerden birisini atmış olacak. Böylece İstanbul yeryüzünün üstünde üç köprüyle, yerin altında Avrasya, Marmaray ve ayrıca Melen'i dahil edersek altı kez iki kıtayı birleştirmiş olacak. Ülkemiz için bir iftihar projesi. Bu yatırımlara ara vermeden iskikrar içinde sürdüren tek ülke Türkiye. Dünya çapında gerçekleştirdiği projelerle, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'yle dünya gündemine pozitif bir şekilde bir kez daha damgasını vuruyor.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA GURURLA GİRECEĞİZ

Birileri tahrip ederken biz inşa ediyoruz. İnşallah yepyeni projelerle Cumhuriyetimizin 100. yılına gururla, vakarla gireceğiz. Asya ile Avrupa'yı birleştiren dünya ölçeğinde bir ilk niteliği taşıyan köprüden bahsediyoruz. Bizim milletimizde Asya ile Avrupa arasında yay gibi gerilen büyük devletleri kurmuş tarihe mührünü vurmuş bir millet. Milletimiz bugün kendi mühendisi, işçileriyle bir kez daha iki kıtaya mührünü vuruyor. Allah bu mührü daim eylesin. Bu köprüden geçen her yolcunun inşallah menzile sağlık ve huzurla ulaşmasını temenni ediyoruz.

1 7471 4

1 5149 2

1 8591 1

094c9fa0846a68131182871e9c629cf1

17024cd3e8f09cd0bfbfa5a41d4c67a7

c56e840e54b69864bdcf2791f17d68b7

t 76 1

t 3931 (1)

tahir elci 3102

u 3950

erdogan1jpg

kopru1jpg

kopru2jpg

kopru4jpg

koprujpg

koprujpg (1)

YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   08-03-2016 00:39

    Başta SAVUNMA SANAYİMİZİ sonrasında da ÜLKEMİZİN KALKINMASI ve İHTİYAÇLARININ giderilmesi için gerekli DEV YATIRIMLARI hayata geçiren AK PARTİNİN ve Kurucu liderinin kendilerine iktidar/ 1/3 bile olsa iktidar ortağı olma hakkı tanımayacağını bilen partiler, RTE gitsin (ve hatta gitmesi için terör çoğalsın) Türkiye Eski Terkiye olsun sevdasında birleştiler. (“Allah’ım (c.c) sadece kurumsal ve kişisel ikballeri için İSALAMIN, MÜSLÜMANLARIN, VATANIMIZIN, MİLLETİMİZİN. DEVŞLETİMİZİM bölünmesine, zayıflamasına katkı verenlerin/tuzak kuranların, kötü tuzaklarını kendi başlarına musallat eyle. Amin, Amim. Amin. Ediyor da. Ama tabi anlayana

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın